İlkbahar Yaz 2019 Bebek Çocuk Modasında Tasarımda Rahatlık ve Doğal Malzeme Kullanımı Öne Çıkacak

Dünyanın bir numaralı moda ve stil araştırma şirketi WGSN’nin Çocuk Giyim Editörü Allison Goodfellow-Ash, İlkbahar-Yaz 2019 çocuk giyim trend ön görülerini İstanbul Kids Fashion Fuarı’nda ziyaretçiler ve katılımcılarla paylaştı. 2019 yılında özellikle örme ve terleme karşıtı kıyafetlerin hakim olduğunu söyleyen Goodfellow-Ash, 2019 yılında bol, rahat, geri dönüştürülebilir malzemelerden üretilen kıyafetlerin öne çıkacağının altını çizdi.

Dünya genelinde moda ve stil endüstrisine hizmet veren en önemli trend araştırma, analiz ve bilgi servisi WGSN’in Çocuk Giyim Editörü Allison Goodfellow-Ash, İlkbahar-Yaz 2019 çocuk giyim trend ön görülerini 35. Uluslararası İstanbul Kids Fashion-Bebek Çocuk Hazır Giyim ve Aksesuarları Fuarı’nda katılımcı ve ziyaretçilerle paylaştı. 17-20 Temmuz tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde yapılmakta olan İstanbul Kids Fashion Fuarı Seminer Alanı’nda sunum yapan Goodfellow-Ash, 2019 yılında özellikle ilkbahar/yaz 2019 çocuk giyiminde bol, rahat, geri dönüştürülebilir malzemelerden üretilen kıyafetlerin öne çıkacağının altını çizdi. Vintage, geleneksel, doğa ve dış giyimde de bu mesajların uygulandığını belirtti. Dünya genelinde moda endüstrisine yön veren WGSN’in İstanbul Kids Fashion işbirliği ile gerçekleşen sunumu katılımcı ve ziyaretçiler tarafından ilgiyle takip edildi.

WGSN’in Çocuk Giyim Editörü Allison Goodfellow-Ash’e göre; İlkbahar-Yaz 2019 çocuk giyim modası ve en son trendler şöyle:

2019 İlkbahar-Yaz Kreasyonunda 80’ler ve 90’lar Modası Hakim

2019 yılında yetişkin modasından etkilenen kreasyonlar da bulunuyor, bebek ve çocuklar için özellikle toprak ve mavi gibi sakin renklerin kullanılıyor. 80’lerden kalma vintage esintileri, baskılar ve sloganların bol bol kullanıldığı kıyafetlerde, deniz ve güneşin tonlarıyla birlikte deniz canlılarının görselleri bol bol yer alıyor. Spor kıyafetlerde ise 90’lar modası göze çarpıyor. Erkek çocukları için 80’ler klasik motorcu tarzı kot ceketlerde yeni renkler ve vintage havasını artırmak için baskılar kullanılıyor. Bunların yanı sıra kız çocukları için yine 90’lar Miami’sinden etkilenerek hazırlanan şortlar ve şapkalar mevcut.

Geçtiğimiz yıllarda da kullanılan polo yaka tişörtler bu sene de kreasyonlarda yeni renk ve çizgilerle yerlerini koruyor. 2019 yılına ait pantolonlarda bol kesimler, rahat kumaşlar kullanılıyor, bu pantolonlar yine her iki cinsiyet için de giyilebilir formlarda üretiliyor. Teknoloji çağındaki çocuklar için canlı ve kontrast renkler tercih ediliyor. Bu sene yetişkin modasında görülen kimono ceketler, daha canlı renkler kullanılarak bebekler ve çocuklar için de uyarlanmış. Yine bebekler için rahat kumaşlar ve sakin renkler seçilerek daha bol daha rahat sweetshirtler tasarlanmış.

Geri dönüştürülmüş plastikten üretilen güneş ve kova şapkaları, çiçek desenli gözlükler geliyor…

Aksesuarlar da ise önümüzdeki sene çiçek desenli gözlük çeşitleri revaçta olacak. Saç bantlarında ise geçtiğimiz yıllara nazaran daha keskin ve sert renkler kullanılmış. Yine 80’lerden ilham alan ve geri dönüştürülmüş plastikler kullanılarak üretilen güneş şapkaları var. Yeni kreasyonda yer alan bir diğer aksesuar ise kova şeklindeki şapkalar. Yine geri dönüştürülen malzemeler kullanılarak üretilen bu şapkaların, önümüzdeki sezonun en önemli ürünlerinden olması bekleniyor. Erkek çocuk güneş gözlükleri ise yine yetişkin modasından ilham alınarak üretilmiş. 90’lar ve 2000’lerden ilham alınarak tasarlanan kreasyona festival havası katılmış. 2019 İlkbahar-yaz kreasyonunda unisex olarak kullanılan boyunluklar da yer alıyor.

