Film Müzikleri Konseri’nde Eleni rüzgârı

 

Sinema filmi, belgesel ve dizi müzikleriyle tanınan Yunan besteci Eleni Karaindrou, İstanbul'da müzikseverlerle buluştu. Cemal Reşit Rey (CRR) Konser Salonu'nda gerçekleştirilen "Film Müzikleri ve Şarkıları" konserinde Karaindrou'ya CRR İstanbul Senfoni Orkestrası eşlik etti. Şef Ender Sakpınar yönetiminde gerçekleşen konserde, yönetmen Theo Angelopoulos'un filmlerine yapılan müziklerin ağırlıkta olduğu yaklaşık 30 eser icra edildi.


Konserde Karaindrou piyanosuyla sahnede yer aldı. Savina Yannatou'nun vokal olarak yer aldığı konserde, akordeonda Konstantinos Chatziordanou, piyanoda Stavros Lantsias, saksofonda David Lynch ve basgitarda ise Yiotis Kiourtzoglou bulundu.

Kaynak:sabah.com

BU KATEGORİDEKİ DİĞER İÇERİKLER

Melike Şahin Tony Gatlif'le Lyon'da

Kendine özgü yorumuyla alternatif müzik sahnesinde geniş bir dinleyici kitlesi bulunan Melike Şahin; Lyon’da düzenlenen “Les Nuit de Fourvieres” festivalinde ‘Tony Gatlif’s Rembetiko Band’ ile Djam (Aman Doktor) filminin müziklerini çaldıkları bir konser verdi.

40 filme 31 milyon lira destek

Kültür ve Turizm Bakanlığı internet sitesinden yapılan duyuruya göre 2018’de 40 sinema filmi projesine 31 milyon 100 bin lira destek sağlanacak.376 film projesinin değerlendirildiği kurul toplantısında, ilk filmini çekecek 12 yönetmen projesine 7 milyon 400 bin, 26 uzun uzun..

YORUM YAZIN


Oylama:0 puan ( 0 oy )

MARKA VE İŞTİRAKLERİMİZ