Erken boşalma nasıl kontrol edilir

Erken boşaldığınızda her şeyi yitirdiğinizi düşünmeyin! Sevgilinize karşı daima olumlu düşünceler besleyin. Cinsellikte kendinizi kanıtlamak zorunda hissetmeyin..
""
Sevgilim tatmin olmadan boşalıyorum. Bu konuda kendimi nasıl kontrol edebilirim? İlişkiye girmeden önce boşalırım korkusuyla oral ilişkiye bile yanaşmıyorum. Kendimi çok kötü hissediyorum. G.U./Tokat

Bir dengesizlik ve kontrolsüzlük hastalığı olan erken boşalmanın üstesinden gelmek çok kolaydır. Güvensiz, mutsuz ve ezik olmayın. Sağlıklı, başarılı ve mutlu bir erkek olmak tamamen size bağlı.

Sevgilinizi uyarın
Yıllardır cinsel terapistler tarafından yaygın bir şekilde kullanılan başla-dur, yavaş-hızlı penis uyarılması, pelvis kaslarını kasma-gevşetme ve nefes egzersizleriyle erken boşalmanızı kontrol edebilirsiniz. Her erkeğin bazen erken boşalabileceğini unutmadan, aşağıdaki önerilere dikkat etmenizde fayda var:

* Erken boşaldığınızda her şeyi yitirdiğinizi düşünmeyin. Önemli olanın sevgilinizle her ikinizin de hoşuna giden bir şeyler yapabilmek olduğunu düşünün.

*
Sevgilinize karşı daima sağlıklı ve uyumlu düşünceler besleyin. Cinsel ilişkide kendinizi kanıtlamak zorunda hissetmeyin. İdrar yaparken kendinizi tutup bırakın, böylece aşk kaslarınızı kontrol etmeyi öğrenebilirsiniz.

* Cinsel ilişki sırasında hareketlerinize zaman zaman ara verin ve heyecanınızı yatıştırabilmek için dinlenin. Her gece yatmadan önce, kendinizi kontrol ettiğiniz uzun bir cinsel birleşmenin hayalini kurun.

*
Ön sevişmeyi uzun tutun ve sevgilinizin yeterince uyarılmasını sağlayın. Cinsel ilişki öncesi kasma-gevşeme ve nefes egzersizleriyle kendinizi rahatlatmaya ve gevşetmeye çalışın.

Cinsellikle ilgili sormaya çekindiğiniz soruları bana yazın. İsminizi belirtmenize gerek yok. Ancak yaşadığınız şehri yazarsanız, sorunlarınızı değerlendirmem kolaylaşır. Rumuzlu soruları [email protected] adresine gönderebilirsiniz.

Cinsel organım 8 santim!

16 yaşında bir erkeğim. Penisim 8 santim ve her istediğimde boşalma olmuyor. Bunun doktorsuz çözümü var mı? H.Ş./Manisa

Ergenliğe ulaşmış bir erkeğin penisinin ortalama uzunluğusertleşme halinde 810 santimdenkısa olmamalıdır. Ergenlik döneminin int(11)iminden sonra penis boyu ortalama 14 santim olmakla birlikte;1018 santim arası penisler denormal boyutlarda kabul edilir. Penis küçüklüğü; tekbaşına veya dış genitalyapılardaki genel bir bozuklukla beraber meydana gelebilir. Her iki durumda da;cinsel gelişmeyi sağlayan hormonlarda veya penisi meydana getirendokularda bir yetersizlik söz konusuolabilir. Biriki yıl içinde penis boyunuzda artma olacaktır. Ayrıcapenis boyu ile barışık olmayanbir erkeğin, boşalma sorunları yaşamasınormaldir.

Yeni evli çiftlerde uyum sorunu olur

Ben 4 aylık evliyim ve daha önceden hiç cinsel tecrübem yok. Eşim ise çok deneyimli. Bana göre ilişkimiz kısa sürüyor, eşime göre ise uzun. Ve ben hiç orgazm olamıyorum. Ne yapmalıyız? Derya A./Kayseri

Yeni evli çiftlerin bir uyuma girebilmeleri için zamana ihtiyaçları vardır. Öncelikle rahat olun, endişeye gerek yok. Çünkü orgazm olmayı eşinizin desteğiyle öğrenebilirsiniz. İlk başlarda cinsel coşku düzeyiniz yüksek olmayabilir.

Ön sevişmeyi uzun tutun
Orgazm olmayı bir amaç olmaktan çıkarın, dokunmanın verdiği hazza odaklanın, ön sevişmeyi uzun tutun. Cinsel haz almayı, rahat ve gevşemiş olayı çok önemseyin. Orgazm olmayı önleyen sosyo-kültürel yasaklamalarınız, seks ve cinselliğe ilişkin bilgi eksikliğiniz, aşırı dinsel inançlarınız ve eşinizin erken boşalma sorunu yoksa; çok kısa bir sürede orgazm olmayı öğrenebilirsiniz.

