Genç iletişiciler yarışma ödülleri dağıtıldı

 

28 üniversitenin iletişim fakültelerinden 924 öğrencinin 922 çalışmayla katıldığı 22. Genç İletişimciler Yarışması’nda, 20 üniversitenin 139 öğrencisi, 76 projeyle ödül kazandı. İletişim alanında eğitim ve öğretimi destekleyerek, nitelikli medya çalışanı ve yöneticisi yetiştirmeyi amaçlayan yarışmada, Kayseri Erciyes Üniversitesi 18 ödül alarak gecenin yıldızı oldu.

AYDIN Doğan Vakfı’nın nitelikli medya çalışanı ve yöneticisi yetişmesine katkı sağlamak amacıyla üniversitelerin iletişim fakültelerinde öğrenim gören lisans öğrencileri arasında düzenlediği 22. Genç İletişimciler Yarışması’nda dereceye girenler törenle ödüllerini aldı. Yazılı, Görsel, İşitsel, Reklam, Halkla İlişkiler ve İnternet Yayıncılığı dallarında düzenlenen yarışmaya 28 üniversitenin iletişim fakültelerinden 924 öğrenci 922 çalışmayla katıldı. 20 üniversitenin 139 öğrencisi 76 projeyle ödül kazandı. Yarışmada en çok ödülü 18 projeyle Kayseri Erciyes Üniversitesi kazandı. Hilton Convention Center’da sunuculuğunu Korhan Abay ve Roksan Kunter’in yaptığı ödül töreninin açılış konuşmasını Aydın Doğan Vakfı (ADV) Yürütme Kurulu Başkanı Candan Fetvacı yaptı. Fetvacı, Aydın Doğan Vakfı Genç İletişimciler Yarışması’nın temel amacının iletişim alanında eğitim ve öğrenimi desteklemek, genç yetenekleri tanıtmak ve ulaştıkları düzeyi sınamalarını sağlamak olduğunu belirtti. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik de, “Ortada bir marifet varsa, o marifeti alkışlamak gerektiğini” belirtti, “Bu yarışmalar, bu anlama hizmet etmesi adına çok önemlidir” dedi.

Ödül gururu

Dereceye girenlere ödülleri, Aydın Doğan Vakfı (ADV) Başkanı ve Doğan Holding Onursal Başkanı Aydın Doğan, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, ADV Başkan Vekili Sema Işıl Doğan, İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Orhan Erinç, Kayseri Erciyes Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Keleştemur, Doğan TV Başkanı Begümhan Doğan Faralyalı, Kırgızistan-Türkiye Manas Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman Kayıpov, Doğan Holding Başkan Vekili ve Genel Koordinatörü Nebil İlseven, Erzurum Atatürk Üniversitesi Rektörü Hikmet Koçak, Hürriyet Genel Yayın Yönetmeni Enis Berberoğlu, Doğan Yayın Holding Yönetim Üyesi ve Hürriyet Yazarı Ertuğrul Özkök, Hürriyet Yönetim Kurulu Üyesi ve İcra Kurulu Başkanı Hakkı Hasan Yılmaz, Doğan Holding Başkan Danışmanı, emekli Diplomat Volkan Vural, Doğan Gazetecilik İcra Kurulu Başkanı Servet Topaloğlu, Hürriyet Yayın Danışmanı Doğan Hızlan ve eski bakanlardan Hüsamettin Özkan tarafından verildi.

Yarışmacılara ve davetlilere, ödül töreninin haberlerini içeren Hürriyet Kampüs’ün özel baskısı dağıtıldı.

Başarı keyfi

COŞKULU gecede ‘Röportaj’ kategorisinde 1’inci olan Atiye Tatlıpınar ile 3’üncü olan Merve Özkan, ödüllerini Aydın Doğan Vakfı (ADV) Başkan Vekili Sema Işıl Doğan’ın elinden aldı. Yazılı Dal’da Fotoğraf 1’incisi Fatih Kılıç’a da ödülünü Doğan TV Başkanı Begümhan Doğan Faralyalı verdi.

Mutluluğa ortak oldular

AYDIN Doğan Vakfı’nın düzenlediği 22. Genç İletişimciler Yarışması’nda dereceye girenler törenle ödüllerini aldı. Hilton Convention Center’daki ödül törenine katılan (sağdan sola) Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Orhan Erinç, İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, Aydın Doğan Vakfı (ADV) Başkanı ve Doğan Holding Onursal Başkanı Aydın Doğan, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, ADV Başkan Vekili Sema Işıl Doğan, Kayseri Erciyes Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Keleştemur ve Doğan TV Başkanı Begümhan Doğan Faralyalı gençlerin mutluluğuna ortak oldu.

