İşte Apple'ın tasarlayacağı muhtemel 10 artırılmış gerçeklik gözlüğü

Uzun yıllardır Apple, artırılmış gerçeklikli gözlük çalışmaları ile piyasaya yeni bir boyut kazandırmayı hedefliyor. Bu konu ile ilgili şirket bir yarışma düzenledi. İşte o yarışmada gelen 10 akıllı gözlük önerisi...

apple

Apple uzun yıllardır artırılmış gerçeklik alanında çalışmalar yapıyor. Bu çalışmalar bu alanda devrim yapmak isteyen şirket, dikkatli bir şekilde ilerlemeye devam ediyor. Bu konu ile ilgili Apple, gözlüklerin nasıl gözükmesi gerektiğini öğrenmek için bir yarışma düzenledi. İşte o yarışmada önerilen en iyi 10 artırılmış gerçeklik gözlüğü tasarımı:

1) Tasarım

Bu tasarlanan artırılmış gerçeklik gözlüğü, Apple'ın iOS ve macOS arayüzlerinin birleşimine benziyor.

gözlük

2) Renan Moreno

Bu gözlüğün tasarımcısı Brezilya'dan gelen, 31 yaşındaki Renan Moreno'ydu. Moreno yarışmaya "akıllı oyun deneyimi" sağlayan bu konsept ile katılmış.

Gözlük

3) Tasarım

Bu tasarımın yanlarında dokunmatik bir güç düğmesi bulunuyor. Bu gözlüğün tasarımı adeta Apple'ın elinden çıkmış gibi duruyor.

4) Tasarım

Bu tasarım gözlükten daha çok motosiklet kaskına benziyor. Ama yine de hoş bir görünüme sahip.

5) Tasarım

Bu gözlük biraz daha sanal gerçeklik gözlüğüne benziyor. Ancak sol üst köşesinde bulunan kamera ile dış dünyayı görmenize olanak sağlıyor.

6) Tasarım

Yarışmaya gönderilen bu gözlük konsepti ise, normal bir gözlük gibi görünüyor. Birçok üretici de bu tarz bir tasarım kullanmak istiyor.

 

7) Tasarım

Bu gözlük ise görüş alanınızı kaplayan, kavisli bir ekrana sahip.

8) Tasarım

Bu gözlük ise normal gözlüklere oldukça benziyor. Ancak orta kemikte yer alan kamera sistemi sayesinde diğer gözlükler ile aynı özellikleri gösterebiliyor.

9) Tasarım

Bu gözlük ise diğerlerinden oldukça farklı. Kulaklık ile birleştirilmiş olan gözlük, büyük ihtimalle yüksek ses kalitesi isteyenler için tasarlanmış.

10) Tasarım

Son olarak bu tasarımda ise artırılmış gerçeklik gözlüklerinin gelecekte hangi düzeye gelebileceğini görüyoruz. Bu tasarımdaki gözlüğü telefonunuza bağlayarak, arama yapabileceksiniz.

Kaynak:hürriyet

BU KATEGORİDEKİ DİĞER İÇERİKLER

Aşk Dolu Gözlerle Baktıran Hediye Atasun Optik'ten

Atasun Optik, sevgilinizin her anına eşlik edecek hediye seçeneklerini her tarz ve bütçeye uygun alternatiflerle bir araya getiriyor.  8-14 Şubat 2019 tarihleri arasında geçerli olacak Sevgililer Günü’ne özel kampanyada, güneş gözlüklerinde yüzde 50’ye varan indirimlere ek yüzde 10 indirim fırsatı sunuyor.

Nano damla ile gözlük tarih oluyor

İsrail'de bulunan Bar-Ilan Üniversitesi'nin Nanoteknoloji İleri Malzemeler Enstitüsü ve Ashaare Zedek Medical Center uzmanları "nanodrop"lar hasar görmüş korneayı tedavi ederek hem yakın hem de uzak görüş sorunlarını tedavi etmeyi başardı.Domuzların korneaları üzerinde başarıya ulaşıldı.

YORUM YAZIN


Oylama:0 puan ( 0 oy )

MARKA VE İŞTİRAKLERİMİZ

 • Şirket İsimleri Firma İsimleri Bulma

  Yeni marka ismi, firma, mağaza ve işyeri açmak isteyenler için akılda kalıcı ve orijinal şirket isimleri bulmak için öneri ve örnekleri ile 2021 yılına dair trendleri aşağıda bulabilirsiniz.

  Marka Tescil Ücreti

  2021 yılı Marka Başvuru Ücreti 280, Hizmet Ücretleri 250, Tescil Belgesi Fiyatları 986, Toplam Marka Tescil Ücreti 1.561 TL'dir. (KDV DAHİL)

  Marka sorgulama

  İsim hakkı sorgulama nasıl yapılacağını, tescil kriterlerini uzman görüşün olduğu video anlatımı eşliğinde buradan marka sorgulama yapabilirsiniz.

 • TEK SINIFLI MARKA BAŞVURU

  Tek sınıflı marka başvuru ücreti olan 575 ₺ (KDV DAHİL) kredi kart ile satın alarak anında marka ve logonuzu marka tescil yoluyla koruyabilirsiniz.

  MARKA TESCİL YENİLEME

  Kredi kartı ile Marka Tescil Yenileme Ücreti 1.176 ₺ (KDV DAHİL) Havale/EFT yoluyla ise İNDİRİMLİ marka yenileme ücreti 1.117 ₺’ dir.( KDV DAHİL)

  MARKA DEVİR

  Marka devir ücreti olan 865.36 ₺ + KDV kredi kart ile satın alarak anında marka devir işlemlerinizi yapabilirsiniz.

 • Tasarım Tescil Ücreti

  2021 Yılı başvurudan belgenin teslimine kadar Tekli Tasarım Tescil Ücreti toplamı 599 ₺ (KDV Dahil), Tekli Tasarım Tescil Yenileme Fiyatları 777 ₺ (KDV Dahil), Tasarım Tescil Devir Ücreti 960 ₺ (KDV Dahil)' dir.

  Patent Ücretleri

  2021 Yılı Patent ücretleri, Patent fiyatları, ve Resmi ücretleri ve toplam patent maliyetlerini aşağıdaki tabloda inceleyebilirsiniz

  TEKLİ TASARIM TESCİL

  Başvurudan tescil belgesine teslimine kadar, toplam tekli tasarım tescil ücreti 599 ₺ (KDV DAHİL)