Rengarenk ponponlar, meyve temalı çantalar revaçta olacak….

Kreasyona ait kolyelerde rengarenk ponponlar moda. Bir diğer aksesuar olarak çapraz askılı çantalar görülüyor. Bu çantalarda özellikle abur cubur ürünler yerine organik ve meyve teması öne çıkıyor. Organik temalar 2019 yılında sıkça kullanılıyor. Yumuşak kumaşlardan üretilen ve 80’lerden ilham alan sırt çantalarında özellikle minimal ve soyut bir tarz hakim. Çoraplarda ise Japon modasından ilham alınarak, farklı kumaşlar ve iplikler kullanılmış. Şu anda bu akım oldukça popüler. 2019 bebek çocuk kreasyonlarında basit görünümlerin ve fonksiyonel tasarımlar ile cesur ve canlı renklerin öne çıkıyor, doğal iplikler ve materyallere odaklanılıyor.

BU KATEGORİDEKİ DİĞER İÇERİKLER

İyiden İyiye Mutluluğun Kaynağı Phoca

2014 yılında çocuk odaklı projelere yakından destek sağlamak amacıyla “İyiden iyiye mutluluk” mottosuyla “Projemiz Hayat”ı kuran Aslı Özdemir, “Projemiz Hayat” çatısı altında sosyal girişim markası “Phoca”yı hayata geçirdi.

Adidas 2010 Çocuk

Adidas 2010 Çocuk...Adidas ve Disney, Adidas Çocuk Koleksiyonu’nun en beğenilen ürünlerini, Disney’in sevilen karakterleri Mickey Mouse, Minnie Mouse, Goofy, Donald Duck ve Daisy Duck tasarımları ile süsleyerek çocuklar için yepyeni bir koleksiyon sunuyor.

YORUM YAZIN


Oylama:5 puan ( 1 oy )

MARKA VE İŞTİRAKLERİMİZ

 • Şirket İsimleri Firma İsimleri Bulma

  Yeni marka ismi, firma, mağaza ve işyeri açmak isteyenler için akılda kalıcı ve orijinal şirket isimleri bulmak için öneri ve örnekleri ile 2021 yılına dair trendleri aşağıda bulabilirsiniz.

  Marka Tescil Ücreti

  2021 yılı Marka Başvuru Ücreti 280, Hizmet Ücretleri 250, Tescil Belgesi Fiyatları 986, Toplam Marka Tescil Ücreti 1.561 TL'dir. (KDV DAHİL)

  Marka sorgulama

  İsim hakkı sorgulama nasıl yapılacağını, tescil kriterlerini uzman görüşün olduğu video anlatımı eşliğinde buradan marka sorgulama yapabilirsiniz.

 • TEK SINIFLI MARKA BAŞVURU

  Tek sınıflı marka başvuru ücreti olan 575 ₺ (KDV DAHİL) kredi kart ile satın alarak anında marka ve logonuzu marka tescil yoluyla koruyabilirsiniz.

  MARKA TESCİL YENİLEME

  Kredi kartı ile Marka Tescil Yenileme Ücreti 1.176 ₺ (KDV DAHİL) Havale/EFT yoluyla ise İNDİRİMLİ marka yenileme ücreti 1.117 ₺’ dir.( KDV DAHİL)

  MARKA DEVİR

  Marka devir ücreti olan 865.36 ₺ + KDV kredi kart ile satın alarak anında marka devir işlemlerinizi yapabilirsiniz.

 • Tasarım Tescil Ücreti

  2021 Yılı başvurudan belgenin teslimine kadar Tekli Tasarım Tescil Ücreti toplamı 599 ₺ (KDV Dahil), Tekli Tasarım Tescil Yenileme Fiyatları 777 ₺ (KDV Dahil), Tasarım Tescil Devir Ücreti 960 ₺ (KDV Dahil)' dir.

  Patent Ücretleri

  2021 Yılı Patent ücretleri, Patent fiyatları, ve Resmi ücretleri ve toplam patent maliyetlerini aşağıdaki tabloda inceleyebilirsiniz

  TEKLİ TASARIM TESCİL

  Başvurudan tescil belgesine teslimine kadar, toplam tekli tasarım tescil ücreti 599 ₺ (KDV DAHİL)