Ev Dekorasyonu İçin Fikirler

internet/ev-dekorasyonu-icin-fikirler

Ev dekorasyon dediğimizde aklımıza gelen ilk yerlerden biri salonlarımız oluyor. Evdeysek gün içerisinde en çok vakit geçirdiğimiz, eğer dışarıdaysak da günün yorgunluğunu attığımız alan salonlarımız oluyor. Bazen misafirlerimizi burada ağırlayıp hoş sohbetler ediyor, bazen elimize kitabımızı alıp rahat koltuğumuza uzanarak günün keyfini çıkarıyoruz. Peki daha güzel bir salon için aklımıza nasıl dekorasyon fikirleri geliyor?

Salon dekorasyon da sadelikten yanaysanız mutlaka pudra tonlarını denemelisiniz. Zaten dekorasyonda pudra tonlarını kullanmak son dönem oldukça moda. Pudra rengi duvar ve perdelerinizi, beyaz bir koltuk takımıyla birleştirebilirsiniz. Yine pudra renkli yastıklarla son derece şık ve zarif bir görüntü yakalayabilirsiniz.

Eğer siz mavinin büyüsüne kapılanlardansanız kendinizi Akdeniz stiline teslim etmeniz gerekiyor. Salon dekorasyonunuzda Akdeniz huzurunu yaşamak, günün yorgunluğunu atmanızda oldukça yardımcı olacak. Burada mavi duvarlar, yine maviyle uyumlu perdeler sizi rahatlatacaktır. Pastel renklerde koltuğunuz ve salon takımınız ise tam bir tamamlayıcı olacak.

Eğer görkemli bir salon isterseniz daha şatafatlı ürünleri tercih etmeniz gerekiyor. Burada duvar kağıtları devreye girebilir. Kadife koltuklar ise vazgeçilmeniz olacak. Ve elbette altın renkli objeler. Büyük heykeller ve taşlı mumlar ise salonunuzu çok daha görkemli bir hale getirecek. Oymalı mobilyalar ve büyük tablolar ise atlamamanız gereken dekorasyon detaylarından. Resim çerçevelerini de altın rengi seçerek istediğiniz şatafatlı görünüme biraz daha yaklaşabilirsiniz.

Sadelikten yanalar ise çizgili bir kilim ve bir kitaplıkla salonun ne kadar şık göründüğüne hayret edecek. Burada genelde renk seçimini abartmadan 2-3 renk üzerinde yoğunlaşarak dekorasyon tercihlerinizi belirleyebilirsiniz. Siyahların ya da beyazların hakim olduğu salonda arada gri renkli objeler kullanılabilir. Önemli olan seçtiğiniz objelerin gösterişten uzak olması. Böyle bir dekorasyonun uyumu sonucunda son derece sade, şık ve modern bir salon elde edebilirsiniz. Misafirleriniz yenilikçi çizginize bayılacak.

Parlak renkleri sevenlerin tercihi ise mutlaka kırmızı olacak. Kırmızı bir koltuk takımı ve onunla uyumlu perdeler. Bu dekorasyon türünde tercihiniz duvarların rengini beyaz yapmaktan yana olmalı. Böylece aksesuarlarınızdaki ve koltuklarınızdaki renkli tercihleriniz daha da göze çarpar olacak.

Kaynak:pamukkalehaber

BU KATEGORİDEKİ DİĞER İÇERİKLER

Evlerde Country Esintisi Enza Home Angel Serisi

Dekorasyonu sanata dönüştüren Enza Home’dan 2018 dekorasyon trendlerini yansıtan yepyeni bir seri: Angel! Adı gibi melekleri çağrıştıran asil beyazı, ahşap, cam ve altın detaylarla bir araya getiren Angel Serisi; yemek odası, TV ünitesi, koltuk takımı ve orta sehpadan oluşan öğeleriyle country tarzında dingin ve şık yaşam alanları yaratıyor.

Evlerinizi Sonbahara Şimdiden Hazırlayın

Bursa çıkışlı f2msgrup Mimarlarından Mimar Figen Erdağ Demircan sonbahar 2018 trendlerini ve küçük dokunuşlarla evimizi nasıl yenileyebileceğimizi anlattı.

YORUM YAZIN


Oylama:0 puan ( 0 oy )

MARKA VE İŞTİRAKLERİMİZ