Erkek Modasının Efsane Tasarımcısı Gordon Rıchardson İstanbul’da

The Woolmark Company, ünlü İngiliz tasarımcı, TOPMAN markasının Kreatif Direktörü Gordon Richardson ile Türk moda ve tekstil dünyasını İstanbul’da buluşturuyor. Gordon Richardson, Türkiye Giyim ve Sanayiciler Derneği’nin (TGSD) öncülüğünde bu yıl 8’incisi düzenlenecek olan Moda Konferansı ve IAF Dünya Moda Kongresi’ne konuşmacı olarak katılıyor. Etkinlik, 14-15 Ekim tarihlerinde Hilton İstanbul Bosphorus Convention Center’da gerçekleştirilecek.

The Woolmark Company ile yaptığı işbirliği sonucunda merinos yününü trikolardan dış giyime kadar geniş bir yelpazede kullanarak TOPMAN tasarımlarında fark yaratan Gordon Richardson, merinos yünü ile erkek modasına lüks, kalite ve şıklık katıyor. Erkek modasını geliştirmek için çaba sarf eden Gordon Richardson, modanın vazgeçilmez parçalarını, zımbalı ayakkabılar veya eskitilmiş aksesuarlar ile tamamlayarak dikkatleri üzerine çekiyor.

TOPMAN markasının 30 kişilik güçlü tasarım ekibini yönetmenin yanı sıra genç tasarımcıları destekleyen Gordon Richardson, İngiltere’de Kim Jones, Agi&Sam, Lou Dalton ve Astrid Andersen ve benzeri genç yetenekleri keşfediyor. Gordon Richardson, TOPMAN markasının “MAN” etkinliği ile dikkatleri erkek giyimin üzerine çekti ve “London Collections Men” isimli büyük bir moda platformunun gelişmesine öncülük etti.

The Woolmark Company katkılarıyla Türkiye’ye konuşmacı olarak gelen Gordon Richardson, Moda Konferansı’nda kaliteli üretim, seri üretim ve tasarım hakkındaki deneyimlerini ve bilgilerini paylaşmasının yanı sıra gelişimi açısından kadın modasına göre ilgi çekici ve avantaj sahibi görünen erkek modasını farklı ve sıra dışı bakış açısıyla değerlendirecek.

The Woolmark Company Hakkında:

The Woolmark Company, Merinos yünü alanında dünya çapında bir otoritedir.

Geniş küresel çapta tekstil ve moda sanayisine yayılan ilişkiler aracılığıyla The Woolmark Company, nihai doğal elyaf ve şık görünümün başlıca içeriği olarak Avustralyalı yününün öneminin altını çizmektedir.

The Woolmark Company, 25. 000’i aşkın Merinos yün yetiştiricisinin sahip bulunduğu kar amaçsız bir şirket olan Australian Wool Innovation’a (AWI) aittir. Şirketin misyonu Avustralya Merinos yün sanayisinin karlılık, uluslararası rekabet gücü ve sürdürülebilirliğini geliştirip, Avustralya yününe olan talebi ve bunun pazara erişimini arttırmaktır.

BU KATEGORİDEKİ DİĞER İÇERİKLER

İzmir Fashion Week'in açılışı yapıldı

İzmir'de 1-3 Kasım'da Rönesans Ajans ve Ege Giyim Sanayicileri Derneği, İzmir Büyükşehir Belediyesi işbirliğiyle Ege Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği, İzmir Moda Tasarımcıları Derneği'nin katkılarıyla hayata geçirilen İzmir Fashion Week başladı.

DREAM STYLE AMATÖR MODA TASARIM YARIŞMASI BÜYÜK COŞKUYLA YAPILDI

Ece Türkiye tarafından yönetilen Ankara’nın etkinlikleriyle ünlü alışveriş merkezi AnkaMALL, önceki gün Dream Style Amatör Moda Tasarım Yarışması İç Anadolu Bölgesi Büyük Finali'ne ev sahipliği yaptı.Moda dünyasının kapıları genç tasarımcılar için açıldı...

YORUM YAZIN

Oylama:0 puan ( 0 oy )

MARKA VE İŞTİRAKLERİMİZ