H&M, bu kez lüksün sembollerinden Versace ile anlaştı.

H&M, bu yılki tasarımcı işbirliğini dünyanın efsane markalarından Versace ile gerçekleştirdiğini açıkladı. Geçen yıllara göre bu yıl tasarımcı işbirliğini erken açıklayan H&Min Versace tarafından hazırlanan koleksiyonunun ülkemizde de büyük ilgi göreceğine hiç şüphe yok. Zira 90lı yıllarda Nişantaşında mağaza açıp 1998 yılında İtalya ile yaşanan Abdullah Öcalan krizinde ülkemizden ayrılan Versace, Türk insanının en çok tanıdığı yabacı markalardan biri. Tabii bunda Versacenin ilk gelen yabancı markalardan biri olmasının ve özellikle İslami kesimde eşarplarının çok kullanılmasının da etkisi var. Ayrıca bir dönem taklit ürünlerinin ülkemizde bolca üretildiğini unutmamak gerek. Tişörtlerinden jeanlerine Versaceyi ülkemizde giymeyen kalmamıştı.
Dönelim H&Min dünyada yine büyük yankı uyandıracak Versace ile işbirliği yaptığı koleksiyonuna... Kreatif Direktörü Donatella Versace tarafından H&Me özel materyallerle tasarlanan ve markanın uygun fiyatlarıyla satışa sunulacak olan bu özel koleksiyon, Versacenin deri, baskı, renk ve çizgisini de yansıtacak. Koleksiyon sadece kadın ve erkek giyim koleksiyonlarını değil aynı zaman ev için seçilmiş ürünleri de içeriyor.
H&M ile işbirliği yapacağım ve onların geniş müşteri kitlesine ulaşma fırsatı bulacağım için çok heyecanlıyım. Koleksiyon, her yerdeki H&M ve Versace hayranları için mükemmel, tipik bir Versace olacak diyen Donatella Versace, H&Me hazırlayacağı koleksiyon için arşivleri incelemiş ve bazı klasik Versace parçalarını yeniden yorumlamış. Ve ortaya yüksek topuklar, kostüm takıları gibi aksesuarlarla kombinlenen süslemeli deri ve ipeksi renkli baskılar içeren, sezon ruhuna tam olarak uyan elbiseler çıkmış. Erkek koleksiyonunda keskin hatlar dikkati çekerken smokin, koleksiyonun ana parçalarından birini oluşturuyor. Ayrıca erkek koleksiyonu kemer gibi aksesuarlarla tamamlanıyor.

ARTIK EV TEKSTİL ÜRÜNLERİ DE VAR!
H&M tasarımcı işbirliğini bildiğiniz üzere ilk kez yapmıyor ancak ilk olan bir şey var ki o da koleksiyonda yerini alacak yastık ve yatak örtüsü gibi ev ürünleri...
Gelelim bu özel koleksiyonun ne zaman tüketiciyle buluşacağına... Yine dünya çapında 300 mağazanın kapısında kuyruk oluşturacak H&Min Versace koleksiyonu, 19 Kasımda vitrinde ve online mağazada satışta olacak.
Bu işbirliğinin bir başka sürprizi ise Donatella Versacenin hazırladığı özel bahar koleksiyonu. Bahar koleksiyonu ise 19 Ocakta mağazalarda yerini alacak.

O BUNU HEP YAPIYOR!
H&Min bu ilk işbirliği değil, zira uygun fiyatla modayı tüketicisiyle buluşturan marka, ulaşılmaz gibi görünen markaları da tüketicisine ulaştırıyor. Karl Lagerfeld, Matthew Williams, Stella McCartney, Comme des Garçons, Sonia Rykiel, Jimmy Choo ve son olarak geçtiğimiz yıl Lanvin. Bu işbirlikleri sadece H&M ve tüketicisi için değil, işbirliği yaptığı markalar için de büyük kitlelere ulaşmak açısından büyük önem taşıyor. Zira Donatella Versace, sözlerinde H&Mle yaptığı işbirliği için ne kadar heyecanlı olduğunu ifade etmişti.
Tasarımcı işbirliklerinin yanı sıra moda sanat işbirlikleri de markanın gündemini oluşturuyor. Water Aid ve UNICEF ile beraber  Fashion for a Cause (bir amaç için moda) ve Fashion Against AIDS (AIDSe karşı moda) projelerini gerçekleştiriyor. Bugüne kadar iki celebrity collaboration (ünlü işbirliği) gerçekleştiren H&Min bu projeler için tercih ettiği isimler ise Madonna ve Kylie Minogue olmuştu.

Aysun ÖZ KAŞİ/AKŞAM

BU KATEGORİDEKİ DİĞER İÇERİKLER

Ünlü moda tasarımcıları İnegölde buluşuyor 26-27-28 Nisan tarihlerinde moda dünyasının ünlü isimlerini İnegöl’de ağırlayacak olan İpekyolu FashionWeek'e katılacak olan moda tasarımcıları ilk kez bir araya geldi.Dünyaca ünlü Hollywood yıldızı Sarah Butler de final defilesinde podyuma çıkacak.
Fashion Week Istanbul heyecanı yarın başlıyor 11. sezonu düzenlenen Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul yarın başlıyor. Moda haftası, 30 Mart’a kadar devam edecek. Her sezon bir tasarımcıyı uluslararası değişim programına katan ‘Mercedes-Benz International Designer Exchange Program’, Fashion Week’te 2. kez düzenlenecek.

YORUM YAZIN

Oylama:0 puan ( 0 oy )

MARKA VE İŞTİRAKLERİMİZ