Gözlüğünüz büyük çerçeveli mi, renkli mi, retro mu yoksa klasik mi olmalı?


Yeni bir güneş gözlüğü alma zamanı geldi. Peki büyük çerçeveli mi, renkli mi, retro mu yoksa klasik mi olmalı?

Modeller arasından seçim yapmak zor. Ama dikkat edin! Her model hakkınızda belirli
mesajlar veriyor...


Büyük çerçeve özen ister
Lindsay Lohan ve Paris Hilton gibi isimlerde birkaç yazdır moda olan büyük boyutlu gözlükler özellikle güzel duruyor.
Çünkü doktorlara binlerce teşekkür olsun ki bu kadınların burunları oldukça küçük. Fakat yine de böyle bir gözlüğü taşımak cesaret ister. Çünkü böyle gösterişli bir gözlük aynı şekilde gösterişli bir giyim gerektirir.
Kısacası, bu durumda gözlüğünüzü elbisenize göre değil de, elbisenizi gözlüğünüze göre seçmeniz gerekir. Ama zahmetiniz mükafatlandırılacak ve hayran bakışlar sizi takip edecektir.


Umarsız bir görünüm için...
Ray Ban 1936’dan beri “Aviator” tasarımında güneş gözlükleri üretiyor. Çünkü o zamanlar pilotların eriştikleri yükseklik sürekli artıyordu ve pilotlar parlak ışıktan rahatsız oluyordu. Acilen yeni ve korumalı bir gözlük bulunmalıydı. Şimdi birçok erkek bu gözlükler sayesinde kendini bomba uçaklarının pilotları gibi hissediyor. Geçen yıllar, pilot gözlüklerinin imajını zedeleyemedi. Ray Ban pilot gözlükleri artık star hissini temsil ediyor. İster orijinal Ray Ban olsun, isterse de en az onun kadar güzel olan Cutler&Gross taklitleri, pilot gözlükleri rahat, umursamaz bir görünüm için en iyi seçim olarak kalacak.


Sportmenlerin tercihi
Erkekler her türlü teknolojik malzeme konusunda hassastır. Bu nedenle, mesela Oakley’den süper hafif bir gözlük, koşarken, bisiklete binerken, yelken yaparken veya Klimanjaro dağına tırmanırken takabileceğiniz, tam da aradığınız modeldir. Ama günlük hayatta bu spor gözlükler çok acayip duruyor. Takım elbise ve spor gözlük kombinasyonu birbirine hiç uymuyor. Çünkü bu gözlüklerle daha atletik ve sportmen olmak yerine sanki elbisenize uygun bir gözlük bulamamışsınız gibi görünüyorsunuz.


Kaynak gözlükleri modası
Eğer çok hassas gözleriniz varsa veya kaynakçı, bileyci gibi alevler saçtıran bir mesleğe sahipseniz, o zaman böyle geniş yüzeyli bir gözlük kullanmakta haklısınız. Fakat değilse bu modeli hemen unutun. Bu “Shades” denen formdaki gözlükler, güzel, modern bir gözlükten çok motosiklet kasklarının siperliklerine veya kayak gözlüklerine benziyor.


Daire şeklinde nikel tasarımlar
Evet, John Lennon kendini uyuşturucuya kaptırıp, vurulmadan önce renkli bir kişilikti. Nikel gözlükler bugün de moda kâbusu halinde. Bunu anlamak da çok kolay, hiçbir büyük ve iyi tasarımcının koleksiyonunda bu yaz da tek bir nikel gözlük modeli bulmanın imkanı yok. Kim daire şeklindeki nikel gözlüklerden takmak isterse, sokak satıcılarından almak zorunda ki, bu da gözler için hiç iyi değil.


Tom Ford’la başlayan akım
Retro tamamen güneş gözlükleri için yeni bir trend. Ve oldukça sevilen, neredeyse birçoğumuz vazgeçemediği modeller barındırıyor. Bunlar entelektüel ve bir hayli güzel gözlükler. Özellikle Tom Ford’un modelleri
çok moda.
Şirin Ünaldı-Vatan

 

<

BU KATEGORİDEKİ DİĞER İÇERİKLER

Aşk Dolu Gözlerle Baktıran Hediye Atasun Optik'ten

Atasun Optik, sevgilinizin her anına eşlik edecek hediye seçeneklerini her tarz ve bütçeye uygun alternatiflerle bir araya getiriyor.  8-14 Şubat 2019 tarihleri arasında geçerli olacak Sevgililer Günü’ne özel kampanyada, güneş gözlüklerinde yüzde 50’ye varan indirimlere ek yüzde 10 indirim fırsatı sunuyor.

Nano damla ile gözlük tarih oluyor

İsrail'de bulunan Bar-Ilan Üniversitesi'nin Nanoteknoloji İleri Malzemeler Enstitüsü ve Ashaare Zedek Medical Center uzmanları "nanodrop"lar hasar görmüş korneayı tedavi ederek hem yakın hem de uzak görüş sorunlarını tedavi etmeyi başardı.Domuzların korneaları üzerinde başarıya ulaşıldı.

YORUM YAZIN

Oylama:0 puan ( 0 oy )

MARKA VE İŞTİRAKLERİMİZ