Erkeklerin, kadınlarda aradığı `altın oranın` bel ve kalça arasındaki 0.7 oran

Yeni Zelandadaki Victoria Üniversitesi profesörü Barnaby Dixson, erkeklerin, kadınlarda aradığı "altın oranın" bel ve kalça arasındaki 0.7 oran olduğunu saptadı. Antropolog Barnaby Dixson, tarih boyunca erkeklerin seksi bulduğu kadınların özelliklerini araştırdı. Dixsonın vardığı sonuca göre; erkekler, bel ölçüsü kalça çevresinin yüzde 70i kadar olan bir kadını gördüklerinde, diğer faktörleri hesaba bile katmıyor. Bu oranı taşıyanlara örnek olaraksa; topmodel Kate Moss, oyuncu Jessica Alba ve Marilyn Monroe, Victorias Secret meleği Alessandra Ambrosio gösteriliyor. Dixson, erkeklerin spor salonlarında boşuna vakit harcadığını; kadınların zayıf, daha az kaslı erkekleri tercih ettiğini de belirtiyor.

NASIL HESAPLANIR?
1. Karnınızı içeri çekmeden serbest bırakarak ayakta durun.
2. Belinizin en dar noktasını bulun ve ölçün.
3. Kalçalarınızın en geniş noktasını belirleyin ve ölçün.
4. İlk ölçüm sonucunu, ikinciye bölün.

Sabah

BU KATEGORİDEKİ DİĞER İÇERİKLER

Diktiği Amazon kadın savaşçısı kıyafetleri ilgi görüyor SAMSUN'da ziraat yüksek mühendisi Asuman Kanca (41), evinin bir odasında kurduğu atölyesinde Terme İlçesi Gölyazı bölgesinde yaşadıkları rivayet edilen Amazon kadın savaşçılar ile ilgili kostümler tasarlamaya başladı. Kanca'nın hazırladığı günlük kıyafetler, kısa sürede ilgi gördü.
Dünya Kadınlar Günü’ne özel 'Moda ve Kadın' yarışması düzenlendi İstanbul Gelişim Üniversitesi’nin Güzel Sanat Fakültesi’nin üniversiteye dinamizm kattığını belirten Rektör Burhan Aykaç, “Öğrencilerimiz çok yetenekli ve yaratıcı. Yaptıkları projelerle, açtıkları sergilerle güzel işlere imza atıyorlar. Bizler her zaman öğrencilerimizin yanındayız .

YORUM YAZIN

Oylama:0 puan ( 0 oy )

MARKA VE İŞTİRAKLERİMİZ