Kayak öğrenmeye başlamak için çok genç olmaya gerek yok.

Kayak öğrenmeye başlamak için çok genç olmaya gerek yok. Her yaşa uygun eğitim seçenekleri var. Hem alışma sürecini çabuk atlatmak hem de daha güvenli kaymak için lisanslı kayak hocalarından yardım almak gerekiyor. Yeni başlayanlar için kar kalitesi, pistlerin yapısı, ulaşım şekli ve konaklama imkânları da önemli kriterler arasında. Kayak merkezlerinde kayak okulları, kamplar ve otellerin özel programlarıyla kaymaya ilk adımı atmak mümkün.

EN İYİ 10

1- Uludağ Kayak Okulu
2- Sarıkamış Kayak Merkezi
3- Dorukkaya Otel- Kartalkaya
4- Erciyes Kayak Merkezi
5- Palandöken Kayak Merkezi
6- Erkan-Hamit Kayak Okulu- Uludağ
7- Ilgaz Kayak Merkezi
8- Kartanesi Kayak Okulu- Uludağ
9- Green Park Otel- Kartepe
10-Geleceğin Yıldızları Kampı

ULUDAĞ KAYAK OKULU

Her yaşa uygun
kayak eğitimi
Türkiye’nin kayak eğitimi veren ilk kurumu. Her yaştan insana hitap eden eğitim programları ve deneyimli kayak eğitmenleri var.  Türkiye çapında bir çok şampiyonluğa sahip Uludağ Kayak ıhtisas
Kulübü de okulda eğitim alan öğrencilerin ikinci durağı. 5-7 yaş grubu için Kardan Adam Kayak grubu, 10-12 arasındakiler için Çocuk Kayak Grubu var.  Dönemsel kamplar da düzenleniyor.
“Ski Samba Kids” kulübünün kampı sömestr ve bayram tatillerinde 7-14 yaş arasındakiler için düzenleniyor. Öğrencilere derecelerini belirten rozet ve sertifika veriliyor. Yetişkinler için de 4 ayrı grup seçeneği var.  Kayakla yeni tanışanlar A grubunda yer alıyor. Bu grupta kayakla yürüme, tırmanma ve düz kayma alıştırmaları yapılıyor.
www.kayakokulu.com (0224) 285 21 07

SARIKAMIŞ KAYAK MERKEZİ

Kristal kar kaymaya uygun
Sarıkamış’ta Çamurlu Dağı’nda yer alan kayak merkezi kar kalitesi ve pist uzunlukları açısından çok iyi. Kayak için elverişli olan kristal kar yeni başlayanlar için güvenli. Sarı çam ormanıyla çevrili olduğu için rüzgara karşı da korunaklı. 7 piste sahip merkezin 3.5 km. pisti dünyanın en uzun pistlerinden. Birinci etaptaki 2.4 km pist yeni başlayanlar için uygun eğime sahip. Dersler doğayla iç içe ve konaklamak isteyenler için: Çamkar Otel ve Toprak Otel var. Otellere 45 dakika uzaklıktaki havaalanından servisle ulaşılıyor.

KARTALKAYA DORUKKAYA OTEL

Yeni başlayanlara özel pist
ıstanbul’a 2,5
Ankara’ya 2 saat uzakta. Yüksekliği 3 metreye ulaşan kar kaliteli.  Otelde 1 telesiyej, 8 ski-lift, 5 teleski, 3 snowtrack (kar üstü bakım ve ulaştırma aracı) var. Farklı yaş ve seviye grupları için düzenlenen pistlerin  toplam uzunluğu 16 km. ılk defa kayacaklar için özel düzenlemiş “Baby” adında bir pist var. Otele bağlı kayak okulunda kayakla yürüme, tırmanma, düz kayma, kar sabanı, kar sabanı dönüşler ve mekanik tesislerin kullanımı öğretiliyor. 1 saatlik kayak dersi 120, günlük kayak kirası 45-55 lira.   (0212) 444 52 92

ERCİYES KAYAK MERKEZİ

Uzun ve eğimsiz pistleri var
Kayseri merkeze 25 km uzak. Toplam 12 km’yi bulan pisti, en uzun pistlerden biri. Buzlanmayı önleyen toz karıyla ünlü. 8 mekanik liftten 3’ü baby-lift, 3’ü teleski ve 2’si telesiyej. Pistlerin uzun ve eğimsiz olması yeni başlayanlar için ideal. Geniş alanı sayesinde  boş yer bulma konusunda da sıkıntı çekilmiyor. Ayrıca yeni başlayanlar için spor kulüpleri ve belediyeler ücretsiz ders olanağı sağlıyor. Mekanik liftlerin işletmeciliğini yapan Zümrüt Limited şirketi kayak dersi almak isteyenlere de hizmet veriyor. Dersler lisanslı öğretmenlerce veriliyor.

PALANDÖKEN KAYAK MERKEZİ

150 gün karla kaplı
Erzurum  merkeze 5 km, Erzurum Havaalanı’na ise 10 dakika mesafede. Toplam 28 km’yi bulan pistlerinin yanı sıra 5 telesiyej, 1 teleski (300 kişi/ saat kapasiteli), 2 baby lift ve 1 gondol lifte sahip. Aralıktan mayısa kadar ortalama 150 gün kayak yapma imkanı var. Toz kar, güvenli kaymak için avantaj. Aynı anda 5 kişinin kayak yapabildiği merkezde çoğu milli sporcu  özel kayak öğretmenleri ders veriyor. Konaklama  bakımından Uludağ’dan sonra en geniş seçeneğe sahip. 4 ve 5 yıldızlı pek çok otel var.

ERKAN-HAMİT KAYAK OKULU

Profesyonel kayakçılar yetişiyor
2005’te ünlü kayakçılar Erkan Yeşilova ve Hamit şare tarafından Uludağ’da kuruldu. Kayak organizasyonlarına da ev sahipliği yapıyor. Ayırt edici özelliği amatör seviyeden profesyonelliğe geçiş için uygun programların uygulanması. Okula bağlı yarış takımı sayesinde Kayak Milli Takımı için genç sporcular yetiştiriliyor. Yetişkinlere verilen temel eğitimden sonra, adrenalinin yükseldiği performans derslerine geçiliyor. Derslerin hepsi videoya kaydediliyor ve daha sonra izlettirilerek performans değerlendirmesi yapılıyor. (0224) 245 43 17

ILGAZ KAYAK MERKEZİ

Pist dışında egzersiz imkânı
Türkiye’deki en yeni kayak merkezlerinden biri.  Milli Park içinde doğayla iç içe oluşu kayak öğrenmeyi  kolaylaştırıyor ve keyifli hale getiriyor. Merkezde  1500, 1000 ve 750 metrelik üç pist, 1000 metrelik telesiyej ve 750 metrelik baby lift var.  Yeni başlayanlar kısa kayaklarda alıştırma yapabiliyor. Kristalize pul tipi kara sahip nadir yerlerden olması artılarından. Türkiye’nin en büyük çocuk oyun parkına sahip.  3’ü kamuya ait olmak üzere toplam 8 otelin bulunduğu kayak merkezinin 2 bin kişilik yatak kapasitesi var. Gezi Gezi Turları Gezi Rehberi

BU KATEGORİDEKİ DİĞER İÇERİKLER

Kış tatili;en iyiler Kış tatili;en iyiler
Türkiye en beğenilen 9. ülke Türkiye en beğenilen 9. ülke

YORUM YAZIN


Oylama:0 puan ( 0 oy )

MARKA VE İŞTİRAKLERİMİZ