Kapadokyaya bir yılda yaklaşık 200 bin turistin balon turu yapmak için geliyor

 Son yıllarda Kapadokya’nın adeta simgesi haline gelen balon turlarına yabancı turistler büyük ilgi gösteriyor. Bölgede 5 yıldır balon turları düzenleyen Anatolia Baloons Yönetim Kurulu Başkanı Halil Uluer, yılda yaklaşık 200 bin turistin balon turu yapabilmek için Kapadokya’ya geldiğini söyledi.

Balon turlarına son yıllarda özellikle İspanya, Amerika, Rusya ve Uzak Doğu ülkelerinden gelen turistlerin ilgi gösterdiğini belirten Uluer, rüzgarın dingin olduğu sabahın erken saatlerinde başlayan uçuşlarda turistlerin Ürgüp, Göreme, Ortahisar, Uçhisar, Avanos ve Nevşehir’i havadan panaromik olarak görme şansını yakaladıkları söyledi.

Uluer, şu bilgileri verdi:
"Dünya’da ticari balonculuğun mükemmel olarak yapıldığı tek yer Kapadokya’dır. Bölgede 15 balon işletmesi ve 50 balon turizme hizmet ediyor. Kapadokya denildiğinde, tarihi ve doğal güzelliklerin yanı sıra artık balon turu da akla gelmeye başladı. Özellikle Nisan ve Aralık arasındaki dönem, en yoğun dönem. Yılda yaklaşık 200 bin turist balon turu yapabilmek için Kapadokya’ya geliyor.

Sıcak hava balonculuğunun yapılabilmesi için bir bölgenin bazı özellikleri taşıması lazım. Öncelikle balondan keyif alınabilmesi için bölgedeki iklimin buna elverişli olması gerekmektedir. Diğer önemli konu ise, balon turu sırasında müşterinin aşağıda izleyeceği görsel dokunun olması gerekmektedir. Bu aranan özellikler Kapadokya’da fazlasıyla var. Bu nedenle gelen yoğun talepleri karşılamakta zorlanıyoruz. Hatta buraya balon turu için gelen bazı turist gruplarını, daha önceden rezervasyon yapmadıkları için uçuramadığımız da oluyor."

Uluer, Kapadokya’daki balon turlarına ilginin her geçen yıl arttığını, bölgenin güzelliklerini havadan izlemek isteyenler için 45 dakika ile 1,5 saat arasında değişen turların 150 ile 250 avro arasında değiştiğini de kaydetti.

Kapadokya’da gerçekleştirilen balon turları sabah 04.30 sularında müşterilerin özel araçlarla otel ve motellerden alınmasıyla başlıyor. Balonun kalkacağı alanda toplanan müşterilere burada çay, kahve ve pastalar ikram ediliyor. Hava şartları uygun olduğunda balon kalkıyor ve turun sonunda müşterilere balonun indiği yerde şampanya patlatılıp kahvaltı ikram ediliyor.

BU KATEGORİDEKİ DİĞER İÇERİKLER

MAKÜ’lü öğrencilerden Ankara’ya teknik gezi

Tefenni Meslek Yüksekokulu Yönetim ve Organizasyon Bölümü Program Koordinatörlüğü kapsamında Sektör temsilcileriyle etkileşim içerisinde bulunmak amacıyla Başkent Ankara’ya teknik gezi düzenledi.

Arguvanlı Kadınlara Özel Gezi

8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle Arguvan Belediyesi tarafından Arguvanlı Kadınlara özel gezi programı düzenlendi.

YORUM YAZIN


Oylama:0 puan ( 0 oy )

MARKA VE İŞTİRAKLERİMİZ

 • Şirket İsimleri Firma İsimleri Bulma

  Yeni marka ismi, firma, mağaza ve işyeri açmak isteyenler için akılda kalıcı ve orijinal şirket isimleri bulmak için öneri ve örnekleri ile 2021 yılına dair trendleri aşağıda bulabilirsiniz.

  Marka Tescil Ücreti

  2021 yılı Marka Başvuru Ücreti 280, Hizmet Ücretleri 250, Tescil Belgesi Fiyatları 986, Toplam Marka Tescil Ücreti 1.561 TL'dir. (KDV DAHİL)

  Marka sorgulama

  İsim hakkı sorgulama nasıl yapılacağını, tescil kriterlerini uzman görüşün olduğu video anlatımı eşliğinde buradan marka sorgulama yapabilirsiniz.

 • TEK SINIFLI MARKA BAŞVURU

  Tek sınıflı marka başvuru ücreti olan 575 ₺ (KDV DAHİL) kredi kart ile satın alarak anında marka ve logonuzu marka tescil yoluyla koruyabilirsiniz.

  MARKA TESCİL YENİLEME

  Kredi kartı ile Marka Tescil Yenileme Ücreti 1.176 ₺ (KDV DAHİL) Havale/EFT yoluyla ise İNDİRİMLİ marka yenileme ücreti 1.117 ₺’ dir.( KDV DAHİL)

  MARKA DEVİR

  Marka devir ücreti olan 865.36 ₺ + KDV kredi kart ile satın alarak anında marka devir işlemlerinizi yapabilirsiniz.

 • Tasarım Tescil Ücreti

  2021 Yılı başvurudan belgenin teslimine kadar Tekli Tasarım Tescil Ücreti toplamı 599 ₺ (KDV Dahil), Tekli Tasarım Tescil Yenileme Fiyatları 777 ₺ (KDV Dahil), Tasarım Tescil Devir Ücreti 960 ₺ (KDV Dahil)' dir.

  Patent Ücretleri

  2021 Yılı Patent ücretleri, Patent fiyatları, ve Resmi ücretleri ve toplam patent maliyetlerini aşağıdaki tabloda inceleyebilirsiniz

  TEKLİ TASARIM TESCİL

  Başvurudan tescil belgesine teslimine kadar, toplam tekli tasarım tescil ücreti 599 ₺ (KDV DAHİL)