izmir Moda Haftası

IF WEDDING FASHION İzmir sayesinde moda dünyası genç ve başarılı bir tasarımcıyla daha tanıştı. 500-600 derece sıcaklıkta erittiği kumaşlarla son derece şık giysiler tasarlayan Tülin Gülhan, geçtiğimiz yıl fuar kapsamındaki tasarım yarışmasında birinci olarak dikkatleri üzerine çekmişti. İlk kez bu yıl kendi koleksiyonundan oluşan defile hazırlayan genç modacı, "İzmir böyle bir fuara sahip olduğu çok şanslı" diye konuştu.

Dünyadan ve Türkiyeden sektör temsilcilerini buluşturan fuar kapsamında her yıl düzenlenen gelinlik tasarım yarışmasını geçtiğimiz yıl, İzmir Ekonomi Üniversitesi (İEÜ) Moda ve Tekstil Tasarımı Bölümü 4. Sınıf öğrencisi Tülin Gülhan kazanmıştı. Genç tasarımcının yüksek ısıda eriterek şekil verdiği kumaşı, dikiş makinesi kullanmadan tamamen elinde dikerek oluşturduğu gelinlik büyük beğeni kazanmış ve yarışmanın birinciliğine layık görülmüştü. Bir anda dikkatleri üzerine çeken Tülin Gülhan, yarışmanın ödülü olarak Avrupanın en büyük gelinlik fuarında kendi adına düzenlenen ilk defilesini gerçekleştirme imkanına kavuştu.

Henüz 23 yaşında kendi tasarımı olan giysilerle bir defileye imza atmanın heyecanını yaşadığını dile getiren Tülin Gülhan, "Yarışmanın ardından önümdeki kapılar birden açıldı. Her şey çok hızlı gelişti. Bunu ben de beklemiyordum" dedi.

2014 yılındaki yarışma için tasarladığı gelinlikte 500-600 derecede kumaşları eriterek değişik bir tasarım yaptığını vurgulayan Gülhan, "Benim işim daha çok dokuyla ilgili. Daha ilginç neler keşfedebilirim diye bir arayış içindeyim. Geçtiğimiz yılki yarışmada bu teknikle yaptığım gelinlik çok ilgi çekti ve birincilik ödülü aldım. Yarışmayı kazandığım açıklandığında çok mutlu oldu. İnanamadım, kendimi rüyada gibi hissettim. IF Wedding Fashion, Avrupanın en büyük gelinlik ve abiye fuarı. Bu nedenle bu yarışmanın ve kazandığım birinciliğin benim için ayrı bir önemi var. Bu fuar aynı zamanda genç tasarımların ve firmaların kendilerini göstermeleri için çok önemli bir fırsat. Böyle bir fuara sahip olduğumuz için çok şanslıyız" diye konuştu.

BU KATEGORİDEKİ DİĞER İÇERİKLER

İzmir Fashion Week'in açılışı yapıldı

İzmir'de 1-3 Kasım'da Rönesans Ajans ve Ege Giyim Sanayicileri Derneği, İzmir Büyükşehir Belediyesi işbirliğiyle Ege Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği, İzmir Moda Tasarımcıları Derneği'nin katkılarıyla hayata geçirilen İzmir Fashion Week başladı.

DREAM STYLE AMATÖR MODA TASARIM YARIŞMASI BÜYÜK COŞKUYLA YAPILDI

Ece Türkiye tarafından yönetilen Ankara’nın etkinlikleriyle ünlü alışveriş merkezi AnkaMALL, önceki gün Dream Style Amatör Moda Tasarım Yarışması İç Anadolu Bölgesi Büyük Finali'ne ev sahipliği yaptı.Moda dünyasının kapıları genç tasarımcılar için açıldı...

YORUM YAZIN

Oylama:0 puan ( 0 oy )

MARKA VE İŞTİRAKLERİMİZ