Gelinlik seçmenin püf noktaları

Gelinlik seçimi konulu bu haberi yazmadan önce, İstanbul Kuyumcukentteki Akay Gelinliki ziyaret ettik. Gelinlikleri bizzat denemek ve hangi gelinlik kime yakışır; hangi modeli seçerken nelere dikkat edilmeli bizzat deneyip tecrübelerimizi size aktarmak istedik. Bizi, mağaza sorumlusu Buket Köneçoğlu karşıladı. Kapıdan içeri girerken Gelinlik provası çok yorucu bir iş olsa gerek diye düşünüyorduk. Fakat çalışanların samimi yaklaşımları bu düşünceleri sildi... Anladık ki eğer gelinlik alacaksanız gelinlik kadar aldığınız yerdeki çalışanların da önemli bir rolü var.

Könençoğlunun anlattıkları da bu düşüncemizi pekişirdi: Gelinler ağlıyor diye ağlayan çalışanlarımız var!

Bu yılın modaolan gelinlik modellerinden birer tane denedik. İşte, izlenimlerimiz...

PRENSES MODELİ
Prenses gelinlik modelleri; belden sonra etekleri tamamen kabarık olanlar. Beliniz çok ince olmasa da bu modelle oldukça ince görünebilirsiniz. Daha da ince görünsün diyorsanız, arkadan iplerle bağlananlarını istediğiniz kadar sıkabiliyorsunuz. Ama dikkat etmelisiniz, eğer çok sıkarsanız sırtınız kat kat durabilir.

Prenses gelinlikleri kısa boylu gelinler tercih etmemeli, bu model onları daha da kısa gösterebilir. Ayrıca böyle bir model seçenlerin yürüme provaları yapmalarını da tavsiye ediyoruz. Çünkü ilk giydiğinizde, görkemli eteğin altında adımlarınızı boşluğa atıyormuşsunuz gibi hissediyorsunuz.

KUSURLARA DRAPE
Eğer Göbeğim var ya da Göğüslerim küçük duruyor diye düşünüyor ve bunları gizleyecek bir gelinlik arıyorsanız, drapeli gelinlikleri seçebilirsiniz. Markanın tasarımcısı Semih Doğruer bunun sebeplerini şöyle anlattı: Drapeler gelinlikte bir hareket yaratıyor. Bu yüzden kullanıldığı bölgede kusurların göze çarpmasını engelliyor. Eğer göğüs kısmında uygulanırsa daha formlu bir görüntü yaratırken bel ya da kalça bölgesinde kullanılırsa daha ince durmanızı sağlayabiliyor.

BALIK KESİM
Balık kesim yani dizin biraz üstünden genişlemeye başlayan gelinlikler... Doğruerden ince fakat bacak boyu kısa gelinler için en uygun gelinliğin bu olduğunu öğrendik. Fakat tecrübelerimize dayanarak söylemek isteriz ki göbeği olan kadınlara pek uygun bir model değil.

JOKER GELİNLİK
Semih Doğruer, bele oturan kalçadan itibaren genişleyen gelin-likler için bu tabiri kullanıyor. Çünkü hemen hemen her vücut tipine yakı-şıyor bu yüzden en çok bu model tercih ediliyor. Doğruer, Kendinizi yansıtacak ufak dokunuşlarla herkesten farklı bir gelinliğe sahip olabilirsiniz diyor.

Pudra rengi yükseliyor
AslıAlev Gelinlikin kurucuları Alev ve Aslı Doğan, bu yılın trendlerini anlattı...
2012de dantel kaplı dekolteler, özellikle de sırt dekoltesi dantelle süslenmiş modeller çok moda. Bu senenin peplum (üst etek) modası gelinliklere de yansıdı ve iki katlı etekli modeller kır düğünlerinde çok rağbet görüyor. Bu sezon geleneksel çizginin dışında, pudra renkli gelinlikler de tasarımcıların koleksiyonlarında boy gösteriyor. Abiye tasarımlardaysa, dize kadar vücudu saran, diz altından kabartılmış denizkızı siluetli modeller, zarif dantel kaplamalı, Swarovski taş işlemeli straples modeller, dantellerle süslenmiş sırt dekolteli modeller ve peplum modasından esinlenen iki katlı etekler daha çok tercih ediliyor. Bu sene hem çok canlı renkler hem de daha nötr pudra renkleri var. Canlı renklerde sarı, mandalina, canlı yeşil, kırmızı; pastel renklerde mint yeşili, pembe ve pudra tonları kullanılarak bulutların üzerinde hissi yaratan uçuşan elbiseler ön planda.

Habertürk

BU KATEGORİDEKİ DİĞER İÇERİKLER

Yeni sezon trend rehberi Özellikle retro esintiler; 90'ların Rave müzik akımından referanslarla döneme has görünümler kuvvetlenirken, piercing ve metalik detaylar daha minimal bir şekilde yorumlanıyor. 80'ler temasıysa köşeli omuzlar ya da rahat parçalarla, Milano podyumlarında daha resort bir görünümde.
Soğuk günlere Sıcacık LC Waikiki’ler ile Merhaba

Türkiye’nin lider hazır giyim markası ve ulaşılabilir modanın vazgeçilmez adresi LC Waikiki’nin yeni kış koleksiyonu soğuklara meydan okuyan rengârenk ve sıcacık bir gardırop öneriyor. Şallar, Mantolar, paltolar, kepler ve kemerler hem kadın hem de erkeklerin kış gardırobunun...

YORUM YAZIN

Oylama:0 puan ( 0 oy )

MARKA VE İŞTİRAKLERİMİZ