Fransız Iro, İstanbul?da mağaza açacak

 Lüks perakendede yeni çağın en ünlü markaları arasında yer alan Fransız Iro, İstanbul’da mağaza açacak. Beymen işbirliğiyle Türkiye’ye gelen marka, ismini İngilizce ‘kahraman’ anlamına gelen ‘hero’ kelimesinden alıyor.

 
Hazır giyimde Fransız lüksünün genç temsilcilerinden Iro, Türkiye’de ilk mağazasını açıyor. Beymen işbirliğiyle İstanbul’daki Akasya AVM’de mağaza kiralayan Iro, ağustos ayında yeni sezonla birlikte faaliyete başlıyor. Yeni çağın favori markaları arasında gösterilen, kadın ve erkek giyim koleksiyonları bulunan Iro’nun deneme satışlarındaki yüksek performansı sonrası mağaza açma kararı alındığını söyleyen Beymen Genel Müdürü Elif Çapçı, “Markanın en önemli özelliği lüks kumaşlarla, zamansız ve gayretsiz bir şıklık sağlayan modeller tasarlaması” diyor. Türkiye’de 2012’den itibaren Beymen Blender’larda koleksiyonun belli parçalarını sattıklarını belirten Çapçı, şöyle devam ediyor: “Deri ceket, blazer, jean ve dökümlü tişörtler en çabuk tükenen ürünler arasına girdi. Marka en çok satan markalarımız arasında ilk 3’e girdi. Satışları her sezon arttı ve sürekli yeni sipariş verir olduk. Bu talep sonucu işbirliğimizi genişletip ağustos ayının sonunda Akasya’da mono brand mağaza açmaya karar verdik.”
 
KLASİK TASARIM VE SOKAK STİLİ BİRLEŞTİ
Arik ve Laurent int(11)ton tarafından 10 yıl önce kurulan Iro, genç bir marka olmasına rağmen New York’ta sokak modasına etki edebilmesiyle popülaritesini artırdı. Moda eleştirmenlerinin “klasik lüks tasarımla sokak stilini başarıyla karıştıran marka” olarak andığı Iro’nun ismi de İngilizce ‘kahraman’ anlamına gelen ‘hero’ kelimesinden esinlenilerek verilmiş.
 
DEKORASYON ÜRÜNLERİYLE EVE DE GİRİYOR
Zürih’ten Paris’e, New York’tan Roma’ya popüler alışveriş kentlerinde pek çok butik açan markanın temeli 2004 yılına dayanıyor. Parisli şık kadın imajını sokak tarzına uyarlayan Iro’nun kurucuları olan int(11)ton kardeşler, giyimin ardından ev dekorasyonuna da el atmayı planlıyor. Yapılan açıklamalara göre, kısa bir süre sonra Iro markalı dekorasyon ürünleri de piyasaya çıkacak. 2014 yılında Türkiye’deki ilk mağazasını İstanbul’da açmaya hazırlanan markanın yeni durakları arasında Los Angeles, Münih, Kopenhag da bulunuyor. Ayrıca, New York’ta yeni bir mağaza açılması planlanıyor. Iro, e-ticaret sitesini de şubatta devreye soktu.
 
AKIN AKIN LÜKSE GELİYORLAR
Fransız markalar Türkiye’de lüks perakendeye rağbet gösteriyor. Galeries Lafayette’i Türkiye’ye getirecek Demsa, geçtiğimiz hafta Barbara Bui’nin de mağazasını açacağını açıkladı. Ancak orta segmentte faaliyet gösteren Promod ve Conforama gibi Fransız markalar ise pazarda tutunamadı.
 
Kaynak: Menekse ATASELIM/Habertürk

BU KATEGORİDEKİ DİĞER İÇERİKLER

İzmir Fashion Week'in açılışı yapıldı

İzmir'de 1-3 Kasım'da Rönesans Ajans ve Ege Giyim Sanayicileri Derneği, İzmir Büyükşehir Belediyesi işbirliğiyle Ege Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği, İzmir Moda Tasarımcıları Derneği'nin katkılarıyla hayata geçirilen İzmir Fashion Week başladı.

DREAM STYLE AMATÖR MODA TASARIM YARIŞMASI BÜYÜK COŞKUYLA YAPILDI

Ece Türkiye tarafından yönetilen Ankara’nın etkinlikleriyle ünlü alışveriş merkezi AnkaMALL, önceki gün Dream Style Amatör Moda Tasarım Yarışması İç Anadolu Bölgesi Büyük Finali'ne ev sahipliği yaptı.Moda dünyasının kapıları genç tasarımcılar için açıldı...

YORUM YAZIN

Oylama:0 puan ( 0 oy )

MARKA VE İŞTİRAKLERİMİZ