Enerjiyi artıran yöntemler

 

1)TARÇIN

Kuze Amerikalı araştırmacılar 2005 yılında yaptıkları bir araştırmaya göre tarçınlı sakız çiğnemenin ya da tarçınlı birşeyler koklamanın bireylerin dikkat süresini arttırdığını ve komutlara verilen tepkileri arttırdığını farketmişler.

Yani işyerinde tarçınlı sakız çiğneyerek kendinizi ayakta tutmayı başarabilirsiniz.

 

2)ENERJİ BARI

Gün içersinde birazcık atıştırma yapmak zihninizi açabilir, size enerji sağlayabilir. Ancak içerisinde tatlandırıcı, koruyucu, renklendirici gibi katkı maddeleri bulunan enerji barlarından kaçınmalısınız. Kendi evinizdede badem, fındık, üzüm, yaban mersini gibi gıdaları mutfak robotu yardımıyla karıştırarak kendi enerji barınızı yapabilirsiniz.

 

3)KURU ERİK

Kuru erik hakkında söylenen önyargıları bir kenara itin. Kabızlığa iyi geldiği doğru ama kuru erik çok önemli bir enerji kaynağı. Ayrıca yavaş yavaş sindirildiği için kan şekerinde ani bir artış olmaz.

 

4)ORTAM DEĞİŞİKLİĞİ

Sadece birkaç dakikalığına da olsa ortamınızı değiştirin, hava alın. Ortamınızı değiştirmek ruh halinizi değiştirir ve size enerji verebilir. Yapılan araştırmalara göre 15-20 dakika yeşil bir ortamda bulunmak bir fincan kahve kadar size enerji sağlar.

 

5)CEVİZ VE BADEM

Ceviz ve badem yemek beyni besleyen omega 3 barındırır, depresyonu da önleyen omega 3 mutluluk verir ve bu besinler ayrıca enerji verir.

6)SOĞUK SU TERAPİSİ

Yazları soğuk bir havuzda yüzdükten sonra kendinizi daha iyi hissedersiniz. Çalıştığınız ofiste böyle bir imkanınız yoksa bile el ve yüzünüzü soğuk suyla temas ettirebilirsiniz.

7) NEFES EGZERSİZİ

Kısa sürede, oturduğunuz yerden yapabileceğiniz nefes egzersizi stresinizi azaltacak, daha iyi hissetmenizi sağlayacaktır.

 

Kaynak Hürriyet

 
 
 

BU KATEGORİDEKİ DİĞER İÇERİKLER

Ofis Çalışanları için Sağlık Önerileri

Sürekli masa başında oturarak çalışanların hem beslenmelerine hem de oturuş şekillerine önem vermeleri gerekiyor. Aksi durumda büyük sağlık sorunları ile karşılaşma riski oldukça fazla oluyor.Ofis çalışanları hazırladığımız sağlık önerilerine uyarak bu durumu en aza indirebilirsiniz.

 

 

Ofis Temizliği İle Çalışma Veriminizi Arttırın

Temizlik söz konusu olduğunda bilinen birçok doğru ve uygulanan bir çok teknik, işin profesyonelleri tarafından yapılmadığı için olumsuz bir biçimde sonuçlanmaktadır. Bu nedenle kalitesi yetersiz temizlik şirketleri ile çalışmak yerine daha temiz kaliteli yerler tercih edilmelidir..

YORUM YAZIN


Oylama:0 puan ( 0 oy )

MARKA VE İŞTİRAKLERİMİZ

 • Şirket İsimleri Firma İsimleri Bulma

  Yeni marka ismi, firma, mağaza ve işyeri açmak isteyenler için akılda kalıcı ve orijinal şirket isimleri bulmak için öneri ve örnekleri ile 2021 yılına dair trendleri aşağıda bulabilirsiniz.

  Marka Tescil Ücreti

  2021 yılı Marka Başvuru Ücreti 280, Hizmet Ücretleri 250, Tescil Belgesi Fiyatları 986, Toplam Marka Tescil Ücreti 1.561 TL'dir. (KDV DAHİL)

  Marka sorgulama

  İsim hakkı sorgulama nasıl yapılacağını, tescil kriterlerini uzman görüşün olduğu video anlatımı eşliğinde buradan marka sorgulama yapabilirsiniz.

 • TEK SINIFLI MARKA BAŞVURU

  Tek sınıflı marka başvuru ücreti olan 575 ₺ (KDV DAHİL) kredi kart ile satın alarak anında marka ve logonuzu marka tescil yoluyla koruyabilirsiniz.

  MARKA TESCİL YENİLEME

  Kredi kartı ile Marka Tescil Yenileme Ücreti 1.176 ₺ (KDV DAHİL) Havale/EFT yoluyla ise İNDİRİMLİ marka yenileme ücreti 1.117 ₺’ dir.( KDV DAHİL)

  MARKA DEVİR

  Marka devir ücreti olan 865.36 ₺ + KDV kredi kart ile satın alarak anında marka devir işlemlerinizi yapabilirsiniz.

 • Tasarım Tescil Ücreti

  2021 Yılı başvurudan belgenin teslimine kadar Tekli Tasarım Tescil Ücreti toplamı 599 ₺ (KDV Dahil), Tekli Tasarım Tescil Yenileme Fiyatları 777 ₺ (KDV Dahil), Tasarım Tescil Devir Ücreti 960 ₺ (KDV Dahil)' dir.

  Patent Ücretleri

  2021 Yılı Patent ücretleri, Patent fiyatları, ve Resmi ücretleri ve toplam patent maliyetlerini aşağıdaki tabloda inceleyebilirsiniz

  TEKLİ TASARIM TESCİL

  Başvurudan tescil belgesine teslimine kadar, toplam tekli tasarım tescil ücreti 599 ₺ (KDV DAHİL)