Evde hangi çiçekler yetiştirilir?

Çiçek yetiştirmek incelik ve sabır ister. Evlerimizin dekorasyonlarında mis kokulu, güzel görünümlü çiçeklerden yararlanmak çok güzel bir fikir gibi görünse de sorumluluk gerektirdiğini aklımızdan çıkartmamalıyız.

Afrika Menekşesi: Genellikle ışık alan pencere kıyılarını seven Afrika menekşesi az su gereksinimi olan bir int(11)kidir. Ancak sulamasına dikkat etmeli ve doğrudan güneş ışığına maruz bırakılmamalıdır.

Kaktüs: Çöl ikliminin int(11)kisi kaktüs, bol güneş isteyen, susuzluğa dayanabilen int(11)kilerdendir.

Sardunya: Su gereksinimi fazla olmayan sardunya, mutlaka güneş istediği için pencere önünde yetiştirilmelidir. Soğuğa fazla dayanıklı olmadığı için özellikle kış aylarında dikkat edilmelidir.

Begonya: Genellikle dış mekanların int(11)kisidir. Ancak ev ortamına da kolaylıkla uyum sağlayabilirler. Sardunyalar gibi güneşi seven begonya da, mümkün olduğunca evin en iyi güneş alan yerinde yetiştirilmeli, sık sık sulanmalıdır.

Kamelya: Beyazdan kırmızıya çeşitli tonlarda çiçek açan kamelya, direk güneş ışığına maruz bırakılmadan, aydınlık ve serin yerde bakılmalıdır. Kökleri sürekli su isteyen int(11)ki için suyun kireçli olmaması dikkat edilmelidir.

Atatürk Çiçeği: Günde en az 6 saat gün ışığı isteyen mevsimlik çiçek, evin en aydınlık yerlerinde ancak doğrudan güneş ışığından korunarak yetiştirilmelidir. Çok fazla sıcağı sevmeyen Atatürk çiçeği, toprak yüzeyi kuruduğu zaman sulanmalıdır.

Kalanşo: Bakımı kolay kalanşo, suyu yapraklarında depoladığı için fazla su ihtiyacı olmayan bir int(11)kidir. Toprak yüzeyi hafif kuruduğu zamanlarda sulanmalıdır. Genellikle yüksek sıcaklıklardan pek hoşlanmaz ancak soğuktan da korunmalıdır.

Kentya: Nemli ortamları seven yeşil yapraklı kentya, toprağının üzerindeki neme göre genellikle günlük sulanan bir int(11)kidir. Fazla ışık gereksinimi yoktur, günlük 2-3 saat güneş ya da ışık görmesi yeterlidir.

Şans Bambusu: Bakımı oldukça kolay olan bataklık int(11)kisi, saksı yerine vazoda yetiştirilen bir int(11)kidir. Güneşe ve soğuğa dayanıklı şans bambusu için, 15 günde bir vazo suyunun tazelenmesi yeterlidir.

Aglaonema: Çok fazla soğuğa gelemeyen int(11)kinin nem ihtiyacı yapraklarına su püskürtülerek sağlanmalı ve doğrudan güneş ışığı gören ortamlardan uzak tutulmalıdır.

Browallia: Yıl boyunca mavi, beyaz ve mor çiçek açabilen browalia, güneşli ve aydınlık ortamları sever. Yazın bol su isteyen int(11)ki, kışın su ihtiyacı azaldığı için az su verilmelidir.

Açelya: Fazla sıcak ve soğuk havaları sevmeyen açelya, aydınlık ancak doğrudan ışık gören yerlerden uzak tutulmalıdır. Özellikle yaz aylarında suya ihtiyaç duyan int(11)ki, haftada en az iki kere, her bölüme ulaşacak şekilde sulanmalıdır.

Kaynak Hürriyet-nasilkolay.com

BU KATEGORİDEKİ DİĞER İÇERİKLER

Kocaeli’nin ev şöleni sona erdi… Kocaeli Ticaret Odası’nın TÜYAP Anadolu Fuarları A.Ş. işbirliğiyle düzenlediği İDEV 2018-Doğu Marmara 4. İdeal Ev, Evlilik ve Konut Fuarı ve Doğu Marmara 2. Gayrimenkul Fuarı, 21- 25 Mart 2018 tarihleri arasında Büyükşehir Belediyesi Uluslararası Fuar Merkezi’nde gerçekleşti
Ev Dekorasyonu İçin Fikirler Ev dekorasyon dediğimizde aklımıza gelen ilk yerlerden biri salonlarımız oluyor. Evdeysek gün içerisinde en çok vakit geçirdiğimiz, eğer dışarıdaysak da günün yorgunluğunu attığımız alan salonlarımız oluyor. Bazen misafirlerimizi burada ağırlayıp hoş sohbetler ediyor,

YORUM YAZIN

Oylama:0 puan ( 0 oy )

MARKA VE İŞTİRAKLERİMİZ