Gelecek sezonun saçları nasıl olacak?

Kate Moss"un tahtına oturan Agyness Deyn"in saç modelini yaratan tasarımcı Sam McKnight, kısa saç modasının artarak süreceğini söylüyor. Ayrıca kıpkırmızı, sapsarı gibi düz renkler görmeye de hazırlıklı olun..
""
Yıl 2005. Ünlü fotoğrafçı Mario Testino, Vogue dergisi için bir çekim yapmaktadır. Testino, saç tasarımcısı Sam McKnight"a modelin saçlarını göstererek "Şunları biraz kırpıver," der. McKnight da "kırpar". Ve bu radikal saç kesimi, Kate Moss"tan sonra stili en çok konuşulan yeni moda ikonunu yaratır. Agyness Deyn"in yıldızı bu kesimle parlar ve kısa zamanda Armani, Burberry, Dolce&Gabbana gibi markaların yüzü olur. Sam McKnight, Agyness"in çokça kopyalanan punk"vari kesiminin yanı sıra, Kate Moss"a kakül keserek alınların daralması trendini başlatan isim de aynı zamanda. Cate Blanchett, Aviator filmindeki rolü için Oscar alırken ve son Oscar törenine yine McKnight"ın yaptığı modelle katıldı. Tasarımcı, 1978"de gerçekleştirdiği ilk Vogue çekimlerinden bu yana, 30 yıldır alanının öncülerinden biri. Birçok derginin kapak ve moda çekimlerinin yanı sıra Alberta Ferretti, Armani, Ralph Lauren ve Versace gibi markaların defile ve reklam kampanyalarında da parmağı var. Saçlarını tasarladığı isimler listesi Björk, Claudia Schiffer, Elizabeth Hurley, Gisele Bundchen, Kylie Minogue, Madonna, Milla Jovovich, Naomi Campbell, Nicole Kidman diye uzayıp gidiyor.

RENK, KESIMDEN ÖNEMLI

Sam McKnight, Milano Moda Haftası"nın da güzellik sponsoru olan P&G Beauty"nin yeni global elçisi. Defileler arasında görüştüğümüz McKnight, gelecek yıla damgasını vurması beklenen saç trendlerini anlatırken, en çok üzerinde durduğu konu, "modası hiç geçmez" dediği "sağlıklı ve ışıltılı saçlar" oldu. "Sağlıklı saç daha lüks görünür; onunla istediğini yapabilirsin," diyen tasarımcı, rengin de kesimden daha önemli olduğunu vurguluyor.

BALYAJ VE RÖFLE AZALIYOR
McKnight"a göre özellikle Agyness"inkini andıran kısa modeller, bir süre daha devam edecek gibi görünüyor. McKnight, bunu modadaki "androjen" akımına bağlıyor. Tabii Amy Winehouse"ın "beehive" modeli de popülaritesini sürdürecekmiş. Kıpkırmızı, kopkoyu, ya da sapsarı gibi düz renklerin de ön planda olduğunu anlatan McKnight, balyaj ve röflenin azaldığına dikkat çekiyor

Podyumlardan saç tüyoları

2008-2009 Sonbahar-Kış sezonunda podyumlardan sokağa yansıması beklenen saç trendleri...
1. Bakımlı: Aşırı feminen ve seksi podyum görüntüleri uzun ve ışıltılı modellerle Versace ile Gucci"de, göz alıcı atkuyruklarıyla Lanvin"de hayat buldu.
2. Modern çingene: Saçlar modern ve kararlı bir ifade oluşturacak şekilde pürüzlü ve dalgalı. Kişilik ön planda. Etro, Giles, Chloe ve Jean Paul Gaultier"deki gibi.
3. Abartı: Dağınık ve arkaya taranarak toplanmış topuzlar hayli çok. Güçlü gözlerle birlikte seksilik ön planda. (Viktor&Rolf, Marc Jacobs ve Dsquared2)
4. Kontrollü zarafet: Saçın dokusuna ve yönüne bağlı olarak hem şık, hem de etkili görünümler ön planda. Geriden yapılan atkuyruğuyla maskülen; ama atkuyruğun boyna atılmasıyla feminen bir görünüm Chanel, Balenciaga, Bottega Veneta ve YSL"de belirgin.
Sabah

BU KATEGORİDEKİ DİĞER İÇERİKLER

Kendi SPA’nızıevde kendiniz yaratın Kendi SPA’nızıevde kendiniz yaratın
Sahara, Depresif ve Şapka Sendromu. Sizinki hangisi? Sahara, Depresif ve Şapka Sendromu. Sizinki hangisi?

YORUM YAZIN

Oylama:0 puan ( 0 oy )

MARKA VE İŞTİRAKLERİMİZ