Kusursuz bir görünüm için güzellik tüyoları

Özel günlerde ve her zaman, tepeden tırnağa mükemmel görünmek elinizde. Önemli olan birkaç küçük tüyoyu bilmek... Örneğin makyajınızın bozulmasını istemiyorsanız altına mutlaka bir baz sürün, rimeli doğru sürerek daha büyük gözlere sahip olun..
""
Cesur renkler sizi farklı ve özel kılar

EN DOĞRU BAZ TONUNU BULUN
Likit fondöten, kusurları kapatmak ve homojen bir cilt rengi yaratmak için olmazsa olmazlarınız arasında olmalı. Fakat birçok kadın doğu fondöten tonunu bulmak konusunda zorlanır. Size en uygun rengi bulmak için, ürünü el ve çeneniz yerine yanaklarınız üzerinde deneyin. Eğer fondötenin tonu, o bölgelerle aynı renkteyse, cildinizin ışıltılı görünmesini sağlayacaktır.

YUMUŞAK BİR TUVAL YARATIN
Fondöten kullanmayı seviyorsanız ama günün ortalarına doğru yok olmaya başlamasından şikayetçiyseniz, makyaj bazı kullanmayı deneyin. Fondöten altına sürülen bazlar, hafif dokulu bir sıvı şeklinde olur ve makyajın cilde tutunmasını sağlar. Doğru makyaj bazı, ciltteki kızarıklığı hafifletir, cildin nemini artırır ve parlamasını önleyerek, cilde mat ama sağlıklı bir görünüm verir. Aynı zamanda, gözeneklerin içini doldurarak, fondötenin kusursuz bir şekilde sürülmesini sağlar.

BOYNUNUZU UNUTMAYIN
Özellikle son zamanlarda otobronzan kullandıysanız, dışarıya çıkmadan önce yüzünüzün, vücudunuzun geri kalanıyla aynı renk olup olmadığını mutlaka kontrol edin. Unutmayın, baştan aşağı aynı renk olmanız gerekiyor! Ve bu doğru görünümü elde etmenin en kolay ve güvenli yolu; kocaman,yumuşak bir makyaj fırçasıyla bronzlaştırıcı toz pudra sürmektir. Fırçayı; yanaklar, boyun ve dekolte bölgenizde gezdirin.

CESUR DUDAKLAR İÇİN
Dudaklarınızdaki rujun mümkün olduğunca uzun dayanması için, öncelikle rujunuzla aynı renk bir dudak kalemi edinin. Dudak kalemiyle dudak hattınızı çizin, sonra da iç kısımlarını boyayın. Ardından rujunuzu sürün.

ALLIĞINIZ KALICI OLSUN
Makyajın kalıcı olmasını sağlamak için farklı dokuları karıştırmak gerekir. Mesela, yanaklarınızdaki rengin kalıcı olmasını istiyorsanız, önce krem dokulu bir allık, üzerine de toz allık sürün. Alttaki krem dokulu ürün, bir baz görevi görerek, toz allığın daha dayanıklı olmasını sağlar.

BULAŞMAYAN KIRMIZI DUDAKLAR
Kırmızı dudaklar, makyajınızı gündüzden geceye taşımanın en mükemmel ve en pratik yoludur. Fakat, kırmızı bir rujun yerinde kalmasını sağlamak başlı başına bir işe dönüşebilir. Doğal görünümlü dudaklar istiyorsanız, seçiminizi şeffaf dokulu, kırmızı bir parlatıcıdan yana kullanın.

PRATİK LİKİT EYELİNER
Eyeliner sürmenin püf noktası; çizgiyi çekmeye gözbebeklerinizin tam üzerinden ve mümkün olduğunca kirpiğe yakın başlamaktır. Gözlerin dışına doğru gittikçe, çizgiyi kalınlaştırın. Ardından gözlerinizin en iç bölümüne geri dönün ve yine kirpiklere yakın incecik bir hat çizerek, iki çizgiyi birleştirin. Bu teknik, sizi gözlerinizin iç kısmına fazla eyeliner sürmekten koruyacaktır.

GÖZLERİNİZ BÜYÜK GÖRÜNSÜN
Bütün ünlülerin doğal olarak gür ve uzun kirpiklere sahip olduğunu düşünüyorsanız yanılıyorsunuz! Bu harika kirpiklerin ardındaki sır, takma kirpiklerdir. Gözlerin dış köşelerine yapıştırılan birkaç tel takma kirpik, gözlerinizi olduğundan çok daha büyük gösterecek ve yüzünüzde anında dinlenmiş bir ifade yaratacaktır.

