İstanbul Film Festivali nin onur filmi Süt Kardeşler olacak

Hüseyin Rahmi Gürpınar’ın ‘Gulyabani’ adlı romanından Ertem Eğilmez’in yönetmenliğinde 1976 yılında ‘Süt Kardeşler’ adıyla sinemaya uyarlanan film, aradan geçen 36 yıla rağmen hâlâ büyük ilgi görüyor. Kemal Sunal, Halit Akçatepe, Şener Şen, Adile Naşit, Ayşen Gruda ve Hale Soygazi’nin başrollerini paylaştığı film, yayınlandığı günlerde, daha önce defalarca izlenmesine rağmen reyting alıyor.

 Video için tıklayınız...

HALİT AKÇATEPE’YE ONUR ÖDÜLÜ
Bahriyeli 2 arkadaşın izin günlerinde yaşadıkları maceraları hikâye edinen ‘Süt Kardeşler’, bu yıl 31 Mart-15 Nisan tarihleri arasında düzenlenecek olan 31. Uluslararası İstanbul Film Festivali’nin onur filmi olacak. Festivalin organizasyonunu üstlenen İKSV (İstanbul Kültür Sanat Vakfı), ‘Süt Kardeşler’in başrol oyuncusu Halit Akçatepe’ye de onur ödülü verecek. İKSV yöneticilerinin oybirliğiyle ‘Süt Kardeşler’i ve kendisini ödüllendirecek olmasının kendisini çok mutlu ettiğini belirten Akçatape, Türkiye’nin en prestijli film festivali olan Uluslararası İstanbul Film Festivali’nde Ertem Eğilmez, Adile Naşit ve Kemal Sunal’ın da onurlandırılacağını dile getirdi.

Habertürk

BU KATEGORİDEKİ DİĞER İÇERİKLER

Melike Şahin Tony Gatlif'le Lyon'da

Kendine özgü yorumuyla alternatif müzik sahnesinde geniş bir dinleyici kitlesi bulunan Melike Şahin; Lyon’da düzenlenen “Les Nuit de Fourvieres” festivalinde ‘Tony Gatlif’s Rembetiko Band’ ile Djam (Aman Doktor) filminin müziklerini çaldıkları bir konser verdi.

Film Müzikleri Konseri’nde Eleni rüzgârı

Sinema filmi, belgesel ve dizi müzikleriyle tanınan Yunan besteci Eleni Karaindrou, İstanbul'da müzikseverlerle buluştu. Cemal Reşit Rey (CRR) Konser Salonu'nda gerçekleştirilen "Film Müzikleri ve Şarkıları" konserinde Karaindrou'ya CRR İstanbul Senfoni Orkestrası eşlik etti..

YORUM YAZIN


Oylama:0 puan ( 0 oy )

MARKA VE İŞTİRAKLERİMİZ