En havalı erkek ceket modelleri

Ceket, erkek dolabının başrol oyuncusudur. Gerçek bir beyefendinin olmazsa olmazı cekettir. Yüzyıllar boyu, ilk giyildiğinden itibaren çok az form değiştiren ceketler, her zaman şık kombinlerin baştacı olmuştur. Zamanında şıklıktan çok demirbaş olan, işçi sınıfından devlet başkanlarına kadar benzer formda kalıp, farklı kumaşlarla bir nevi erkeğin ‘üniforma’sı olmuştur.

Yaz aylarında durum biraz değişir. Eliniz ceketlere kolay kolay gitmez. Fakat yeni modaanlayışı, artık erkeğe yaz aylarında da ceket giydirme niyetinde. O yüzden yeni kumaşlar ve dikim teknikleri gelişti.

Yazlık ceketlerde dikkat edeceğiniz unsurlar şöyle:

Renk olarak hem canlı hem de açık renkleri tercih edebilirsiniz. Yanık teninize canlı renkler, çok sıcaklarda da açık mavi, açık gri ve pudra renkleri seçiminiz olsun. Güneş ışınlarını üzerinize çekmek istemezsiniz.

Keten veya koton ceketleri tercih edin. Koton saten ceketler gece kostümünüz için uygun olabilir. Keten cekette kruvazeye şans verin fakat keten kumaşların çok kolay buruşabileceğini unutmayın. Özellikle mağazada zor buruşan kumaşlardan olan ceketleri sorun.

Ceketiniz son dönem dikim tekniklerinde, astarsız, yarım astarlı ve vatkasız dikilmiş olsun. Böylesi daha hafif ve kolay taşınan bir ceket olacaktır. Daha az terletir daha çok hava alır.

Yaz aylarında kombinlemede size en yardımcı beyaz pantolonlar olacaktır. Her renk ceketi beyaz pantolonla birlikte giyebilirsiniz. Kravat olarak desen son derece moda. Ekoseli bir ceketle desenli bir kravat kombinlenebilir. Ya da desenli bir ceketle desenli bir beyaz gömlek giyilebilir. Desenler çok yorucu ve büyük olmamalı. Sakin renkler, sakin desenler ve ekoseler garanti seçimleriniz olsun.

BUNLARA DİKKAT EDİN

Bedeninize büyük gelen bir ceket almayın.
Manşetler bilekte int(11)meli.
Ceket etek boyları da artık kısaldı.
Polyester içeren modeller hava almaz.
Şıklık için cep mendilini atlamayın.
Mavi renk bu aralar çok in.
Parlak renk kırmızı ve siyah ceket, yaz ayları için oldukça out.

Kaynak Hürriyet

BU KATEGORİDEKİ DİĞER İÇERİKLER

Erkekler için tasarladılar İtalya’da her yıl düzenlenen dünyanın en önemli erkek giyim moda fuarlarından Pitti Uomo’nun 93’üncüsü, Floransa’da yapıldı.
Erkek gömleği giymek 2018'de kadın moda trendi Dolapların vazgeçilmezi gömlekler, kullanım tercihlerinin hızla değiştiği günümüzde şıklığını farklı tarzı ile tamamlamak isteyen trend kadınlarında tercihlerinin odak noktası oluyor.
Dünyanın en yenilikçi erkek giyim markası Tudors Gömlek, kadınların ilgisini değerlendirerek,

YORUM YAZIN

Oylama:0 puan ( 0 oy )

MARKA VE İŞTİRAKLERİMİZ