John Lennon ve eşinin çıplak fotoğrafları müzayedede

Çiftin 1968 yılında kaydettiği ‘Unfinished Music No 1: Two Virgins’ adlı albümün kapağı için Beatles’ın davulcusu Ringo Starr’ın evinde zaman ayarlı fotoğraf makinesi ile kendi kendilerini çektikleri fotoğraflar, yıllar sonra bir evin tavan arasında bulunmuştu. Lennon ile Ono’ya ait çıplak fotoğraflar tartışmalara yol açmıştı. Çok konuşulan o 44 yıl aradan sonra o fotoğraflar satışa çıkıyor.

Zamanında müstehcen bulunan fotoğraflar nedeniyle albüm kahverengi poşete konulup satılabilmişti. Fotoğraflar Duke’s müzayede evinde 700 sterlinden (2 bin lira) açık artırmaya çıkacak.

Habertürk

 

 

BU KATEGORİDEKİ DİĞER İÇERİKLER

LEICA GALERİ İSTANBUL MAGNUM FOTOĞRAFÇISI WERNER BİSCHOF’UN TÜRKİYE'DEKİ İLK KİŞİSEL SERGİSİNE EVSAHİPLİĞİ YAPACAK

Doğuş’tan İyi Bir Gelecek, Doğuş ile Gelecek vizyonuyla kültür ve sanatın gelişimine önemli katkılar sağlayan Doğuş Grubu’nun Leica Camera AG işbirliğiyle İstanbul’a taşıdığı Leica Galeri, dünyaca ünlü sanatçıların eserlerine ev sahipliği yapmaya devam ediyor. Leica Galeri bomontiada’daki yerleşkesinde bu kez İkinci Dünya Savaşı’nın neden olduğu yıkım üzerine yayınladığı foto röportaj ile uluslararası itibar kazanmış İsviçreli fotoğrafçı Werner Bischof’un eserlerini sergileyecek. “Werner Bischof: 1936-1954” başlıklı sergi 4 Temmuz - 30 Ağustos tarihleri arasında bomontiada'daki Leica Galeri İstanbul'da görülebilecek.

Whatsapp'ta silinen fotoğraflar geri geliyor

WhatsApp silinmiş medyaları kendi sunucularından tekrar indirmenize izin veriyor. Yani WhatsApp'ta sildiğiniz fotoğrafları kurtarabileceksiniz. Bu, WhatsApp'ın medyalarınızı sunucularına indirdikten sonra da depolamaya devam ettiği gerçeğini gösteriyor. WhatsApp, Android’te sildiğiniz...

YORUM YAZIN


Oylama:0 puan ( 0 oy )

MARKA VE İŞTİRAKLERİMİZ