Evlerde ve ofislerde kullanılan cam eşyalar, hayatın vazgeçilmez birer parçası.

Yeşiller, morlar, kırmızılar... Dekorasyonda daha çok ilgi görmeye başlayan cam objeler, canlı renkleri kadar farklı formlarıyla da dikkat çekiyor. Vazodan şamdana pek çok cam objede, el işçiliği öne çıkıyor..
 
Evlerde ve ofislerde kullanılan cam eşyalar, hayatın vazgeçilmez birer parçası. Cam bardaklarda içip, cam tabaklarda yemenin keyfi bir ayrı oluyor. Çiçekler cam vazolarda, kalemler cam kalemliklerde daha şık duruyor. Cam eşyalarla ilgili liste daha da uzayıp gidiyor. Hayatımızda bu kadar önemli bir yere sahip olan cam, dekoratif objeler şeklinde de çıkıyor karşımıza. Özellikle son birkaç yıldır dekoratif ürünler satan mağazalarda ilginç tasarımlı cam objelere daha sık rastlanıyor. İlk bakışta tam olarak ne işe yaradığını anlamanın güç olduğu bu cam objeler, kimi zaman bir heykel kimi zaman bir resim çerçevesi, kimi zaman vazo, şamdan veya karaf olabiliyor. Cam denilince akla gelen adreslerden biri Beykoz"daki Cam Ocağı Vakfı şüphesiz. Camdan sanat eserlerinin yapıldığı mekândan bir de marka çıkmış durumda. Camekan markası ile satışa sunulan cam vazolar, Türkiye"nin ilk kadın sıcak cam üfleme ustaları iç mimar Gamze Araz Eskinazi ve Yasemin Sayınsoy tarafından Cam Ocağı Vakfı"nda üretiliyor. Camekan"da hepsi elde hazırlanan, renkli veya renksiz birçok farklı formlarda vazolar ve şekerlikler bulabilirsiniz.

265 YILLIK CAM USTASI
Cam ve kristal konusunda iddialı bir başka marka ise Moser. Moser"de satılan 265 yıllık cam markası Kosta Boda"nın koleksiyonu, cam tutkunları için farklı alternatifler sunuyor. İsveç"in Boda, Kosta ve Afors şehirlerinde üç ayrı fabrikası olan firma, ismini bu şehirlerden alıyor. Kosta Boda"nın günümüzde 10 tasarımcısı bulunuyor. Rengârenk camlarla her sezon binlerce tasarıma imza atan bu isimlerin hepsi kendi alanında bir profesyonel. Örneğin Kjell Engman tasarımı Catwalk serisi oldukça şık bir tasarıma sahip. Nuxx mağazalarında da farklı tasarımlarıyla dikkat çeken cam objeler bulabilirsiniz. Normann Copenhagen tasarımı olan Swing vazolar, kırmızı renkleri ve helozanik tasarımlarıyla dikkat çekiyor. Hem dekoratif hem de kullanıma yönelik bir şeyler arıyorsanız, Koleksiyon mağazalarında size uygun ürünler var. Aella serisinde bulunan mor, kırmızı gibi renkleriyle ve farklı tasarımlarıyla dikkat çeken sürahi bardak takımlarını tercih edebilirsiniz. Ev ve ofis dekorasyonuna yönelik farklı ürünler sunan Haint(11)at mağazasında da cam konusunda koleksiyon oldukça geniş. Farklı tasarımıyla ilgi toplayan karafların yanı sıra parfüm şişeleri de koleksiyoncuların ilgisini çekebilecek türden. Haint(11)at"ın da içinde yer aldığı Addreshome"da cam objelere meraklı olanlar için farklı markalar da var. Cam üzerine tasarımlar yapan sanatçı Oya Şenocak"ın ödüllü tasarımlarını da burada bulabilirsiniz. Masa üzeri ve ev aksesuarları, mutfak eşyaları, banyo, aydınlatma, promosyon ürünleri, cam ve plastik ambalaj, kurumsal kimlik gibi çok farklı alanlarda tasarım ve üretim yapan Oya Şenocak, kendi tasarımlarını da üretip, pazara sunuyor. Monev, Mudo Concept ve IKEA mağazalarında da sıradışı formlara sahip cam objeler konusunda seçenek oldukça fazla.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 Sabah

BU KATEGORİDEKİ DİĞER İÇERİKLER

Hediye Bir Gün, Hediye Bir Gece Hediye Bir Gün, Hediye Bir Gece
Söktaş,"yaratıcılık ve tasarım"la İtalyanlar’ı da geçip, dünya liderliğine soyundu Söktaş,"yaratıcılık ve tasarım"la İtalyanlar’ı da geçip, dünya liderliğine soyundu

YORUM YAZIN


Oylama:0 puan ( 0 oy )

MARKA VE İŞTİRAKLERİMİZ

 • Şirket İsimleri Firma İsimleri Bulma

  Yeni marka ismi, firma, mağaza ve işyeri açmak isteyenler için akılda kalıcı ve orijinal şirket isimleri bulmak için öneri ve örnekleri ile 2021 yılına dair trendleri aşağıda bulabilirsiniz.

  Marka Tescil Ücreti

  2021 yılı Marka Başvuru Ücreti 280, Hizmet Ücretleri 250, Tescil Belgesi Fiyatları 986, Toplam Marka Tescil Ücreti 1.561 TL'dir. (KDV DAHİL)

  Marka sorgulama

  İsim hakkı sorgulama nasıl yapılacağını, tescil kriterlerini uzman görüşün olduğu video anlatımı eşliğinde buradan marka sorgulama yapabilirsiniz.

 • TEK SINIFLI MARKA BAŞVURU

  Tek sınıflı marka başvuru ücreti olan 575 ₺ (KDV DAHİL) kredi kart ile satın alarak anında marka ve logonuzu marka tescil yoluyla koruyabilirsiniz.

  MARKA TESCİL YENİLEME

  Kredi kartı ile Marka Tescil Yenileme Ücreti 1.176 ₺ (KDV DAHİL) Havale/EFT yoluyla ise İNDİRİMLİ marka yenileme ücreti 1.117 ₺’ dir.( KDV DAHİL)

  MARKA DEVİR

  Marka devir ücreti olan 865.36 ₺ + KDV kredi kart ile satın alarak anında marka devir işlemlerinizi yapabilirsiniz.

 • Tasarım Tescil Ücreti

  2021 Yılı başvurudan belgenin teslimine kadar Tekli Tasarım Tescil Ücreti toplamı 599 ₺ (KDV Dahil), Tekli Tasarım Tescil Yenileme Fiyatları 777 ₺ (KDV Dahil), Tasarım Tescil Devir Ücreti 960 ₺ (KDV Dahil)' dir.

  Patent Ücretleri

  2021 Yılı Patent ücretleri, Patent fiyatları, ve Resmi ücretleri ve toplam patent maliyetlerini aşağıdaki tabloda inceleyebilirsiniz

  TEKLİ TASARIM TESCİL

  Başvurudan tescil belgesine teslimine kadar, toplam tekli tasarım tescil ücreti 599 ₺ (KDV DAHİL)