İstanbul da yeni açılan mekanlar

Ben çok sevmesem de kış geldi. Yine çok mutsuz olsam da oğlum beni bırakıp okuluna gitti yani kış bana bütün hüznüyle çöktü. Ama İstanbul kışa pek bir hızlı girdi. Her gün bir yerden parti ve açılış daveti alıyorum. Birçok yeni yer açıldı ama ben maalesef hepsini göremedim. Size sadece gördüğüm bir iki yeri ve gittiğim aktiviteleri anlatabileceğim.

Şişhane’nin yeni yıldızı Bird

Uzun bir zamandır 8 İstanbul’u çok iyi idare eden Aliye Turagay, Şişhane’de Bird diye yeni bir mekan açtı. Bird gerek dekorasyonu gerekse menüsüyle çok iş yapacağa benziyor. Kimi görsem hafta sonu programına mutlaka Bird’ü de ilave etmiş durumda. Aliye Turagay Bird için hedeflerinin, evlerinden çıkmayan seçkin müşterilerini bile evlerinden çıkmaya ikna etmek olduğunu söylüyor. Bir de mekanın kışlık olmasına rağmen içinde, sizi yazlık bir yerde gibi hissettiren seksi bir enerjisi var. Benden söylemesi mutlaka görün.

Nişantaşı’nın göbeğinde Hamam


Nişantaşı’nda karşıdan karşıya geçerken Mustafa Taviloğlu’na rastladım. “Gel seni bir açılışa götüreceğim” dedi ve tuttuğu gibi Nişantaşı Sofa Otel’e götürdü. Otelin altında, Sanitas Spa-Welness açılmış. Nişantaşı’nın göbeğinde Türk hamamı, fitness, yoga ve her tip masaj hizmeti alabiliyorsunuz. Balili, Taylandlı ve Türk profesyonel terapistlerin yaptığı masajlarda kullanılan ürünler de tamamen doğal. Sanitas’ta ayrıca cilt ve vücut bakımları, detoks, anti aging ve zayıflama uygulamaları da yapılıyor. Bence bütün bunların en iyi ve en hoş tarafı, böyle hizmetleri Nişantaşı’nın göbeğinde bulmanız. Düşünsenize alışverişe çıktıktan sonra kendinizi şak diye bir spaya atabiliyorsunuz.

Disney On Ice’ın büyülü dünyası

Geçen gün bizim yeğenler sürükledi Disney On Ice’a gittim. Abdi İpekçi Arena’ya o trafikte gitmek ve bir çocuk gösterisi izlemek ilk başta çekici gelmedi. Ama salona girdiğim anda o kadar çok tanıdık gördüm ki keyfim yerine geldi. Disney On Ice için Abdi İpekçi’nin ortasına bir buz pisti kurulmuş. Gösteri tam vaktinde başladı. Disney On Ice, bir Disneyland macerası anlatıyor. Mickey, Minnie ve diğerleri Disneyland’da çeşitli bölümleri geziyor. Onlar gezerken biz de Sinderalla, Alis Harikalar Diyarında, Oyuncak Hikayesi gibi hikayelerin karakterlerini izliyoruz. Çok sayıda oyuncuyu kostümlerinin içinde buz dansı yaparken izlemek gayet keyifli. Ara olduğunda benim için sosyalleşme yeniden başladı. Birden Mickey şapkasını takmış Ajda Pekkan’ı fark ettim. İkimizinde kafasında Mickey şapkası, “Sen de mi buradasın” diye birbirimize güldük. Sonuç olarak hem çocuklar eğlendi hem de ben...

Ayşe Brav/Vatan

BU KATEGORİDEKİ DİĞER İÇERİKLER

MARMARA BÖLGESİNDE KESİNLİKLE GÖRÜLMESİ GEREKEN YERLER

Ülkemizin özel köşelerinden biri olan Marmara'da harika bir tatil keyfi için gerekenler bu yazıda! Birbirinden güzel şehirlerde tarihin ve doğanın keyfini sürmek isterseniz mutlaka okuyun!Marmara Bölgesi, gezilecek yerler bakımından oldukça zengindir.Görülmesi değer birçok yer vardır.

Marmara Gezilecek Yerler

Avrupa ve Asya'yı birbirine bağlayan Marmara Bölgesi, gezilecek yerleriyle de ön plana çıkan bir bölgedir. Türkiye'nin en kalabalık şehri olan ve gezilecek yerleriyle ön plana çıkan İstanbul, Marmara Bölgesi'nde yer almaktadır. Marmara gezilecek yerler listesine bu sayfadan ulaşabilirsiniz.

YORUM YAZIN


Oylama:0 puan ( 0 oy )

MARKA VE İŞTİRAKLERİMİZ