LC Waikikinin Çamlıhemşinde muhteşem bir manzaranın önünde gerçekleştirdiği moda çekimi

Gittikçe demokratikleşen modanın Türkiyedeki en önemli temsilcilerinden biri LC Waikiki... Ülkenin dört bir yanına yayılmış 70 ilde 355 mağazasında her yaşa, her tarza, her bedene göre uygun fiyatlarla bir ürün bulmak mümkün .
Herkes için modayı kendine ilke edinen marka, kış sezonu çekimlerini de yurtdışında yapmak yerine Rizenin muhteşem doğasına teslim oldu. Bir haftadan fazla süren çekimlerde 30 kişilik bir ekip, Çamlıhemşinde yılın en sakin günlerini yaşayan Fırtına Deresinin yanı başında gerçekleştirdi çekimlerini. Sanki bir film platosundaymışçasına şahane doğa manzarasında yapılan çekimlerin son iki gününe ben de tanıklık ettim.
Son iki gün olmasına rağmen ekip hala enerjisini ve motivasyonunu yitirmemişti. Oysa bir hafta gibi uzun süren çekimlerin son günlerinde artık herkes int(11)se de gitsek diye mırıldanır durur. Ancak Çamlıhemşin, Ayder Yaylası gibi doğa harikası olan bu mekanlar, ekibin enerjisini yüksekte tutmaya yetmiş. Herkes hep bir ağızdan Ot Yesem Yaylalarda türküsünü söylüyordu ki, İstanbula döndükten sonra benim de uzun süre dilime takıldı bu ezgi. Ancak herkesin birleştiği bir başka nokta, burada zamanın çok ama çok yavaş aktığıydı. Çekimlerden sonra sohbet, muhabbet, çaylar, yemekler... Gün öyle uzun ki...Gece erken yatılıyor, sabah erken kalkılıyor. Ve güzel bir kahvaltının ardından Ot Yesem Yaylalarda türküsüyle yine yaylaların yolu tutuluyor.
Çekimler sırasında yağmur hatta kar yağmış. Ardından gelen küçük selde yol bile kapanmış. Ama ortaya etkileyici fotoğraflar çıkmış. Fotoğraflarla ilgili şunu da itiraf etmeliyim ki, doğa, tasarımlardan rol çalıyor. 18 kız 18 erkek kombinin fotoğraflandığı çekimlerde iki İspanyol, bir Alman ve bir de Türk manken objektif karşısına geçmişti.
Marka kimliğini ve çekim tarzını sürekli kılan LC Waikiki, çekimlerde yer alan mankenler konusunda da aynı tutarlılığı gösteriyor zira hiçbiriyle ilk kez çalışmıyor. Bu da beraberinde, nerede görseniz bu LC Waikiki çekimidir dedirten fotoğrafları getiriyor. Marka yıllardır saç-makyajdan fotoğrafçıya kadar aynı isimlerle çalışıyor. Bu tip moda çekimlerinde kombinleri genelde profesyonel styling ekipleri yapar ancak LC Waikiki, çekimlerinin stylingini de koleksiyonun yaratıcısı tasarımcılara bırakıyor. Çünkü ürünleri kimsenin onlardan daha iyi anlatamayacağına inanıyor.
Bu arada teenage grubunun tasarımcılarıyla da tanışma fırsatım oldu, Rizede. Aslında en zor yaş grubu onlarınki. Ne büyükler ne küçük, 12-16 yaş. Genç kız grubu tasarım yöneticisi Jelena Salai, kızların trendleri çok yakından takip ettiğini, annelerinden de çok etkilendiklerini ifade ediyor. Daha önce farklı ülkelerde çalışan tasarımcı, hiçbir toplumda çocuklara bu kadar önem verildiğini görmediğini söylemeden geçemiyor. Genç erkek tasarım koordinatörü Siyel Aşkın ise içlerinde büyük bir isyan olan bu yaş erkek çocukların daha çok ilgi duydukları alanlara göre giyindiğini açıklıyor. Erkek çocuklar ise kesinlikle annelerinin aldıklarını giymiyor.

Bora Aksudan zamansız tasarımlar
BORA Aksu tutkunlarına güzel bir haber. Londrada yaşayıp, Londra Moda Haftasında harikalar yaratan Bora Aksu Armaggan markası için yeni bir koleksiyon hazırladı. Aksu bu koleksiyonda, her an değişen ve tüketilen modayı değil, kuşaktan kuşağa aktarılan moda anlayışını yansıtıyor. Armagganın atölyelerinde Turkish Cultural Foundation (TCF) bünyesindeki Doğal Boya Araştırma Geliştirme ve Uygulama Merkezi (DATU) denetiminde üretilen özel kumaşların tercih  edildiği koleksiyonda, temadan da anlaşıldığı gibi zamansız kesimler kullanılıyor ancak güncel tasarımlarla.   El tezgahlarında enine dokunan özel kumaşlarla üretilen ve vücuda göre şekillenen koleksiyondaki dar dokuma ceketler, kalın dokuma paltolar, özel baskılı ipek bluz ve dökümlü elbiseler kimi zaman bir iğne oyası, kimi zaman bir kuşakla geleneksel ancak çağdaş çizgilerle bezenmiş.

Aysun Öz Kaşi/Akşam

BU KATEGORİDEKİ DİĞER İÇERİKLER

Tişörtlerde çizgi karekter modası

Tişörtlerde çizgi karekter modası...Leman dergisinin en tanınmış karakterlerinden, Mehmet Çağçağ’ın imzasını taşıyan Timsah ve Daral bu yaz Tiffany’nin hem tişörtlerinde hem de terliklerinde olacak. Penguen çizeri Erdil Yaşaroğlu da Mavi Jeans için tişört tasarladı

Mezuniyet gecesi kiyafetlerinde pişti olmayın

Mezuniyet gecesi kiyafetlerinde pişti olmayın..Bir okul yılı daha sona ererken bu yıl mezun olacakların aklında da “Ne giyeceğim?” sorusu çoktan belirdi. Bu hayatta gerçekten doya doya kutlanması gereken bir şey varsa o da mezun oluyor olmaktır.

YORUM YAZIN

Etkin Patent

MARKA VE İŞTİRAKLERİMİZ

Arnavutköy Web TasarımAvcılar PatentBaşakşehir Web TasarımBalıkesir Web TasarımAdana PatentAvcılar Web TasarımAntep OsgbAtaşehir Patent
 • Online Marka Tescil Ücreti

  Online marka tescil ücreti ve iş ve işlemlere ait ayrıntılar şu şekildedir;

  Online Marka Yenileme Ücreti

  Online marka yenileme ücreti ödemesi ve Marka Yenileme işlemlerini buradan anında yapabilirsiniz.

 • Marka Takip ve İzleme Ücreti

  Her yıl marka tescil başvuru sayısının hızla artması ve ilgili iş ve işlemlerin hızlandırma isteği, giderek artan benzer marka başvuruların bir şekilde yayına çıkarılması nedeniyle her yıl birbirlerine benzer ve/veya iltibas oluşturan markalar yayınlanmak

 • Online Beşli Tasarım Başvuru Ücreti

  Beş Renkli Görsel Türk Patent Yayın Ücreti