İletişim Bence Dumandan Hashtage İletişim

Akademisyen Nurgül Soydaş’ın iletişimin dünü ve bugününü ele aldığı İletişim Bence: Dumandan #Hashtag’e İletişim İnkılâp Kitabevi tarafından yayımlandı.

“İletişim Nedir?” Her an gerçekleştirdiğimiz ancak üzerine pek az düşündüğümüz bu kavram Yazar Nurgül Soydaş tarafından irdeleniyor.

İlk aşamada iletişimin bilimsel literatürdeki karşılıklarının sunulduğu kitapta daha sonra iletişimin tarihsel gelişimi, etimolojik kökenleri, kültürel karşılığı, halkın diline yansımaları ve bakterilerde iletişimin biçimi gibi ilgi çekici başlıklar ele alınıyor.

“İletişimin dijitalleştiği dünyada Google’ın iletişim üzerindeki etkisi ve iletişimdeki yeri nedir?”, ”İletişimi gerçek anlamda başarabiliyor muyuz?”, “Etkili iletişimin esasları nedir?” vb. birçok soruya cevap aranan kitapta sokağın nabzı da tutularak 5000 kişinin iletişimden ne anladığı soruluyor. Farklı meslek gurupları ve farklı kültürel özellikler barındıran 5000 kişinin cevapları kitabı ilgi çekici kılıyor.

Son kısımda Türkiye’nin en gözde şirketlerinin kurumsal iletişim müdürlerine ve Türkiye’nin kanaat önderi dediğimiz saygın isimlerine “İletişim nedir?” sorusu sorularak günümüz iletişimi analiz ediliyor.

Önsözünü Betûl Mardin ve Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar’ın, son sözünü de Can Yılmaz’ın kaleme aldığı İletişim Bence kitabında; Cem Yılmaz, Sunay Akın, Hülya Avşar, Cem Arslan, Hülya Koçyiğit, Güneri Civaoğlu, Zafer Algöz, Yılmaz Vural, Haldun Dolmen, Üstün Dökmen ve Ceyhun Yılmaz gibi kendi alanında usta isimlerin iletişim tanımlarına da yer veriliyor.

 

BU KATEGORİDEKİ DİĞER İÇERİKLER

Biliyor Musunuz Mutlu Aşk da Var

Özgür Aras, Mutlu Aşk da Var!.. kitabında, aşka inancını yitirmiş ancak umut etmeye meyilli olan tüm okuyuculara, geçmiş deneyimlerin acılarından kurtulup yepyeni bir başlangıç yapmanın tüyolarını veriyor.

John Delahunt Bir Cinayetin Hikayesi

Dublin, 1841. Aralık ayında soğuk bir sabah. Küçük bir oğlan çocuğu tatlı sözlerle kandırılıp annesinin yanından alınıyor ve vahşice katledilmiş olarak bulunuyor. Yoksulluk, eşitsizlik ve siyasal istikrarsızlığın egemen olduğu kentte işlenen onlarca elim cinayetten biri, ama diğerlerinden farklı olarak halkı galeyana sürüklüyor.

YORUM YAZIN


Oylama:0 puan ( 0 oy )

MARKA VE İŞTİRAKLERİMİZ