Haluk Mutlu’nun eserleri, 25 Mayıs-10 Haziran tarihleri arasında Bodrum İdart Sanat Galerisi’nde

“BOYACI KÜPÜ DEĞİL”
HALUK MUTLU SERGİSİ

Haluk Mutlu’nun eserleri, 25 Mayıs-10 Haziran tarihleri arasında Bodrum İdart Sanat Galerisi’nde izleyici ile buluşuyor. Sergide, Betçeli ismiyle de tanınan sanatçının, son dönem çalışmaları yer alıyor. Resimlerin eskiz ve etütleri sergiye dahil edilerek, sanatseverlere yaratım süreci de gösteriliyor. Böylelikle sanatçı, sadece int(11)miş bir eseri bizimle paylaşmıyor, atölyesini de galeriye taşıyor. İzleyici ise yapıtların hangi aşamalardan geçtiğini görerek, bu süreci değerlendirme şansına sahip oluyor.

Sanatçı, İstanbul Devlet Güzel Sanatlar Akademisi’nde öğrenim gördükten sonra, A.B.D.de Rhode Island School of Design’a devam etmiştir. Yurt içi ve yurt dışında pek çok karma sergiye katılan, kişisel sergiler açan Haluk Mutlu, Bodrum’daki atölyesinde çalışmalarını sürdürmektedir.

 

 


“Boyacı Küpü Değil” adını verdiği sergisinde, sanatçı olmanın getirilerini ve/veya götürülerini hicivsel bir isimle vurgulayan sanatçı, ülkemizde bu ismi kullanmanın dile kolay gelen tarafını da öne çıkarır. Sanat ve sanatçı tanımlamasının, ülkemizde, magazinsel tanımlamalarla karıştırılması ve sıklıkla kullanılmasını da eleştiren sanatçı şu sözlerle eleştirisini dile getiriyor
“…Sanatçı olmak başka, artiz olmak başka…
Boyacı küpü değil bu…
Anlayanın gelip bakması lazım.
Ben artiz değil, sanatçı olmak istedim”

Oldukça kapsamlı bir sergileme yapacak olan sanatçı, izleyiciye çok geniş bir koleksiyon sunmanın yanı sıra sanat tarihsel bir gezinti için ayrı bir bölüm açıyor. Burada Miro, Picasso, Chagall, Osman Hamdi, Beckmann gibi sanatçıların yapıtlarını yeniden yorumlayarak metinsel boyutta destekliyor.

24 Mayıs-10 Haziran tarihleri arasında İdart Sanat Galerisi’nde sanatseverlerle buluşan sergi bu tarihler arasında her gün 10:00-19:00 saatleri arasında gezilebilir

İletişim
İdart Sanat Galerisi
Cumhuriyet Caddesi (Barlar Sokağı)
No: 37/4
Bodrum
05377238215-02523132285
idartsanatgalerisi@idartgaleri.com
agoknur@hotmail.com

 

BU KATEGORİDEKİ DİĞER İÇERİKLER

Türkiye’nin İlk Deneyimsel Çocuk Eğlence ve Kültür Merkezi Açıldı

Türkiye’nin ilk deneyimsel çocuk eğlence ve kültür merkezi ‘Imagineer Kids’ içerisinde yer alan interaktif aktiviteleri ve sürekli yenilenecek olan alanlarıyla 42 Maslak’ta kapılarını açtı.

‘80’li Yıllardan Çizgiler’ karikatür sergisi!
 

Ünlü karikatür ustalarının eserlerinin genç kuşaklar tarafından tanınması amacıyla düzenlenen, “80’li Yıllardan Çizgiler” isimli karikatür sergisi açıldı. Gazete Habertürk'te yer alan habere göre; karikatürist Ersin Burak’ın arşivinden seçilen çizimlerin yer aldığı sergi,

YORUM YAZIN


Oylama:0 puan ( 0 oy )

MARKA VE İŞTİRAKLERİMİZ

 • Şirket İsimleri Firma İsimleri Bulma

  Yeni marka ismi, firma, mağaza ve işyeri açmak isteyenler için akılda kalıcı ve orijinal şirket isimleri bulmak için öneri ve örnekleri ile 2021 yılına dair trendleri aşağıda bulabilirsiniz.

  Marka Tescil Ücreti

  2021 yılı Marka Başvuru Ücreti 280, Hizmet Ücretleri 250, Tescil Belgesi Fiyatları 986, Toplam Marka Tescil Ücreti 1.561 TL'dir. (KDV DAHİL)

  Marka sorgulama

  İsim hakkı sorgulama nasıl yapılacağını, tescil kriterlerini uzman görüşün olduğu video anlatımı eşliğinde buradan marka sorgulama yapabilirsiniz.

 • TEK SINIFLI MARKA BAŞVURU

  Tek sınıflı marka başvuru ücreti olan 575 ₺ (KDV DAHİL) kredi kart ile satın alarak anında marka ve logonuzu marka tescil yoluyla koruyabilirsiniz.

  MARKA TESCİL YENİLEME

  Kredi kartı ile Marka Tescil Yenileme Ücreti 1.176 ₺ (KDV DAHİL) Havale/EFT yoluyla ise İNDİRİMLİ marka yenileme ücreti 1.117 ₺’ dir.( KDV DAHİL)

  MARKA DEVİR

  Marka devir ücreti olan 865.36 ₺ + KDV kredi kart ile satın alarak anında marka devir işlemlerinizi yapabilirsiniz.

 • Tasarım Tescil Ücreti

  2021 Yılı başvurudan belgenin teslimine kadar Tekli Tasarım Tescil Ücreti toplamı 599 ₺ (KDV Dahil), Tekli Tasarım Tescil Yenileme Fiyatları 777 ₺ (KDV Dahil), Tasarım Tescil Devir Ücreti 960 ₺ (KDV Dahil)' dir.

  Patent Ücretleri

  2021 Yılı Patent ücretleri, Patent fiyatları, ve Resmi ücretleri ve toplam patent maliyetlerini aşağıdaki tabloda inceleyebilirsiniz

  TEKLİ TASARIM TESCİL

  Başvurudan tescil belgesine teslimine kadar, toplam tekli tasarım tescil ücreti 599 ₺ (KDV DAHİL)