Kumlucalı öğrenciler madalyayla döndü


kumlucali-ogrenciler-madalyayla-dondu

Ramazan SARIKAYALI/KUMLUCA, (DHA) - AFYONKARAHİSAR Profesyonel Aşçılar Derneği tarafından düzenlenen Afyonkarahisar 7 Bölge 7 Lezzet Yemek Yarışması"na katılan Kumluca Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri madalyayla döndü.

Afyonkarahisar Valiliği, Afyonkarahisar Belediyesi, Afyonkarahisar Ticaret Odası, Afyon Kocatepe Üniversitesi ve Türkiye Aşçılar Federasyonu"nun desteğiyle düzenlenen "Afyonkarahisar 7 Bölge 7 Lezzet Yemek Yarışması, lise, üniversite ve ev kadınları kategorilerinde yapıldı. Lise öğrencileri tavuk yemeği, üniversite öğrencileri balık yemeği, ev kadınları da yöresel hamur işi ve tatlı kategorilerinde yarıştı.

Kumluca Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, Ulusal Kat Hizmetleri Yarışmasında ikinci oldu. Okulun öğrencilerinden Ayşe Sıla bireysel tatlı kategorisinde birinci, aynı dalda Baran Azak ikinci oldu, Ayşe Taşkeser ise bireysel ana yemek yarışmasında ikinci oldu. Kumluca Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Takım halinde ikinci olarak gümüş madalya sahibi oldu.

Dereceye giren öğrenciler, öğretmenleriyle Kumluca Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya"yı ziyaret etti. Ziyarette konuşan Okul Müdürü Ahmet Ayaz, "Okulumuzun yapılmasında çok emeğiniz geçti. İlk mezunlarını veren okulumuz ulusal bir yarışmada birinci ve ikincilikler aldı. Biz başarılı olacağımıza dair söz vermiştik. Sözümüzü tuttuk. Başarımıza katkı sağlayanlara teşekkür ediyorum" dedi.

OKULU YAPTIRMAK İÇİN ÇOK ÇALIŞTIK

Başkan Hüsamettin Çetinkaya ise “Okulumuzun yapılması için çok mücadele ettik. Birebir takip ettik. Bu okulu yaptırdık. Emeği geçenlere teşekkür ediyoruz. İlçemizdeki 4"üncü lise. Uygulama oteli olan bir okulumuz. Bu yüzden şanslısınız. Bu kadar emek çekildi. Sizler bu emekleri boşa çıkarmadınız. Başarılarınızdan dolayı idareci, öğretmen ve öğrenciler olarak hepinizi kutluyorum. Başarılarınızın devamını diliyorum" dedi.

Kaynak:Hürriyet

BU KATEGORİDEKİ DİĞER İÇERİKLER

Göcek'te ot yemekleri festivali Göcek Kültür ve Turizm Derneği tarafından bu yıl 2.si düzenlenen festivalde,yörede yetişen otlar tanıtılıp,bu otlardan yapılan yemekler beğeniye sunuldu.CHP Muğla Mv.Nurettin D.Fethiye Sanayi ve Ticaret Odası Başkanı Akif Arıcan,yönetim kurulu ile birlikte yüzlerce kişi festivale katıldı.
Marmaris Selimiye’deki Sardunya Restoranda balık keyfi Marmaris Selimiye’deki Sardunya Restoranda balık keyfi

YORUM YAZIN


Oylama:0 puan ( 0 oy )

MARKA VE İŞTİRAKLERİMİZ