Jennifer Lopez Kuzey Kıbrıs konserini iptal etti

10.07.2010
Boz Group tarafından Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde (KKTC) 220 milyon dolarlık yatırımla hayata geçirilen Cratos Premium Hotel’in 24 Temmuz’daki açılışı için Ada’nın Türk tarafına gelecek Porto Riko asıllı Amerikalı şarkıcı Jennifer Lopez resmi internet sitesinde yaptığı açıklamada ‘insan hakları ihlalleri’ni gerekçe göstererek programdan vazgeçtiğini açıkladı. JLO’nun bu kararında Güney Kıbrıs Rum Kesimi tarafından başlatılan kampanyave şarkıcıya gönderilen tehdit içerikli 7 bin elektronik posta etkili oldu. Yatırımcı şirket ise yaklaşık 10 milyon dolarlık tazminat davası yoluna gideceğini açıkladı.

"RENCİDE OLDUK"
Habertürk’ün sorularını yanıtlayan otelin yatırımcısı Boz Group Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Murat Bozoğlu, JLO’nun KKTC hakkındaki açıklamalarından dolayı fazlasıyla rencide olduklarını belirterek, Amerikalı şarkıcı hakkında hukuksal süreci başlatacaklarını belirtti. Konuyla ilgili olarak bugün avukatlarıyla İstanbul’da bir basın toplantısı düzenleyeceklerini anlatan Murat Bozoğlu, şöyle konuştu:

10 MİLYON DOLARLIK DAVA AÇILACAK
“Kendisiyle yaptığımız sözleşmeyi sigortalatmıştık. Sigorta şirketi sözleşme için 10 milyon dolarlık güvence verdi. Ancak sigorta kapsamına Jennifer Lopez’in birinci dereceden yakınının vefat etmesi ve hastalanması gibi nedenler alındı. Böyle bir iptal konusu sigorta kapsamında değil. Dolayısıyla paramızı almak için yine bu civarlarda bir tazminat davası açacağız.” Muraz Bozoğlu, JLO’nun KKTC’ye gelmesi için son dakikaya kadar ikna etmeye çalıştıklarını ancak başarılı olamadıklarını belirterek, “Ancak kendisinin bize ve internet sitesine yaptığı açıklamalardan şunu anlıyoruz ki olay çok farklı bir noktaya gitti” dedi.

YERİNE GELECEK OLAN İSİM ŞİMDİLİK GİZLİ
JLO’dan sonra otelin açılışı için kimin geleceği hakkında bir yorum yapmaktan kaçınan Murat Boz, kaliteli bir eğlence oteli olarak faaliyette bulunacaklarını, bu nedenle gelecekte birçok ünlü ismi otele getireceklerini belirterek “Otelin açılışıyla ilgili olarak gelecek sanatçı hakkında bir B planımız var dedik. Ancak aynı şeyler yaşanır diye şimdiden bunu söylemek istemiyorum” diye konuştu. Jennifer Lopez’in aldığı bu kararında, Kıbrıslı Rumların bir haftada 7 bin elektronik posta yollamasının ve internetteki kampanyalarının etkili olduğu belirtiliyor.

RUMLAR ‘ZAFER’ OLARAK DUYURDU
Lopez’in konserini iptal etmesini Kıbrıslı Rumlar ‘zafer’ olarak duyurdu. AP’nin haberine göre, Kıbrıslı Türklerin tepki gösterdiği iptali Kıbrıslı Rumlar ise sevinçle karşıladı. Haberde, Rumların, Lopez’in KKTC’de konser vermesini ‘adanın ikiyi bölünmesini kabul etmek ve bir anlamda legalleştirmek’ olarak algıladığı yorumu yer aldı. Kıbrıslı Türklerin ise iptali ‘kendilerini izole etme kampanyalarının parçası’ olarak değerlendirdiği ifade edildi.

LOPEZİN RESMİ SİTESİNDE TÜRK-RUM KAVGASI ÇIKTI
Jennifer Lopez, internet sitesinde yaptığı açıklamada “Jennifer Lopez, insan haklarını kötüye kullanmakla ilintili herhangi bir devleti, yasayı veya rejimi asla bilerek desteklemez. Lopez, Kıbrıs ile alakalı olarak yapılan tam bir incelemenin ardından, danışmanlarıyla birlikte çekilme kararı aldı. Bu bir takım kararıdır ve bölgedeki politik gerçeklere olan hassasiyetimizi yansıtmaktadır” denildi. Sitedeki açıklamanın ardından birçok JLO hayranı karar hakkında yorumlarda bulundu. JLO’nun Türk hayranları bu karardan dolayı kendisini protesto ettiklerini belirtirken, Rum hayranlar da bu karardan dolayı JLO’nun doğru yaptığını savundular. Sitede yer alan ‘Türkiye ve KKTC’ye gelme, git İsrail’de insan haklarına destek ver’ açıklaması ilgi gördü.

