kadınlar için doğru pantolon seçimi

20.08.2010
KAPRİLER


Son zamanlarda kapri pantolonlar hem yaz hem de kışları vazgeçilmez oldu. Çünkü kışın çizmelerle kullanılan kapriler gerektiğinde de topuklu ayakkabılarla veya babetlerle çok rahatlıkla giyilir. Üstelik hemen hemen her vücut tipindeki kadına uyar.

YAPIN: Bu pantolonlar geniş basenli hanımlar tarafından tercih edilir. Çünkü eğer basen genişse ve bilekler inceyse özellikle dikkati bileklere çekmek için giyilir. Eğer pantolonunuz vücudunuzu sarıyorsa üzerine basenlere kadar inen tunikler, ayağınıza da yüksek topuklu ayakkabılar giyebilirsiniz. Bacak boyunuzu uzun göstermek için kaprilerle bantsız stilettolar giyin ve üzerinize seçeceğiniz bluzunuz da bel hizanızda sona ersin. O zaman dikkati yukarı doğru çekmiş ve boyunuzu olduğundan daha uzun göstermiş olursunuz.

YAPMAYIN: Eğer poponuz düşükse kaprilerden uzak durun. Çünkü zaten kapriler bacak boyunu kısa gösterdiğinden kötü bir görüntü elde edersiniz. Ayrıca ayakkabınız asla bilekten bağlı olmamalı. Çünkü kapri zaten bacak boyunuzu keser bir de bileğinizdeki bant ikinci bir hat yapacağından bacaklarınız iki kez kesintiye uğramış olur, dolayısıyla kötü bir görüntü ortaya çıkar.

BOL PAÇALILAR

Son iki sezondur çok moda olan Marlene Dietrich pantolonları bu sezon tavan yaptı. Bu pantolonlar özellikle dolgu topuklu ayakkabı-larla çok şık durur. Bu sezon da bol paçalar çok moda ve zaten dolgu topuklar da var.

YAPIN: Eğer boyunuz uzun ama bacaklarınız kalınsa bu pantolonlar sizin için ideal. Çünkü bol paçalar sayesinde bacaklarınızın kalınlığı belli olmaz. Üst kısmınız zayıfsa çok rahatlıkla göğüsten bollaşan yeni bluzlardan giyebilirsiniz. Ayrıca basenleriniz genişse kalçalarınızı örtecek uzun tuniklerle bol paçaları giyebilirsiniz. Boyunuz kısaysa ve siz kendinize kısaltarak da olsa bol paçayı yakıştırıyorsanız o zaman üzerinize daracık oturan gömleklerden giyin ki görüntü dengelensin.

YAPMAYIN: Eğer hem baseniniz geniş hem de boyunuz kısaysa asla bol paçaya elinizi uzatmayın. Çünkü hem paçaların bol oluşu hem de kısa boy sayesinde olduğunuzdan çok daha kalın ve kısa durursunuz. Ayrıca büyük göğüsler de bu pantolonları giymek için uygun değil. Çünkü alt kısmınız zaten bol olacağından bir de üst kısmınızın volumlü durması da dezavantajlı bir görüntü sağlar. Babet tarzı ayakkabılarla bol paçalar giyecekseniz o zaman da daha spor ama çok uzun olmayan belde int(11)en üstler seçin ki daha dinamik bir görünüm yakalayın.

DAR PAÇALI MODELLER

Kim ne derse desin, sigaret pantolonlar (dar paça / streç) asla popülaritesini kaybetmiyor. Yıllardır hepimizin vazgeçilmezi bu pantolonlar artık klasikler arasında yer alıyor.

YAPIN: Eğer daracık pantolonları hala büyük bir zevkle giyiyorsanız, gerektiğinde çizmenizin içine sokarak ya da topuklu botunuzun üzerine çıkararak ancak aynı zamanda dekolte ayakkabılarınızla da kullanabilmelisiniz. Eğer çok zayıfsanız dar pantolonlarınızı çizmelerle kullanın. Üzerine ceket giymeniz gerekirse, mutlaka içine dekolte bir üst seçin. Eğer üst bedeniniz uzunsa bu sigaret pantolonların yüksek belli olanlarını tercih edin. gençler ve ayakları taraklı olmayanlar daracık pantolonlarla babetlerinizi giyebilirsiniz. Üzerinize mutlaka üzerinize salaş bol ve basende int(11)en üstler tercih edin.

YAPMAYIN: Bacak boyunuz kısaysa asla çok düşük belli, daracık pantolonlar seçmeyin ya da üzerine çok kısa üstler giymeyin. Bacaklarınız kalınsa giyin ama mutlaka topuklu, dekolte ayakkabılar baseninizi örtecek bluzlarla kullanın. Çok zayıf olanlar ise sakın daracık üstler tercih etmeyin.


Kendi ayakkabının tasarımcısı ol


Kadınların ayakkabıya ne kadar düşkün olduğu, zaman zaman da beğendikleri ayakkabıya kendi kişiliklerinden, zevklerinden bir şeyler katmak istedikleri tartışılmaz bir gerçek. Beta’nın yeni sezondaki uygulamasıyla bunlar artık hayal değil. Yani artık kendi ayakkabınız ‘ayağınıza’ gelecek... Peki bu nasıl olacak? Çok basit... Beta mağazalarına uğrayıp seçtiğiniz ayakkabının üst (saya) kısmına kendi belirlediğiniz deseni, iğne ve iplikle dikip, dilerseniz boncuk ekliyorsunuz. Tasarımcısı olduğunuz ayakkabının desenini hazırladıktan sonra Beta’ya teslim ediyorsunuz ve ‘size özel’ hazırlanan ayakkabınız bir hafta içinde alıyorsunuz.. ‘Ben tasarladım Beta uyguladı’ diyen kadınlar bu yaz sokaklarda daha havalı yürüyecek! Beta’nın yaz koleksiyonu da birbirinden zengin çeşidiyle çarpıcı alternatifler sunuyor.
STAR

BU KATEGORİDEKİ DİĞER İÇERİKLER

Türk tasarımcılar yürekleri hoplattı Türk tasarımcılar yürekleri hoplattı
Tasarım sektörünün gizli kalmış kahramanı Tasarım sektörünün gizli kalmış kahramanı

YORUM YAZIN

Oylama:0 puan ( 0 oy )

MARKA VE İŞTİRAKLERİMİZ