G-String in sonu geldi, şimdi seksi şortlar moda

Yakın zamana kadar g-string hemen her kadının tercihiydi. Bu küçük iç çamaşırını ortaya çıkartan düşük belli pantolonların modası geçmeye başlayınca da pabucu dama atıldı. Artık seksi şortlar vazgeçilmez oldu

Bundan 10 yıl önce, Macarena dansı çok popülerdi ve poponuzun arasından bir ip geçmesi cesur bir seksilik olarak görülüyordu. Neyse ki o dans artık popülaritesini kaybetti. Peki g-stringe ne oldu? Onlara olan aşkımız solmasa da, artık eskisi kadar rağbet görmedikleri de bir gerçek. Hatta bambaşka modeller, g-stringin yerini almaya başladı bile. Cosmopolitan dergisi, g-stringin nasıl seksi bir model olmaktan çıktığını araştırdı.

KADINLARIN TEŞHİR SEVDASI
G-string, 30 yıl önce ortaya çıktı. 80li yıllarda fitness guruluğuna merak salan Jane Fonda, seksi mayosuyla kadınları soyunup fit kalmaya teşvik etmeye başladı. Özel Bir Birliktelik: Kadınlar, İç Çamaşırı ve Cinsellik kitabının yazarı Jill Fields, "Birkaç yıl içinde fit olma düşüncesi o kadar yaygınlaştı ki, kadınlar spor yapmış vücutlarını teşhir etmeye başladı" diyor. Bunun sonucunda, kadınlar daha dar giyinmeye ve step dersleri sonucunda kazandıkları fit popolarını ortaya çıkaracak kıyafetleri tercih etmeye başladı. Bu da normal külotlarının kıyafet üstünden gözüken izlerini kamufle etme ihtiyacı doğurarak yeni bir iç çamaşırı trendi yarattı. Bu ufacık külotlar aynı zamanda kadınların kendilerini süper seksi hissetmelerini sağladı. G-stringler yavaş yavaş daha çok kadının iç çamaşırı çekmecesine girmeye başladı ve 1995te resmen açılışını yaptı. Çünkü Victorias Secret o yıl ilk kez bir defile düzenleyerek iç çamaşırını daha önce hiç olmadığı kadar gözler önüne serdi. Tüm dünya Heidi Klum ve Tyra Banksi podyumda alımlı alımlı yürürken gördüğünde g-string en büyük çıkışını yaptı. Juicy Couture ve Frankie B gibi denim markaları ise bu küçük ve seksi modellerin gözükmesini sağlayacak jeanler yarattı. Ama birkaç yıl önce g-string ve düşük belli pantolonun güçlü birlikteliği fazla teşhircilikten dolayı sekteye uğradı. Birdenbire, jeanin altından gözüken iç çamaşırları çağdışı olarak yorumlanmaya başlayıp, yeni moda yüksek belli kotlara geçiş yapıldı.

DİKİŞŞİZ TEKNOLOJİ BİTİRDİ
Hiçbir moda takıntısı olmadan sadece kıyafetin altında gözüken iç çamaşırı çizgisinden rahatsız olanlar için ise yepyeni modeller piyasaya sürüldü. Dikiş izlerinin kesinlikle belli olmadığı külotlar normal boyutlardan boxer modellere kadar çeşitlilik gösteriyor. Asıl, baştan çıkaran başka bir model emin adımlarla ilerliyor: Dikişsiz teknolojiye sahip şortlar. Kalçayı iyice saran bu modellerin satışları g-stringleri çoktan solladı. Ünlü bir iç çamaşırı markası olan Casabellanın Başkan Yardımcısı Guido Campello da şort külotların çok hızlı satıldığını söylüyor. Ayrıca erkeklerin de bu modellerden hoşlandığını ekliyor!

KISA BİR TARİHÇE:
1974
Rudi Gernreich, ilk üniseks tanga mayoyu tasarladı. Kalçalarını göstermekten hoşlanmayan Amerikan halkı bu akımdan pek hoşlanmasa da, harika vücutlarıyla dünyaya nam salan Brezilyalılar buna bayıldı.

1977
Annie Hall filminde Woody Allen ve bir arkadaşı pantolon altından belli olan iç çamaşırı detayıyla dalga geçince, bu terim popülerlik kazandı.

