Kışın dudaklarınızın kurumasından şikayet ediyorsanız çözümü çok kolay!

Sürekli kuruyan dudaklarınızı iyileştirmek ve bu problemin neden kaynaklandığını öğrenmek zor değil. Kullandığınız dudak parlatıcısı bile dudağınızın kurumasına neden olabilir. Kuruyan dudaklarla başa çıkmanın en kolay yolu ise bol bol su içmekten geçiyor. Dudaklarınızı korumak ve daha güzel görünmesini sağlamak için şunlara dikkat edin:
* Dudaklarınıza yüz peeling"i uygulayarak ölü derilerinizden kurtulabileceğinizi düşünebilirsiniz. Ancak tam aksine, bu ürünler, dudaklarınızın sağlığını korumak için gereksinim duyduğu nemi hapseden koruma kalkanına zarar verir.
* Doğru dudak balsamını kullandığınızdan emin olun. Mum içerikli ürünler daha az koruma sağlar ve sıkça uygulamanız gerekebilir. Bu nedenle, vazelin bazlı dudak balsamlarını tercih edin.
* Kurutucu içerikler barındıran ürünlere dikkat edin. Örneğin dudaklarınızı dolgun gösteren rujların içinde bulunan aromalı maddeler, deriyi tahriş edebilir. Bu nedenle koku içermeyen bir dudak parlatıcısı tercih etmelisiniz. Böylelikle dudaklarınız kurumadan yoğun bir şekilde parlayacaktır.
* Unutmayın; insanlar stresli oldukları zaman dudaklarını ısırır ve bu da daha fazla kurumalarına neden olur. Bir an önce bu alışkanlığınızdan kurtulmaya çalışın. Dudaklarınızın ve cildinizin nemli olmasını istiyorsanız da bol bol su için.
""

Gözlerinizi ön plana çıkarın


Eyeliner"ınızı doğru uygulayamazsanız hoş olmayan bir görünüm yaratabilirsiniz. Kirpik çizginizin üzerine kısa kısa çizgiler çekerek düzgün bir hat yaratın (a). Ardından parmağınız yardımıyla bu çizdiğiniz çizgileri hafifçe dağıtın (b). Ellerinizin titremesi önemli değil. Neticede gözlerinizin şeklini ortaya çıkarabileceksiniz.

Evinizde adımadım pedikür

Evde yaptığınız ayak bakımını genellikle geçiştirirsiniz. Ojenizi yenileyip, bir losyon uygulamakla yetinirsiniz. Ama ayaklarınızın güzel görünmeleri için onlara ilgi göstermelisiniz. Bir kaç işlemle, hem profesyonel bir bakım yapacaksınız, hem ayaklarınızı rahatlatacaksınız. İşte evde uygulayabileceğiniz kolay pedikür:

1-
Leğene eşit miktarda süt, sıcak su ve bir kaç damla lavanta yağı koyun. Ayaklarınızı 10 dakika bekletin. Sert bir törpüyle tırnaklarınızı şekillendirin.

2- Leğeni temiz suyla doldurun. Her iki ayağınızı da peeling ile temizleyin ve ponza taşıyla topuklardaki nasırlardan arının.

3- Temiz suyla çalkaladıktan sonra ayaklarınıza ve alt bacaklarınıza nemlendirici bir bakım maskesi uygulayın. 10 dakika bekletin.

4- Ayaklarınızı kurulayın ve nemlendirici krem sürün. Aseton içermeyen bir losyonla tırnaklarınıza bulaşmış kremi temizleyin.

5- Ojeyi, önce tırnağın ortasına, sonra sağ ve soluna sürün. Sonra ikinci kat oje ve kuruyunca da bir kat parlatıcı uygulayın.
Sabah


BU KATEGORİDEKİ DİĞER İÇERİKLER

Kendi SPA’nızıevde kendiniz yaratın Kendi SPA’nızıevde kendiniz yaratın
Sahara, Depresif ve Şapka Sendromu. Sizinki hangisi? Sahara, Depresif ve Şapka Sendromu. Sizinki hangisi?

YORUM YAZIN

Oylama:0 puan ( 0 oy )

MARKA VE İŞTİRAKLERİMİZ