Kadir Has Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tasarım Atölyeleri

LİSELİ GENÇLER TASARIM İÇİN HAS’TAYDILAR!
Kadir Has Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tasarım Atölyeleri’nin ilki
16 Ocak Pazar günü yapıldı.

Kadir Has Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi tarafından üniversite adaylarının meslek seçimlerinde etkin bir rol oynayacağı düşüncesiyle hazırlanan Tasarım Atölyeleri’nin ilki 16 Ocak 2011 tarihinde gerçekleştirildi. Yapılan çalışmaya çeşitli liselerden tasarım alanlarında eğitim almayı düşünen öğrencilerin yanı sıra, henüz hiç bir meslek seçimi yapmamış veya tamamen farklı bir seçim yapacak öğrenciler katıldı.
Tasarım Atölyesi’ne katılan üniversite adayları yaratıcılıklarını keşfetmek, kendilerini güzel sanatlar ortamında denemek ve belki de ileride meslekleri olacak, günümüz iş dünyasında önemi her gün artan yaratıcı bir alanla tanışma fırsatı buldular.
Samimi bir ortamda gerçekleşen tanışma sonrasında atölyeye katılan liseliler uygulayarak öğrenmenin, eğlenerek üretmenin keyfini Güzel Sanatlar Fakülesi akademik kadrosunun eşliğinde deneyimleme şansı buldular.
Teması ‘denge’ olarak belirlenen atölye çalışması, tasarıma ilişkin soruların netleşmesi, uygulamanın detaylarının aktarılması için hazırlanan görsel sunumla başladı. Sunumun ardından, öğrencilerden kendilerinin belirleyecekleri bir tema üzerinden tasarımın en önemli ilkesi olan ‘denge’ öğesini çalışmaları için bir ortam yaratılmış oldu. Katılımcılar, kendilerine sağlanan karton, plastik ve ahşap ürünler, tel, vb. gibi hazır malzemeleri kullanarak basit strüktürlerle denge kavramı üzerinden hareketli birer heykel yapmış oldular. Böylece yaratıcılığın ve tasarımın iyi çizim yapmakla sınırlı olmadığını da deneyimlemiş oldular.
Kadir Has Üniversitesi’nin desteği ile üniversite adaylarına ücretsiz sunulan bu etkinlik, Güzel Sanatlar Fakültesi’nin seçkin akademik kadrosunu, bahar yarıyılı boyunca farklı zamanlarda birbirinden yaratıcı atölye konuları ile lise öğrencileriyle buluşturmaya devam edecek.
Gelecek Tasarım Atölyeleri ile ilgili bilgi almak isteyenler, facebook’tan “Tasarım Kampı” kişisini ekleyebilir, ya da Kadir Has Üniversitesi ana sayfasını takip edebilirler.
 

www.ensonmoda.com

BU KATEGORİDEKİ DİĞER İÇERİKLER

ESMOD, İstanbul Fındıklı’da 21. eğitim kurumunu 2010-2011 akademik yılında eğitime açıyor.

ESMOD, İSTANBUL FINDIKLI’DA 21. EĞITIM KURUMUNU 2010-2011 AKADEMIK YILINDA EĞITIME AÇIYOR.
ESMOD (Ecole Supérieure des Arts et des Techniques de la Mode) İmparatoriçeEugenie’nin baş terzisi Alexis Lavigne tarafından Paris’te 1841 yılında kurulmuş en eski moda okulu olarak kabul görüyor.

Gündüz gayet sıradan giyinen Türk kadını, gece dışarı çıkarken bambaşka bir kadına dönüşüyor

Gündüz gayet sıradan giyinen türk kadını , Gece dışarı çıkarken bambaşka bir kadına dönüşüyor...
La Sallede bir buçuk yıldır eğitim alıp sonunda koleksiyon oluşturma aşamasına gelmiş öğrencilerin, lokum gibi öğretmenleri Nadyaya çizimlerini gösterdikleri ilk derse giriyorum.

YORUM YAZIN


Oylama:0 puan ( 0 oy )

MARKA VE İŞTİRAKLERİMİZ