Endülüs Büyüsünü Yansıtan Mücevherler

KISWAH MÜCEVHERAT’ın ‘zaman üstü birlik’ felsefesini yaşatan en önemli koleksiyonlarından olan Al-Andalus Collection, İspanya’nın güneyini bir tuvalmişçesine işleyen Endülüs medeniyetinin mimari, estetik ve sanatsal güzelliklerini mücevhere aktarıyor.

Zamanında buraya yerleşen Emeviler sayesinde yıllarca Arap kültürü etkisinde kalan Endülüs, hem Doğu’dan hem Batı’dan izler taşıyan ancak bu izleri kendi otantik atmosferinde yeniden yorumlayarak ortaya orijinal bir sentez ürünü çıkaran zengin bir medeniyettir. Bu medeniyetin sanatsal yanlarını, değerli taşlar ve usta zanaatkarlık ile birleştiren KISWAH, el yapımı mücevherleri ile geçmişten günümüze dayanan sanat eseri niteliğinde mücevherler üretiyor.

Al-Andalus Collection'nın 2 alt koleksiyonu bulunmaktadır: Alhambra Collection ve Cordoba Collection.

Alhambra Collection ile KISWAH, 1984 yılında UNESCO tarafından dünya kültür mirası listesine alınmış ve Dünyanın 7 Harikası’ ndan biri olan Elhamra Sarayı’ nı şekillendirmiş ahenk ve zarafeti mücevherat ve sanat objelerine aksettiriyor.

Cordoba Collection’a ilham kaynağı olmuş Kurtuba şehri, Endülüs Emevi Devleti’nin başkentiydi. Arkasında binlerce yıllık bir tarih bulunduran farklı kültürlerin entegrasyonuyla ortaya çıkan sanatsal akımlar Cordoba Collection’da yansıma bulmuştur.

Yeryüzünde bulunmuş her milletin bir parçası olduğu dünya medeniyetini sahiplenen KISWAH’nin yarattığı Al-Andalus Collection, dünya mirasına modern bir yaklaşım getirerek güçlü bir hikayesi olan zanaatkarlık ürünü mücevherler ve sanat objeleri sunuyor.

 

BU KATEGORİDEKİ DİĞER İÇERİKLER

Oleg Cassini Aksesuar Koleksiyonuyla Işık Saçmaya Devam Ediyor

Özel davetlerde elbiseler kadar artık aksesuarlar da konuşuluyor! Stiliyle iz bırakmak isteyen kadınların yeni trend rotasında saçı kavrayan aksesuarlar, yüz hatlarını ortaya çıkaran maksimal küpeler var. 

Efsanevi İtalyan Markası Borsalino En Özel Şapkaları ile Beymen'lerde

1857 yılından bu yana şapka koleksiyonları ile tanınan İtalyan markası Borsalino, ünlü yönetmen Fellini'nin unutulmaz La Dolce Vita filminden ilham alan, 2018 Yaz koleksiyonu ile İtalyan yaşam tarzının estetik kodlarını sezona taşıyor.

YORUM YAZIN


Oylama:0 puan ( 0 oy )

MARKA VE İŞTİRAKLERİMİZ