Jandarma’da kadın sağlığı eğitimi

 

Vali Hüseyin Aksoy’un eşi Hülya Aksoy önderliğinde başlatılan Kadın Sağlığı ve Eğitimi Projesi kapsamında dün İl Jandarma Komutanlığı Sosyal Tesisleri’nde jandarma eşleri ve personele eğitim verildi

 

Ayşe AYDIN - ÇAĞDAŞ KOCAELİ / Vali Hüseyin Aksoy’un eşi Hülya Aksoy, başlattığı Kadın Sağlığı ve Eğitimi Projesi çerçevesinde dün jandarma eşleri ve komutanlık personeliyle buluştu. İl Jandarma Komutanlığı Sosyal Tesisleri’nde eğitim öncesi öğle yemeğinde jandarma çalışanları ve eşleri ile bir araya gelen Hülya Aksoy ardından katılımcılara eğitim verdi. Düzenlenen programa İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Osman Aslan’ın eşi Suzan Aslan, İzmit İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Mustafa Karagöz’ün eşi Selma Karagöz, Personel Yüzbaşı Tuğba Taşlıcalı Koç ve diğer jandarma komutanı eşleri ile personelin eşleri katıldı.
KADIN SAĞLIĞINA DAİR HER ŞEYİ ANLATTI
İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri Başkan Yardımcısı Dr. İnci Sobi tarafından meme kanseri, kendi kendine meme muayenesi, rahim ağzı kanseri,kalın bağırsak kanseri, kadın üreme sağlığı, cinsel yolla bulaşan hastalıklar, normal doğum, anne sütü ve emzirmenin önemi, menopoz, sağlıklı beslenme, fiziksel aktivite, obeziteden korunma, diyabet, organ bağışının önemi, 6284 Kanun ve kadına yönelik şiddet, sigara, uyuşturucu ve teknoloji bağımlılığının zararları konusunda eğitim verildi. Ayrıca kendi kendine meme muayenesini anlatan video gösterimi yapılarak bilgilendirici el broşürleri katılımcılara dağıtıldı.

Kaynak:cagdaskocaeli.com.tr

BU KATEGORİDEKİ DİĞER İÇERİKLER

Belediye ve üniversitenin ortak projesi: Anne Üniversitesi

Belediye ve üniversitenin ortak projesi: Anne Üniversitesi...Atatürk Üniversitesi ve Yakutiye Belediyesi tarafından, okur-yazar anneler üniversite hayallerine kavuşacak.Belediyenin belirlediği 40 anne, "Anne Üniversitesi"nde öğretim görevlilerinden eğitim alacak.

Kadınlar gebelik sırasında sigarayı bırakıyor

Kadınlar gebelik sırasında sigarayı bırakıyor...KTÜ Tıp Fakültesi Halk Sağlığı Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Murat Topbaş, AA muhabirine yaptığı açıklamada, sigaranın, içene olduğu kadar çevredekilere ve anne karnındaki fetüse ciddi zararlar verdiğini söyledi.

YORUM YAZIN


Oylama:0 puan ( 0 oy )

MARKA VE İŞTİRAKLERİMİZ