Gastronomi Zirvesinde K.Maraş Standına Yoğun İlgi

Bu yıl 22-25 Mart 2018 tarihleri arasında Ankara’da ATO Congresium’da gerçekleştirilecek olan 3. Uluslararası Turizm Fuarı ve Gastronomi Zirvesinde Kahramanmaraş standına ilgi yoğun oldu.

 

gastronomi_zirvesinde_kmaras_standina_yogun_ilgi

 

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi ile İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü işbirliği ile açılan standa ziyaretçiler yoğun ilgi gösterdi.

Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş’un açılışını yaptığı 3. Uluslararası Turizm Fuarında açılan Kahramanmaraş Standı’nda yöresel ürünlerin yanı sıra Kahramanmaraş Mutfağı’nın damak lezzeti ziyaretçilerin beğenisine sunuldu.

Fuara ilişkin bir açıklama yapan Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı Cevdet Kabakcı: “ Kahramanmaraş İpekyolu üzerindeki lezzet duraklarından biridir. Kahramanmaraş Türkiye’nin en özel gastronomi mutfağına sahiptir.

Maraş mutfağı, Hititlerden başlayarak Asurlular, Makedonlardan, Romalılardan, Bizanslılardan Selçuklular, Dulkadiroğulları, Osmanlı ve Cumhuriyet olmak üzere tüm bu kadim kültürü bünyesinde toplar. Tarhanamız mesela Yavuz Sultan Selim, Mısır çölünü geçerken çölde bozulmayacak bir yemek ister ve Maraşlılar bu tarhanayı yapar. Bu yemeklerin çoğunun tarihi bir geçmişi vardır.

Biz de Büyükşehir Belediyesi olarak 3. Uluslararası Turizm Fuarında stand açarak Kahramanmaraş Mutfağı’nı tanıtmak istedik. Gördüğümüz ilgi ve alakadan oldukça memnunuz” diye konuştu.

Kaynak:elbistanolay

BU KATEGORİDEKİ DİĞER İÇERİKLER

Ünlü restoran şefleri marifetlerini sergiledi

Antakya Atatürk Caddesi’nde gerçekleştirilen etkinlikte konuşan Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Savaş, kadim ve kimliği olan bir şehri dünya ile paylaşmak istediklerini vurguladı. Milletler, toplumlar bir günde oluşmuyor. Ve her şehrin kendine özgü bir kimliği var.

Gastronomi Zirvesi, Türk mutfağına köprü olacak

TAŞPAKON Genel Başkanı Gökhan Tufan, Travel Expo Ankara 2018 Turizm Fuarı ile birlikte eş zamanlı olarak açılan zirveyi uluslararası boyutlara taşıyacaklarını söyledi. Tufan, “ Daha sonraki yıllarda yabancı şefleri de davet edeceğiz”dedi.

YORUM YAZIN

Etkin Patent

MARKA VE İŞTİRAKLERİMİZ

Balıkesir Web TasarımBaşakşehir Web TasarımAvcılar PatentAtaşehir PatentAfyon PatentAvcılar Web TasarımAdana PatentAdana Web Tasarım
 • Online Marka Tescil Ücreti

  Online marka tescil ücreti ve iş ve işlemlere ait ayrıntılar şu şekildedir;

  Online Marka Yenileme Ücreti

  Online marka yenileme ücreti ödemesi ve Marka Yenileme işlemlerini buradan anında yapabilirsiniz.

 • Marka Takip ve İzleme Ücreti

  Her yıl marka tescil başvuru sayısının hızla artması ve ilgili iş ve işlemlerin hızlandırma isteği, giderek artan benzer marka başvuruların bir şekilde yayına çıkarılması nedeniyle her yıl birbirlerine benzer ve/veya iltibas oluşturan markalar yayınlanmak

 • Online Beşli Tasarım Başvuru Ücreti

  Beş Renkli Görsel Türk Patent Yayın Ücreti