Genç moda tasarımcısı Bahar Kanık ve genç girişimci Can Yazıcı, güçlerini birleştirip ortak bir projeye imza attı.

Biri moda dünyasının genç yeteneklerinden Bahar Kanık, diğeri ise bilişim dünyasının genç girişimcisi Can Yazıcı. İkisi de yolun başında, ikisinin de güzel projeleri var ve ikisinin de önü açık. Ortak bir projede buluştular. Can Yazıcının kurduğu poddyum.comda Bahar Kanıkın bu site için özel olarak hazırladığı tasarımlar satışa sunulacak 40 gün  boyunca. Her ay farklı bir moda tasarımcısı Poddyum için özel tasarımlar yapacak olsa da iş birlikleri ileride de sürecek.
RENGE CESARETİMİZ YOK
Bahar Kanıkın Poddyum için tasarladığı ve top model Tuğçe Kazazın reklam çekimlerinde yer aldığı koleksiyon, adı üstünde Renklerle Dans. Renkli ve heyecanlı kişiliğini koleksiyona yansıtan Kanık, Rumeli Caddesinde bulunan atölyesinden aşağı bakarak Aşağıda gördüğüm manzara beni mutlu etmediği için koleksiyonlarımda renge ağırlık veriyorum. Aslında renk giymek istiyoruz ama cesaret edemiyoruz diyor.
Zamansız, cesaretli ve vücut hatlarını ortaya koymaktan çekinmeyen kadınlara özel bir koleksiyon hazırladığını söyleyen Kanıkın hikayesi de ilginç. Mühendis olan babasının mühendis olmalısın baskılarına karşı gelip siyaset bilimi okumaya başlayan Kanık, birinci sınıfı geçtiği halde sınıfta kaldım numarasıyla okulu bırakıp soluğu LaSalle International Fashion Academyde almış. Ardından moda dergilerinde asistanlık ve Tanju Babacanın yanında staj yapmış. Bir kuruma bağlı çalışmanın kendine göre olmadığına karar verip geçtiğimiz ocak ayında atölyesini kurmuş. İlk def1ilesi için de çok beklemesine gerek kalmamış. Zira Saraybosna Moda Haftasından davet alınca, gecesini gündüzüne katıp ilk defilesini gerçekleştirmiş.
Türkiyedeki defilem öncesi benim için büyük bir tecrübe oldu diyen Kanıkın hedefi ülkemizdeki moda haftalarına katılmak.
Poddyum için kısa zamanda 6 parça hazırlayan Kanıkın geçmişinde yüzme dalında Türkiye şampiyonluğu da var ki kısa zamanda iş yetiştirmesini sporculuğun verdiği ve LaSallede aldığı eğitimin disiplinine bağlıyor.
Kanık aynı zamanda ünlüleri giydiriyor. Sertab Erener, Zara, Şevval Sam, Nilüfer Açıkalın ve Nursel Köse çalıştığı isimler...
GENÇ GİRİŞİMCİNİN PODDYUM ÇIKARMASI
Can Yazıcı ise daha 26 yaşında ancak kendi kurduğu 45 gündür online olan poddyum.com ile  3 milyon kişiye ulaşmış ve yatırımcıları peşinden koşturmayı başarmış bir isim. Sosyal medyanın gücünden faydalanıp kısa zamanda büyük bir başarıya imza atan Yazıcı, sanal alemde yapılmayanı yaptı ve sadece kendi sitesi için özel olarak tasarlanan ürünleri poddyuma çıkarmayı başardı. İlk ay siteye özel ürün tasarlayan Bahar Kanıktı, önümüzdeki ayki tasarımcı ise sürpriz. Tasarım ürünü her ne olursa olsun ister ev eşyası, ister giysi hepsi Poddyuma özel olacak ve sadece burada satılacak.
TUĞÇE KAZAZ BENİ SINAVDAN GEÇİRDİ
45 gündür yayında olan bir site için Bahar Kanıkı arkadaşın olduğu için ikna etmiş olabilirsin ama yer alacağı çekimler ve vereceği röportajlarla ilgili çok seçici olan Tuğçe Kazazı nasıl ikna ettin diye soruyorum Yazıcıya. 2 saatlik ÖSS gibi bir sınava tabi tuttu beni diyerek söze başlıyor ve zor olsa da sonucun olumlu olduğunu ekliyor.
Yazıcı poddyumun diğer alışveriş siteleriyle karıştırılmaması gerektiğini ve kendisinin çok farklı bir konseptte ilerlediğinin altını çizerken, önümüzdeki İstanbul Moda Hafta ve moda fuarında çeşitli sürprizlerle sezona hızlı girecekleri iddiasının altını çiziyor. Bahar Kanık koleksiyonunda her parçadan sadece 100 adet üretildiğini örnek göstererek sınırlı sayıda ürün satacaklarını vurgulayan genç girişimci, Sattığımız ürünlerin etiketinde, Bahar Kanık, Renklerle Dans, Poddyum 78 şeklinde tasarımcının ismi, hangi koleksiyona ait olduğu ve elbisenin numarası   yazacak diyor.

Aysun Öz Kaşi/Akşam

BU KATEGORİDEKİ DİĞER İÇERİKLER

Herkesin tek tip giyinmesinden rahatsız

Herkesin tek tip giyinmesinden rahatsız... Tasarladığı koleksiyonunu Eylül ayında önce Sırbistan’da ardından da Türkiye’de bir defileyle tanıtacak. Herkesin tek tip giyinmesinden rahatsız olan Türkcan, küçük bir detayla bile olsa her zaman fark yaratmaktan yana.

ünlü tasarımcısı modanın güneşi Cemil ipekçi’nin ‘’Ottoman Fashion Show by Cemil İpekçi’’ defilesi

Cemil İpekçi, ülkemizin, kültürümüzün ve tarihimizin tanıtımı için İsviçreye çıkarma yapacak. İsviçrenin en büyük kenti Zürihte dünyanın ünlü sanatçılarının da sahne aldığı Kongresshausta ünlü tasarımcısı modanın güneşi Cemil ipekçi’nin ‘’Ottoman Fashion Show...

YORUM YAZIN

Etkin Patent

MARKA VE İŞTİRAKLERİMİZ

Başakşehir Web TasarımAfyon PatentAvcılar PatentAntep OsgbAtaşehir PatentAdana Web TasarımAvcılar Web TasarımBalıkesir Web Tasarım
 • Online Marka Tescil Ücreti

  Online marka tescil ücreti ve iş ve işlemlere ait ayrıntılar şu şekildedir;

  Online Marka Yenileme Ücreti

  Online marka yenileme ücreti ödemesi ve Marka Yenileme işlemlerini buradan anında yapabilirsiniz.

 • Marka Takip ve İzleme Ücreti

  Her yıl marka tescil başvuru sayısının hızla artması ve ilgili iş ve işlemlerin hızlandırma isteği, giderek artan benzer marka başvuruların bir şekilde yayına çıkarılması nedeniyle her yıl birbirlerine benzer ve/veya iltibas oluşturan markalar yayınlanmak

 • Online Beşli Tasarım Başvuru Ücreti

  Beş Renkli Görsel Türk Patent Yayın Ücreti