Vajinismusu tedavi ile yok edebilirsiniz

29 yaşındayım ve 1 yıllık evliliğim, cinsel hayatımız başarısız olduğu için int(11)ti. Eşim istemediği halde psikiyatriste gittim ama fayda görmedim. İsteksizlik yaşıyorum. Tedavi olmalı mıyım? Ö.Z./ İstanbul

Ülkemizde her 10 kadından birinde görülen, bir erteleme ve kaçınma hastalığı olan vajinismus; kişinin kendisinin umutsuz olduğuna yürekten inandığı psikolojik kökenli bir hastalıktır. Bu açıdan yaşadıklarınız gerçekten çok üzücü.

Hayata sıkı sıkı tutunun
Eşinizin desteği ve onayı olmadan girişilen tedavinin başarısız olması; beklenen bir durumdur. Önce rahat olun ve içinizde var olan güçle yeniden hayata tutunun. Yaşadıklarınızı anlamlandırmanız ve vajinismusun arkasında yatanları ortaya çıkarabilmeniz için, alanında tecrübeli bir cinsel terapiste başvurmanızda ve cinsel terapi almanızda fayda var.

Tükürükten cinsel hastalık geçer mi?

Üç ay önce para karşılığı bir kadınla birlikte oldum. Prezervatif taktım ama penisimin derisi çok mastürbasyon yaptığım için soyulmuştu. Eğer kadın hastalıklıysa tükürüğünden hastalık bulaşmış mıdır? M.Y./Antalya

Cinsel yolla bulaşan hastalıklar, cinsel ilişkiye girdikten sonraki gün test yaptırılarak ortaya çıkan hastalıklar değildir. Bu hastalıklar, adından da anlaşılacağı üzere; oral, anal ve vajinal yolla kurulan ilişkiyle bulaşır. Diğer bulaşma yolları içinse; meni ve vajinal akıntı gibi vücut sıvılarıyla ya da açık yara, sıyrık ve kesiklerle doğrudan temas gerekir. Penis derinizdeki soyulma, açık yara veya sıyrık şeklindeyse çok düşük bir ihtimalle de olsa cinsel yolla bulaşan hastalıkların geçişine zemin hazırlayabilir.
Sabah

BU KATEGORİDEKİ DİĞER İÇERİKLER

Kadınlar için orgazm diyeti! Kadınlar için orgazm diyeti!
Cinsel isteği neler azaltır Cinsel isteği neler azaltır

YORUM YAZIN


Oylama:0 puan ( 0 oy )

MARKA VE İŞTİRAKLERİMİZ

 • Şirket İsimleri Firma İsimleri Bulma

  Yeni marka ismi, firma, mağaza ve işyeri açmak isteyenler için akılda kalıcı ve orijinal şirket isimleri bulmak için öneri ve örnekleri ile 2021 yılına dair trendleri aşağıda bulabilirsiniz.

  Marka Tescil Ücreti

  2021 yılı Marka Başvuru Ücreti 280, Hizmet Ücretleri 250, Tescil Belgesi Fiyatları 986, Toplam Marka Tescil Ücreti 1.561 TL'dir. (KDV DAHİL)

  Marka sorgulama

  İsim hakkı sorgulama nasıl yapılacağını, tescil kriterlerini uzman görüşün olduğu video anlatımı eşliğinde buradan marka sorgulama yapabilirsiniz.

 • TEK SINIFLI MARKA BAŞVURU

  Tek sınıflı marka başvuru ücreti olan 575 ₺ (KDV DAHİL) kredi kart ile satın alarak anında marka ve logonuzu marka tescil yoluyla koruyabilirsiniz.

  MARKA TESCİL YENİLEME

  Kredi kartı ile Marka Tescil Yenileme Ücreti 1.176 ₺ (KDV DAHİL) Havale/EFT yoluyla ise İNDİRİMLİ marka yenileme ücreti 1.117 ₺’ dir.( KDV DAHİL)

  MARKA DEVİR

  Marka devir ücreti olan 865.36 ₺ + KDV kredi kart ile satın alarak anında marka devir işlemlerinizi yapabilirsiniz.

 • Tasarım Tescil Ücreti

  2021 Yılı başvurudan belgenin teslimine kadar Tekli Tasarım Tescil Ücreti toplamı 599 ₺ (KDV Dahil), Tekli Tasarım Tescil Yenileme Fiyatları 777 ₺ (KDV Dahil), Tasarım Tescil Devir Ücreti 960 ₺ (KDV Dahil)' dir.

  Patent Ücretleri

  2021 Yılı Patent ücretleri, Patent fiyatları, ve Resmi ücretleri ve toplam patent maliyetlerini aşağıdaki tabloda inceleyebilirsiniz

  TEKLİ TASARIM TESCİL

  Başvurudan tescil belgesine teslimine kadar, toplam tekli tasarım tescil ücreti 599 ₺ (KDV DAHİL)