Köprülü Kanyon’da hırçın dalgalara karşı rafting

Farklı bir tatil mi arıyorsunuz? O zaman size bir tavsiyemiz var. Denize, havuza girmeyi hatta güneşlenmeyi bir süreliğine rafa kaldırın ve doğa sporlarıyla uğraşın. Rafting yaparken adrenaliniz yükselecek, teleferikle 2 bin 365 metreye çıkarken gördüğünüz manzaraya hayran olacaksınız.

Herkes gibi siz de yazın gelmesini sabırsızlıkla bekliyorsunuz değil mi? Nasıl beklenmesin ki bütün bir yılın yorgunluğunu denize ya da havuza girerek güneşlenerek, şemsiyenin altında bir yandan müzik dinleyip bir yandan da kitap okuyarak geçirmekten daha iyi bir seçenek var mı? Aslında deniz, güneş kum tatilinden başka yapabileceğiniz şeyler de var. Örneğin tatilinizi ekstrem sporlara ayırabilirsiniz. Bunun için de en ideal yerlerden biri Antalya. Biz de outdoor giyim markası Columbia Sportswear Company ile birlikte raftingten trackinge hatta teleferikle dağa tırmanmak gibi birçok aktivitede yer aldık. Eğer siz de tek başınıza gidip doğa sporlarıyla ilgilenmek istiyorsanız sizin seçtiğimiz aktivitelere bir göz atmanızda fayda var. Yanınıza bu sporlar için gerekli olacak rahat spor ayakkabılarınızı ve eşofmanlarınızı almayı unutmayın.

Heyecan dorukta... Tam 2 bin 365 metreye çıkıyoruz

Dünyanın en uzun ikinci, Avrupa’nın en uzun Teleferiği 2 bin 365 metre yüksekliğiyle Tahtalı Dağı’nda. Bu karla kaplı heybetli dağa teleferikle çıkıp vahşi orman ve benzersiz sedir ağaçlarının, hatta bulutların üstünde olmak ayrıca vadileri, vahşi hayvanları izleyerek zirveye çıkmak istiyorsanız hiç vakit kaybetmeden Antalya’ya gidin. Zirveye çıktığınızda dürbünle etrafı izlerken bir yandan da terasta çayınızı içebilirsiniz. Teleferikle dağa tırmanmanın kişi başı fiyatı hafta içi 40 TL, hafta sonu ise 30 TL.

Köprülü Kanyon’da hırçın dalgalara karşı rafting

Antalya’da yazın sıcaklıklar 50 dereceye kadar çıkabiliyor. İşte bugünlerde sıcaktan bunaldığınızda tek yapmanız gereken Türkiye’nin en etkileyici kanyonlarından biri olan Köprülü Kanyon’da rafting yapmak. Çünkü şehrin kavurucu sıcağından kaçıp buz gibi serin sularda rafting yapmak size çok iyi gelecek. Bir yandan serinlerken bir yandan da Toros Dağları’nı seyredebilirsiniz. Günübirlik yapılan turlarda öğle yemeğinizi de manzara eşliğinde yiyebiliyorsunuz. 7’den 70’e herkesin rahatlıkla yapabileceği bu spor için önceden bir eğitim de almanız gerekmiyor. Rafting turlarının fiyatları kişi başı yemek dahil 30-45 TL.

Tracking için biçilmiş kaftan

Köprülü Kanyon Milli Parkı sadece rafting için kullanılmıyor. Tracking için de biçilmiş kaftan. Çünkü park çok güzel bir int(11)ki örtüsüne sahip. Burada ırmak çevresini dolaşabilir, yürüyüş parkurlarında gezebilir hatta tırmanış bile yapabilirsiniz. Tabii Milli Park’ın dışında da yerler var. Karagöl Yaylası, Döşeme Boğazı, Karaöz Gelidonya Burnu, Kapızbaşı Kanyonu, Dim Çayı Dim Mağarası, Saklıkent Kanyonu-Kaya Köyü, Gemiler Koyu-Ölüdeniz’de de tracking yapabilirsiniz.

HALE CEYLAN BARLAS /STAR

BU KATEGORİDEKİ DİĞER İÇERİKLER

Sarı, sıcak bir hafta sonu: Adana

Uzun bir aradan sonra tekrar yollara düşme vakti geldi deyip; keskin Şubat soğundan sıcak iklimlere inme çabası ve tabiki ülkenin en değerli lezzetlerini yerinde tatma hayali, arzusu içinde hızlı bir karar ile aldık.

Antalya'da Rus turist rekoru

ANTALYA'da 2016'nın ilk 6 ayında 25 bin olan Rus turist sayısı, 2017'nin aynı döneminde 1.1 milyona yükseldi.

YORUM YAZIN


Oylama:0 puan ( 0 oy )

MARKA VE İŞTİRAKLERİMİZ