İşte sağlıklı kalarak çalışmanın yolları...

 

Oturarak iş yapanlar saatlerce yerinden kalkamadığı için sık sık kas ve iskelet sistemi ağrılarıyla karşılaşabiliyor. Özellikle bilgisayar başında saatler geçiren kişiler, en azından 20 dakikada bir yerinden doğrulup vücudunu hareket ettirmeli. Bilgisayar başında doğru duruş pozisyonunu sağlamak da ağrılardan kurtulmanın bir başka yolu ve büyük önem taşıyor. İşte bu nedenle Bursanın Osmangazi Belediyesi, çalışma saatlerinin büyük çoğunluğunu bilgisayar başında geçiren personele "ergonomi bilinci" semineri verdi.

Semineri veren doktor Ümir Özcan, personele çalışma esnasında duruş pozisyonlarını anlattı. Masa başında, bilgisayarla ya da bilgisayarsız çalışma esaslarının anlatıldığı eğitimde, personele örnek egzersiz hareketleri de gösterildi. Doktor Özcan, kas iskelet sistemi rahatsızlıkları, risk faktörlerine aşırı, tekrarlı ve uzun süreli maruz kalma ile çalışanların bedenlerine zarar verebileceklerini söyledi.

Tekrarlama, bedenin uygunsuz duruşu, statik duruş, düşük sıcaklıklarda çalışma, aşırı yüklenmeler, titreşim ve sıkışmalara maruz kalanların risk taşıdığına dikkati çeken Özcan, saint(11) pozisyonda çalışmak zorunda kalan personele arada bir kalkıp oturma ve kısa yürüyüşler önerdi. Masaların da çalışanlarına göre ayarlanmasının önemine dikkat çekilen seminerde, bilgisayarların göz hizasında olması, el bileğinin dirsekle 90 derece açı yapması, masanın karın hizasında bulunmasının doğru pozisyon olduğuna dikkat çekildi.

Akşam

BU KATEGORİDEKİ DİĞER İÇERİKLER

Ofis Çalışanları için Sağlık Önerileri

Sürekli masa başında oturarak çalışanların hem beslenmelerine hem de oturuş şekillerine önem vermeleri gerekiyor. Aksi durumda büyük sağlık sorunları ile karşılaşma riski oldukça fazla oluyor.Ofis çalışanları hazırladığımız sağlık önerilerine uyarak bu durumu en aza indirebilirsiniz.

 

 

Ofis Temizliği İle Çalışma Veriminizi Arttırın

Temizlik söz konusu olduğunda bilinen birçok doğru ve uygulanan bir çok teknik, işin profesyonelleri tarafından yapılmadığı için olumsuz bir biçimde sonuçlanmaktadır. Bu nedenle kalitesi yetersiz temizlik şirketleri ile çalışmak yerine daha temiz kaliteli yerler tercih edilmelidir..

YORUM YAZIN


Oylama:0 puan ( 0 oy )

MARKA VE İŞTİRAKLERİMİZ

 • Şirket İsimleri Firma İsimleri Bulma

  Yeni marka ismi, firma, mağaza ve işyeri açmak isteyenler için akılda kalıcı ve orijinal şirket isimleri bulmak için öneri ve örnekleri ile 2021 yılına dair trendleri aşağıda bulabilirsiniz.

  Marka Tescil Ücreti

  2021 yılı Marka Başvuru Ücreti 280, Hizmet Ücretleri 250, Tescil Belgesi Fiyatları 986, Toplam Marka Tescil Ücreti 1.561 TL'dir. (KDV DAHİL)

  Marka sorgulama

  İsim hakkı sorgulama nasıl yapılacağını, tescil kriterlerini uzman görüşün olduğu video anlatımı eşliğinde buradan marka sorgulama yapabilirsiniz.

 • TEK SINIFLI MARKA BAŞVURU

  Tek sınıflı marka başvuru ücreti olan 575 ₺ (KDV DAHİL) kredi kart ile satın alarak anında marka ve logonuzu marka tescil yoluyla koruyabilirsiniz.

  MARKA TESCİL YENİLEME

  Kredi kartı ile Marka Tescil Yenileme Ücreti 1.176 ₺ (KDV DAHİL) Havale/EFT yoluyla ise İNDİRİMLİ marka yenileme ücreti 1.117 ₺’ dir.( KDV DAHİL)

  MARKA DEVİR

  Marka devir ücreti olan 865.36 ₺ + KDV kredi kart ile satın alarak anında marka devir işlemlerinizi yapabilirsiniz.

 • Tasarım Tescil Ücreti

  2021 Yılı başvurudan belgenin teslimine kadar Tekli Tasarım Tescil Ücreti toplamı 599 ₺ (KDV Dahil), Tekli Tasarım Tescil Yenileme Fiyatları 777 ₺ (KDV Dahil), Tasarım Tescil Devir Ücreti 960 ₺ (KDV Dahil)' dir.

  Patent Ücretleri

  2021 Yılı Patent ücretleri, Patent fiyatları, ve Resmi ücretleri ve toplam patent maliyetlerini aşağıdaki tabloda inceleyebilirsiniz

  TEKLİ TASARIM TESCİL

  Başvurudan tescil belgesine teslimine kadar, toplam tekli tasarım tescil ücreti 599 ₺ (KDV DAHİL)