Erkekler, sanal alışverişte en çok bu ürünleri alıyor

 

Girişimci Ersin Mete Ertürk 6 yıl önce kurduğu sitede Türkiye'de bir ilke imza attı. Abonelik yöntemi ile erkeklere yönelik iç çamaşırı, çorap, tıraş-bakım ürünleri ve prezervatif gönderim hizmeti sunan sitenin sahibi Ertürk, geçen yıl en çok talep boxer-slip ürünü için oldu. Abonelerin yüzde 22'si prezervatif ve yüzde 19 ile çorap talebinde bulundu.

Erkekler, sanal alışverişte en çok bu ürünleri alıyor

Bir çok erkek için 'angarya' olarak gördüğü veya alış verişini yapmaktan hoşlanmadığı bazı ürünler, girişimci Ertürk için yeni bir iş fırsatı oldu. Ertürk 2012'de "Erkekpaketi" ismi ile site kurdu. 60 bin kayıtlı üyeye hizmet verdiklerini aktaran Ertürk 2017'e ilişkin veriler için şu bilgileri paylaştı: "2017 yılında en çok yüzde 34 ile boxer-slip alışverişi yapıldı. Bunu yüzde 25 ile V yaka fanila, yüzde 22 ile prezervatif ve yüzde 19 ile çorap izledi."

EŞLERİ İÇİN SATIN ALIYORLAR
Erktürk, siteye üye olanlardan yüzde 30'unun kadın olduğunu aktararak "Kadınların yüzde 52 gibi yüksek bir oranla eşi için alışveriş yaptığını görüyoruz. BunuErkekler, sanal alışverişte en çok bu ürünleri alıyor
yüzde 29 ile sevgilisi için, yüzde 15 ile babası ve yüzde 14 ile çocuğu için alışveriş yaptıklarını görüyoruz" dedi.

ÇOK DETAYCI DEĞİLLER

E-ticarette Onlineda genel alışveriş alışkanlıklarına bakıldığında erkeklerin, kadınlar kadar detaycı olmadığına ve çok fazla araştırma yapmadığına değinen Ertürk, “Erkekler sadece ihtiyacı olan şeyleri alıyorlar. Fazla vakit harcamıyorlar. Fiyat ikinci planda kalıyor. Onlar için önemli olan ihtiyacını hemen karşılamak. Kadınlar ise tam tersi. Çok geziyor, araştırıyor, yorumları okuyor, kampanyaları takip ediyor” şeklinde konuştu.

ERKEKLER 6 ÇİFT ÇORAP ALDI
Ortalama bir erkeğin 2017 yılında aldığı yeni çorap sayısının 6 çift, boxer veya slip adetinin ise 10 olduğunu söyleyen Ertürk, “Avrupa’da durum bize kıyasla daha yüksek. Aynı dönem baz alındığında Avrupa’da bir erkek yılda ortalama 22 çift yeni çorap ve 15 adet boxer veya slip satın aldı. Geçtiğimiz yıl bu rakamlar bizde daha aşağılardaydı. Bizim gibi online tarafta erkeklere bu tarz hizmet veren firmalar çoğaldığında tüketim rakamları da artacaktır” şeklinde konuştu.

Kaynak:hürriyet.com

BU KATEGORİDEKİ DİĞER İÇERİKLER

2017'de erkekler kadınlardan çok alışveriş yaptı

Türkiye genelinde 5.6 milyon üyesi ile mobil sadakat uygulaması Hopi, 2017’nin alışveriş istatistiklerini açıkladı. Ocak – Aralık 2017 tarihleri arasında gerçekleşen alışveriş rakamlarının açıklandığı istatistikler 2017’deki alışveriş tercihleri ve trendlerini ortaya koydu.

Kır saçlardan kurtulmak isteyen erkeklere , saç yıkama kadar kolay bir çözüm Kır saçlardan kurtulmak isteyen erkeklere , saç yıkama kadar kolay bir çözüm

YORUM YAZIN


Oylama:0 puan ( 0 oy )

MARKA VE İŞTİRAKLERİMİZ

 • Şirket İsimleri Firma İsimleri Bulma

  Yeni marka ismi, firma, mağaza ve işyeri açmak isteyenler için akılda kalıcı ve orijinal şirket isimleri bulmak için öneri ve örnekleri ile 2021 yılına dair trendleri aşağıda bulabilirsiniz.

  Marka Tescil Ücreti

  2021 yılı Marka Başvuru Ücreti 280, Hizmet Ücretleri 250, Tescil Belgesi Fiyatları 986, Toplam Marka Tescil Ücreti 1.561 TL'dir. (KDV DAHİL)

  Marka sorgulama

  İsim hakkı sorgulama nasıl yapılacağını, tescil kriterlerini uzman görüşün olduğu video anlatımı eşliğinde buradan marka sorgulama yapabilirsiniz.

 • TEK SINIFLI MARKA BAŞVURU

  Tek sınıflı marka başvuru ücreti olan 575 ₺ (KDV DAHİL) kredi kart ile satın alarak anında marka ve logonuzu marka tescil yoluyla koruyabilirsiniz.

  MARKA TESCİL YENİLEME

  Kredi kartı ile Marka Tescil Yenileme Ücreti 1.176 ₺ (KDV DAHİL) Havale/EFT yoluyla ise İNDİRİMLİ marka yenileme ücreti 1.117 ₺’ dir.( KDV DAHİL)

  MARKA DEVİR

  Marka devir ücreti olan 865.36 ₺ + KDV kredi kart ile satın alarak anında marka devir işlemlerinizi yapabilirsiniz.

 • Tasarım Tescil Ücreti

  2021 Yılı başvurudan belgenin teslimine kadar Tekli Tasarım Tescil Ücreti toplamı 599 ₺ (KDV Dahil), Tekli Tasarım Tescil Yenileme Fiyatları 777 ₺ (KDV Dahil), Tasarım Tescil Devir Ücreti 960 ₺ (KDV Dahil)' dir.

  Patent Ücretleri

  2021 Yılı Patent ücretleri, Patent fiyatları, ve Resmi ücretleri ve toplam patent maliyetlerini aşağıdaki tabloda inceleyebilirsiniz

  TEKLİ TASARIM TESCİL

  Başvurudan tescil belgesine teslimine kadar, toplam tekli tasarım tescil ücreti 599 ₺ (KDV DAHİL)