İşte ödüller

YAZILI DAL

Haber: Erciyes Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü öğrencisi Mehmet Ceylan, “Arkeoloji Müzesi 30 Bakan Eskitti, int(11)irilemedi.”

Röportaj: Yeditepe Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü öğrencisi Atiye Tatlıpınar, “Göçmen Okulunda Gönüllü İnsanlık Dersleri.”

Araştırma-İnceleme: Galatasaray Üniversitesi İletişim Fakültesi İletişim Bölümü öğrencisi Pınar Yurtsever, “Devlet Medya Erkek Eliyle Kadına Yönelik Şiddet.”

Fotoğraf: Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü öğrencisi Fatih Kılıç, “int(11)mek Bilmeyen Ekmek Mücadelesi.”

Magazin haber: Erciyes Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü öğrencisi Volkan Yıldız, “Yunan Enstrümanlı Tire Armoni Bandosu.”

Spor haber: Erciyes Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü öğrencisi Özge Yıldız, “Yüksek Ökçeli Kramponlar.”

Gazete mizanpajı: Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü öğrencisi Mustafa Erden, “101.”

Dergi mizanpajı: Bahçeşehir Üniversitesi İletişim Fakültesi Görsel Sanatlar ve Görsel İletişim Tasarımı Bölümü öğrencisi Efe Kaptanoğlu.

GÖRSEL DAL

Televizyon haberi: İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü öğrencisi Halil Türker ve Gazetecilik Bölümü öğrencisi İpek Ceylan Ünalan, “İstanbul’un Tarihi Yenikapı’da yeniden yazılıyor.”

Belgesel: Erciyes Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü öğrencisi Sevim Çümen, Fethi Barut, Niyazi Durmuş, “Kayseri Ermenileri.”

Kısa film: Selçuk Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü öğrencisi Ömer Kalabalık, Bilal Gültekin, Deniz Yıldız, Hasan İlkan Özduman, “Mihman.”

Televizyon jeneriği: Erciyes Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü öğrencisi Kenan Subaşı, “Hüzünlü Yıllar.”

İŞİTSEL DAL

Haber programı: Erciyes Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü öğrencisi Abdurrahman Keçeci, “Cumhuriyet’ten Haberler Var.”

Müzik programı: Bahçeşehir Üniversitesi İletişim Bilimleri Fakültesi Sinema ve Televizyon Bölümü öğrencisi Ali Murat Sakaya, “Kolaj.”

Şov programı: Birincilik ödülüne değer çalışma bulu

BU KATEGORİDEKİ DİĞER İÇERİKLER

İMAnın Modayla Tanışma Günlerinde Bora Aksu paneli

(İMA),23 Mayıs 2012, Çarşamba günü uluslararası üne sahip Moda Tasarımıcısı Bora Aksu’yu konuk etti.Moda alanında parlak bir kariyer hedefleyen katılımcılar, İMA’nın 2012 Güz Eğitim Dönemi programları hakkında sorularına cevap bulurken diğer yandan da keyifli bir sohbet fırsatını yakaladılar.

İstanbul Moda Akademisinin bu ay ki konuğu Bora Aksu

İstanbul Moda Akademisinin bu ay ki konuğu Bora Aksu...23 Mayıs 2012, Çarşamba günü 15:00 – 17:00 saatleri arasında İstanbul Moda Akademisi’nde (İMA) düzenlenecek olan Open Day’in bu ayki konuğu , uluslararası üne sahip Moda Tasarımıcısı Bora Aksu.

YORUM YAZIN

Etkin Patent

MARKA VE İŞTİRAKLERİMİZ

Ataşehir PatentAvcılar PatentAdana PatentAvcılar Web TasarımBalıkesir Web TasarımAntep OsgbArnavutköy Web TasarımBaşakşehir Web Tasarım
 • Online Marka Tescil Ücreti

  Online marka tescil ücreti ve iş ve işlemlere ait ayrıntılar şu şekildedir;

  Online Marka Yenileme Ücreti

  Online marka yenileme ücreti ödemesi ve Marka Yenileme işlemlerini buradan anında yapabilirsiniz.

 • Marka Takip ve İzleme Ücreti

  Her yıl marka tescil başvuru sayısının hızla artması ve ilgili iş ve işlemlerin hızlandırma isteği, giderek artan benzer marka başvuruların bir şekilde yayına çıkarılması nedeniyle her yıl birbirlerine benzer ve/veya iltibas oluşturan markalar yayınlanmak

 • Online Beşli Tasarım Başvuru Ücreti

  Beş Renkli Görsel Türk Patent Yayın Ücreti