DUMANLI GÖZLERİN SIRRI
Söz konusu mükemmel dumanlı gözler yaratmak olduğunda, uymanız gereken birkaç önemli kural var. Göz önüne almanız gereken en önemli şey renk geçişinin yumuşak bir şekilde olmasıdır. Hangi tonu uygularsanız uygulayın, renk kirpik hattında en koyu haliyle uygulanmalı, kaşlara doğru ise giderek açılmalı ve yumuşamalı.

GÖZ FARINIZI DEĞİŞTİRİN
Farklı ve cesur renklerdeki farı en kolay kullanmanın yolu içine bir parça kahverengi veya siyah far karıştırmaktır. Böylece en cesur renk bile yumuşayacak, daha az belirgin görünecektir.
""
Nicole gibi pürüzsüz bir cildiniz olsun!
 
GECE KREMİ KULLANIN
Gece, vücudun kendini onardığı zamandır. Bu yüzden sürdüğünüz kremden cildiniz daha çok faydalanır. Özellikle 40 yaşından sonra güzellik uykunuzdan maksimum faydalanabilmek için, gece kremi kullanmaya özen gösterin. İçinde ince çizgiler, kırışıklıklarla savaşan aktif maddeler bulunan ve yoğun nem verme özelliği olan bir ürün seçin.

ÇİZGİLERE SAVAŞ AÇIN
Bir krem veya serum ararken, sorunlarınıza yönelik bir ürün seçmeye özen gösterin. C vitamini ve yeşil çay gibi antioksidan özelliklere sahip kremlerden cilt tipi veya yaşı ne olursa olsun herkes faydalanabilir.

GÜNEŞ KORUYUCU
Cildinizin gençliğini korumak için sadece yazın değil, kışın ortasında bile güneş koruyucu kullanmanız son derece önemli. Gün içinde tazelemeyi ihmal etseniz bile, her sabah nemlendiricinizin üzerine güneşten koruyucu ürün sürmeyi bir alışkanlık haline getirin.

SİVİLCELER İÇİN
Sivilcelere karşı ilk savaş alanınız, içinde salisilik asit bulunan temizleyiciler ve sadece o bölgeye sürülen tedavi edici ürünler olmalı. Salisilik asit, hücre yenilenmesini hızlandırdığı için gözenekleri tıkayarak sivilce oluşmasını önler.

GÖZ KREMİ
Yıpranmaya en açık ve yaşlanma belirtilerinin ilk görüldüğü yerlerden biri göz çevresidir. Yani ne kadar erken göz kremi kullanmaya başlarsanız o kadar iyi. Dermatologlar, 20"li yaşlardan başlayarak, her akşam ve her sabah bir göz kremi kullanılması gerektiğini söylüyor.

Basit formüllerle bakımlı saçlar

DAHA İYİ KURUTUN
Saçlarınızın daha hacimli görünmesinin sırrı onları kurutma tekniğinizde yatıyor. Saçın uzama yönünde değil, tam tersi yönde kurutmalısınız. Yani, saç ayrımınızın soluna düşen saçları kurutuyorsanız, saçı sağa doğru atarak kurutun. Böylece saçlarınız çok daha gür ve hacimli görünecektir.

YOĞUN BAKIM YAPIN
Saç tipiniz ne olursa olsun, her iki üç haftada bir saçınıza yoğun bakım maskesi uygulayın. Saçlarınız boyadan yıpranmış ve yapılan işlemlerden sertleşmiş ve parlaklığını yitirmişse, bu işlemi haftada bir defa uygulamak, saçlarınızın görünümünde büyük fark yaratır.

GÖSTERİN

Saçınızı yeni bir kuaförde boyatmaya karar verdiyseniz; mutlaka istediğiniz, sevdiğiniz ve nefret ettiğiniz saç renklerini gösteren bir fotoğraf götürün. Bazen sevmediğiniz saç renkleri, sevdiklerinizden daha çok tüyo verir.

DOĞRU HACİM VERİCİ
Saçları ince telli olanlar, saç köklerine etki eden hacim verici ürünleri tercih etmeliler. Saçları normal olanlarsa hacim için, saçın geneline uygulanan hacim verici ürünleri seçebilirler.

KIVIRCIK SAÇLAR İÇİN
Kıvırcık saçlıysanız ve saçlarının kuru ve cansız görünmesinde

BU KATEGORİDEKİ DİĞER İÇERİKLER

Kendi SPA’nızıevde kendiniz yaratın Kendi SPA’nızıevde kendiniz yaratın
Sahara, Depresif ve Şapka Sendromu. Sizinki hangisi? Sahara, Depresif ve Şapka Sendromu. Sizinki hangisi?

YORUM YAZIN

Oylama:0 puan ( 0 oy )

MARKA VE İŞTİRAKLERİMİZ