1981
Fredericks of Hollywood, kadınlar için ilk g-stringi tanıttı.

1986
Hanky Panky markası, 4811 isimli modelini piyasaya sürdü. Streç dantelden hazırlanan bu modelin arka kısmındaki bant, henüz çok incelmemişti.

1995
21 yaşındaki Beyaz Saray stajyeri Monica Lewinsky, dönemin Amerika başkanı Bill Clintonın g-stringine bakıp tahrik olduğunu söyledi. Sonrasında çok medyatik olan ikili 18 ay süren ve olay yaratan bir ilişki yaşadılar.

1999
Sisqo, The Thong Song şarkısını piyasaya sürerek kadınların tangalarını görmek istediğini dile getirdi.

2000
Britney Spears, MTV Müzik Ödüllerinde giydiği kostümünden, kristallerle süslü g-stringini gözler önüne serdi.

2001
Bridget Jones g-string giymeyi reddederek, Daniel Cleever ile yaşadığı ilk gecede kalçalarını iyice saran bir külot giymeyi tercih etti ve Cleeverın "Merhaba anneee" demesine sebep oldu.

2005
Scarlett Johanson Cosmonun eylül kapağında Only Hearts Delicious marka erkek şortları giydi. O model hâla en çok satanlar arasında yer alıyor.

2007
Tha Joker Boy, Shorts şarkısında şu sözlere yer verdi: "G-stringleri sevmiyorum/Seni erkek şortları içinde görmeme izin ver." Sanırız, g-string bu noktada iyice düşüşe geçti.

2009
İç çamaşırı markası Eberjey, şort külotların tangalardan iki buçuk kat daha fazla satıldığını açıkladı.

ERKEKLER SEVİYOR
Erkeklerin popoyu saran külotlardan hoşlanmasının sebebi, kadınları çok seksi gösteriyor olması. Çoğu şort külotun arka orta kısmından geçen dikiş ise kalçayı dolgun gösteriyor. Hatta dikişsiz modeller bile seksiliği gizleyemiyor. Bu modellerin bir diğer avantajı ise gün boyu giyilecek kadar rahat olmaları. Ofiste işleri yetiştirmeye çalışırken kendini hissettiren bir g-string kadar rahatsız edici bir şey var mı?

Kaynak:Sabah

BU KATEGORİDEKİ DİĞER İÇERİKLER

Plajlarda yine moda rüzgarı esecek

19. yüzyıla kadar plajlar tedavi edici özellikleri nedeniyle kullanıldığı için plaj kıyafeti ya da mayo modası hakim değildi. Antik Yunanda ilk plaj kıyafetlerinin kullanılmasından hemen sonra toga denen dikişsiz uzun ve beyaz çarşaflar gündeme geldi. Toga, antik çağlarda son derece popülerdi

Tito’dan kaçtı Türkiye’de iç çamaşırı kralı oldu

Tito’dan kaçtı Türkiye’de iç çamaşırı kralı oldu...Tito rejiminden kaçarak Üsküp’ten İstanbul’a göçen bir aileden gelen Kamuran Bey, bugün kendi tasarımı iç çamaşırlarını 100 ülkeye satar hale geldi. Yeni İnci’nin patentli icatları da bulunuyor...

YORUM YAZIN

Etkin Patent

MARKA VE İŞTİRAKLERİMİZ

Avcılar Web TasarımAfyon PatentAdana Web TasarımAdana PatentAntep OsgbBaşakşehir Web TasarımAtaşehir PatentBalıkesir Web Tasarım
 • Online Marka Tescil Ücreti

  Online marka tescil ücreti ve iş ve işlemlere ait ayrıntılar şu şekildedir;

  Online Marka Yenileme Ücreti

  Online marka yenileme ücreti ödemesi ve Marka Yenileme işlemlerini buradan anında yapabilirsiniz.

 • Marka Takip ve İzleme Ücreti

  Her yıl marka tescil başvuru sayısının hızla artması ve ilgili iş ve işlemlerin hızlandırma isteği, giderek artan benzer marka başvuruların bir şekilde yayına çıkarılması nedeniyle her yıl birbirlerine benzer ve/veya iltibas oluşturan markalar yayınlanmak

 • Online Beşli Tasarım Başvuru Ücreti

  Beş Renkli Görsel Türk Patent Yayın Ücreti