IF Wedding Fashion İzmir için geri sayım başladı

Gelinlik, damatlık ve abiye giyim sektöründe Türkiye’nin tek ihtisas fuarı olan IF Wedding Fashion İzmir için geri sayım başladı, firmalar iddialı. Gelinlik merkezi haline gelen İzmir, marka ve tasarımda da adını duyuracak.

İZMİR Uluslararası Fuar Alanı’nda bu yıl 5’inci kez kapılarını açacak IF Wedding Fashion İzmir- Gelinlik, Damatlık ve Abiye Giyim Fuarı ile ilgili basın toplantısında Büyükşehir Belediye Başkanı Başkan Aziz Kocaoğlu, fuar kapsamında tasarımcılığı desteklemek istediklerini belirtti. “İzmir Büyükşehir Belediyesi, sektör temsilcileri, tasarım bölümü olan üniversiteler ve konunun uzmanları ile İzmir’in tasarımı üssü olması için azami destek vereceğiz” diyen Kocaoğlu, önümüzdeki mart ayı içinde de hazırgiyim ve ayakkabı başta olmak üzere sektörlerdeki tasarım çalışmaları ile ilgili çalışma yürüteceklerini, sonuçlarını da kamuoyuyla paylaşacaklarını duyurdu.

Tasarım ve markalaşma

Türkiye Hazırgiyim ve Moda Federasyonu Başkanı Nedim Örün ise, IF Wedding Fashion İzmir’in Avrupa’nın en büyük ticari fuarı haline geldiğine dikkat çekerek, “Geçen yıla kadar ilk 3 fuar arasındaydık. Şimdi Milano ve Barcelona’yı da geçtik” diye konuştu. İzmir’in tasarım ve markalaşmada yoğunlaşması gerektiğine de değindi.16-19 Şubat 2011 tarihleri arasında yapılacak fuarda Bulgaristan, Hindistan, İtalya, Lübnan ve Yunanistan’dan 9 firma da yer alacak.

hÜRRİYET

BU KATEGORİDEKİ DİĞER İÇERİKLER

İzmir Fashion Week'in açılışı yapıldı

İzmir'de 1-3 Kasım'da Rönesans Ajans ve Ege Giyim Sanayicileri Derneği, İzmir Büyükşehir Belediyesi işbirliğiyle Ege Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği, İzmir Moda Tasarımcıları Derneği'nin katkılarıyla hayata geçirilen İzmir Fashion Week başladı.

DREAM STYLE AMATÖR MODA TASARIM YARIŞMASI BÜYÜK COŞKUYLA YAPILDI

Ece Türkiye tarafından yönetilen Ankara’nın etkinlikleriyle ünlü alışveriş merkezi AnkaMALL, önceki gün Dream Style Amatör Moda Tasarım Yarışması İç Anadolu Bölgesi Büyük Finali'ne ev sahipliği yaptı.Moda dünyasının kapıları genç tasarımcılar için açıldı...

YORUM YAZIN

Oylama:0 puan ( 0 oy )

MARKA VE İŞTİRAKLERİMİZ