41’inci yaşına KKTC’de girecekti

Lopez, otelin açılışına eşi Marc Anthony ve ikiz bebekleri ile birlikte gelecekti. Otelde 3 gün kalacak olan Lopez, aynı zamanda 41’inci yaş gününü de burada kutlayacaktı. 80 kişilik ekiple Kıbrıs’a gelmesi planlanan Lopez, otelin açılışında konser verecekti. Çok sayıda ülkede canlı yayınlanacak programa 10 gün kala iptal haberi geldi.

2008de Atina’da konser verdi

Genellikle Amerika’nın eyaletlerinde konserler veren JLO, babaevi Porto Riko’da verdiği konserle ilgi çekti. Jennifer Lopez, geçen şubat ayında Sevgililer Günü kutlaması nedeniyle İtalya’da da hayranlarıyla buluştu. Şarkıcı 2008 yılında Atina’da ‘Let’s Get Loud’ albümü için konser vermişti.

U2 da gelmiyordu

Jennifer Lopez’den daha önce insan hakları ihlalleri yaşandığını öne sürüp Türkiye’ye gelmek istemeyen gruplar arasında efsane grup U2’da bulunuyordu. Grup her seferinde ‘insaN hakları ihlallerinin boyutları’ konusunu gerekçe gösterip, gelmekten vazgeçiyordu. Ancak U2 ikna etmeler sonucunda, İstanbul’un Avrupa Kültür Başkenti olduğu 2010 yılında 6 Eylül tarihinde Türkiye’de konser vermeyi kabul etti. Son olarak ise İsrail askerleri tarafından Mavi Marmara gemisine yapılan baskın ise Dustin Hoffman ve Meg Ryan gibi Hollywood ünlüleri tarafından tepki görmüş, ikili bu nedenle Kudüs Film Festivali’ne gitmeme kararı almıştı. İngiliz şarkı sözü yazarı ve yorumcu Elvis Costello da Filistinlilere uygulanan “aşağılama ve yıldırma” politikaları yüzünden işgal altındaki Filistin topraklarında yapacağı konserlerini iptal etmişti.

Kaynak:Habertürk

BU KATEGORİDEKİ DİĞER İÇERİKLER

Hamiyet Akpınar Kendimi beğenmediğim için makyaja başladım

Başarılı makyaj sanatçısı Hamiyet Akpınar, mesleğinde ilerleme serüvenini ve güzellik, bakım tüyolarını MAG’a anlattı.

Karadenizli Şarkıcı Resul Dindar'ın Anne ve Babası Trafik Kazası Geçirdi

Karadenizli ünlü sanatçı Resul Dindar'ın anne ve babası trafik kazası geçirdi. Üzücü haberi alan Dindar, apar topar memleketine gitti.Karadeniz ezgilerini son yıllarda en güzel şekilde seslendiren Karadenizli sevilen sanatçı Resul Dindar'ın anne ve babası trafik kazası geçirdi.

YORUM YAZIN


Oylama:0 puan ( 0 oy )

MARKA VE İŞTİRAKLERİMİZ

 • Şirket İsimleri Firma İsimleri Bulma

  Yeni marka ismi, firma, mağaza ve işyeri açmak isteyenler için akılda kalıcı ve orijinal şirket isimleri bulmak için öneri ve örnekleri ile 2021 yılına dair trendleri aşağıda bulabilirsiniz.

  Marka Tescil Ücreti

  2021 yılı Marka Başvuru Ücreti 280, Hizmet Ücretleri 250, Tescil Belgesi Fiyatları 986, Toplam Marka Tescil Ücreti 1.561 TL'dir. (KDV DAHİL)

  Marka sorgulama

  İsim hakkı sorgulama nasıl yapılacağını, tescil kriterlerini uzman görüşün olduğu video anlatımı eşliğinde buradan marka sorgulama yapabilirsiniz.

 • TEK SINIFLI MARKA BAŞVURU

  Tek sınıflı marka başvuru ücreti olan 575 ₺ (KDV DAHİL) kredi kart ile satın alarak anında marka ve logonuzu marka tescil yoluyla koruyabilirsiniz.

  MARKA TESCİL YENİLEME

  Kredi kartı ile Marka Tescil Yenileme Ücreti 1.176 ₺ (KDV DAHİL) Havale/EFT yoluyla ise İNDİRİMLİ marka yenileme ücreti 1.117 ₺’ dir.( KDV DAHİL)

  MARKA DEVİR

  Marka devir ücreti olan 865.36 ₺ + KDV kredi kart ile satın alarak anında marka devir işlemlerinizi yapabilirsiniz.

 • Tasarım Tescil Ücreti

  2021 Yılı başvurudan belgenin teslimine kadar Tekli Tasarım Tescil Ücreti toplamı 599 ₺ (KDV Dahil), Tekli Tasarım Tescil Yenileme Fiyatları 777 ₺ (KDV Dahil), Tasarım Tescil Devir Ücreti 960 ₺ (KDV Dahil)' dir.

  Patent Ücretleri

  2021 Yılı Patent ücretleri, Patent fiyatları, ve Resmi ücretleri ve toplam patent maliyetlerini aşağıdaki tabloda inceleyebilirsiniz

  TEKLİ TASARIM TESCİL

  Başvurudan tescil belgesine teslimine kadar, toplam tekli tasarım tescil ücreti 599 ₺ (KDV DAHİL)