gazete kağıdı, cam, metal, plastik, silikon, ağaç gibi malzemelerden yapılan ve hayal gücünü zorlayan takılar

“Çağdaş Mücevher Sanatı” sergisinin bugün son günü. Sergide 10 tasarımcının gazete kağıdı, cam, metal, plastik, silikon, ağaç gibi malzemelerden yapılan ve hayal gücünü zorlayan takıları var

Gazete kağıdından yapılan küpe, akrilik içinde dondurulmuş kara sinek ve elmastan oluşan kolye ucu, seramikten dişlerin dizildiği bileklik, ağaç parçalarından oluşan kolye... Alışılagelmiş mücevherlerin dışında, sıradanlıktan uzak bir koleksiyon var Nişantaşı’ndaki Soda Sanat Galerisi’nde. Cam, metal, silikon, pleksiglas, ahşap, kağıt, akrilik, plastik ve seramik gibi malzemelerden yapılmış yaklaşık 60 eserin yaratıcıları 10 takı tasarımcısı: Nevin Arığ, Jahyun Rita Baek, Ela Bauer, Ela Cindoruk, Sina Emrich, Doerthe Fuchs, Peter Hoogeboom, Ted Noten, Anat Sapir ve Barbara Stutman.
Sergi, dünyada yükselen bir trend olan çağdaş mücevher sanatını kapsamlı bir seçkiyle sunmayı ve sanatın sırf duvarlarda asılı kalmadığını, aynı zamanda giyilebilir olduğunu da göstermeyi amaçlıyor. Sergi bugün kapanıyor. 10.00-18.00 saatleri arasında ziyaret edebilirsiniz.

BU KATEGORİDEKİ DİĞER İÇERİKLER

Gelinlik için takı önerileri

Hayatını en özel gününde, hayatının en özel kıyafetini giyecek hanımlar için takı olmazsa olmazların başında geliyor. Gelinliğin üzerine takılacak gösterişli takılar ilgiyi dağıtabilir. Bunun yerine şık ve sade bir küpe ve iki bileğinize de takacağınız şık bir bilezik daha iyi olacaktır.

TASARIM ÖDÜLLERİNE MUHTEŞEM GALA!

Dünyanın en büyük 5 mücevher fuarından birisi olan İstanbul Jewelry Show kapsamında mücevher dünyasının önde gelen isimleri buluştu.Fuarın ilk günü dünyanın en büyük alım heyeti organizasyonu kapsamında İstanbul’da gelen firma temsilcileri ile ihracatçı firmalar buluştu.

YORUM YAZIN

Oylama:0 puan ( 0 oy )

MARKA VE İŞTİRAKLERİMİZ