Kare Sanat Galerisi, sezonun son sergisi

Kare Sanat Galerisi, sezonun son sergisinde 2-30 Haziran tarihleri arasında Çağdaş Türk Sanatının önemli isimlerine ev sahipliği yapıyor.


Sergide; birkaç ay önce aramızdan ayrılan “Büyük Usta” Ömer Uluç, en son çalışması ile izleyici karşısına çıkan Ferruh Başağa, toprağın doğurgan enerjisinden ve sürekliğinden etkilenerek oluşturduğu resimleriyle Ekrem Kahraman, insan figürünü resimlerinin temeline oturtan Mustafa Ata, “kuşun kanat çırpışını, gökyüzüne uçmasını resmediyorum” diye eserlerini açıklayan Devrim Erbil, sonu gelmez, dipsiz bir kuyu gibi kullandığı tuval çalışmalarıyla Şenol Yorozlu, güncel hayattan kareleri tuvaline aktaran Mustafa Pancar, heykellerinde iç-dış hareketlerle kurduğu ilişkisiyle izleyici algısında çok değişik izler bırakan Saim Bugay ve içindeki deniz tutkusunu beyaz mermerden yapmış olduğu figürlere bir bedenmiş gibi giydiren Tuba İnal yer alacaktır.


Çağdaş Türk Sanatının önemli isimlerinin yer aldığı bu sergi 2-30 Haziran 2010 tarihleri arasında Kare Sanat Galerisi’nde görülebilinir.


Kare Sanat Galerisi Pazar ve Pazartesi günleri hariç her gün 10:30-19:00 saatleri arasında açıktır.

 

BU KATEGORİDEKİ DİĞER İÇERİKLER

Türkiye’nin İlk Deneyimsel Çocuk Eğlence ve Kültür Merkezi Açıldı

Türkiye’nin ilk deneyimsel çocuk eğlence ve kültür merkezi ‘Imagineer Kids’ içerisinde yer alan interaktif aktiviteleri ve sürekli yenilenecek olan alanlarıyla 42 Maslak’ta kapılarını açtı.

‘80’li Yıllardan Çizgiler’ karikatür sergisi!
 

Ünlü karikatür ustalarının eserlerinin genç kuşaklar tarafından tanınması amacıyla düzenlenen, “80’li Yıllardan Çizgiler” isimli karikatür sergisi açıldı. Gazete Habertürk'te yer alan habere göre; karikatürist Ersin Burak’ın arşivinden seçilen çizimlerin yer aldığı sergi,

YORUM YAZIN


Oylama:0 puan ( 0 oy )

MARKA VE İŞTİRAKLERİMİZ