Maçoyla tanışan ünlü ünsüz herkesin mırıldandığı şarkı vardı:

Ünlülerin fotoğrafçısı Zeynel Abidin Ağgülün ondan bile ünlü köpeği Maço, derin bakışları ve asaletiyle görenleri kendine hayran bırakıyor. Sanat dünyasının en güzel kadınları da çekimlerde mankenler yerine onunla poz vermeyi seçiyor. O Türkiyenin en ünlü erkek mankenlerinden bile daha popüler!..
Aşkın Nur Yenginin yeni albümünün fotoğraflarına bakarken dikkatimizi çekti Maçonun o sevimli ve asil ifadesi... Müdürüm, "Bu köpeğin Sibel Candan Hülya Avşara Türkiyenin en güzel kadınlarıyla fotoğrafları var. Git tanış" dedi. Sokakta bir köpek görsem korkudan hemen yolumu değiştirmeme rağmen, Maçonun sahibi Zeynel Abidin Ağgülün Maslaktaki stüdyosunun yolunu tuttum. Daha kapıdan içeri girdiğim anda burun buruna geldim Maçoyla. Kendisi 5 yaşında, 40 kiloluk bir Alman Çoban köpeği. Görür görmez sizi kendisine çeken bir özelliği var; gözleri... Türkiyenin en güzel bakan adamı Kadir İnanırsa, köpekler aleminin en derin bakan beyefendisi de Maço! Üstelik çok da nazlı. Ne üstüme atladı, ne de sev diye yalvardı. Sadece canı istediğinde yanıma uğradı. Çekim anı geldiğinde benim dudaklarımda da, bu stüdyoya gelip de Maçoyla tanışan ünlü ünsüz herkesin mırıldandığı şarkı vardı: "Bir fotoğraf çekinebilir miyiz, ağzım kulaklarımda..."

BU KIL YUMAĞINA BAYILIYORLAR

* İsimleri canlıların kişiliklerini ele verirmiş. Maço ismiyle özdeşleşen bir köpek mi?
Hiç değil. Aksine çok uysal.

* Çok da şanslı. Türkiyenin en güzel kadınlarıyla boy boy fotoğrafları var...
Evet, evet. Bize ilgi göstermiyorlar, bu kıl yumağına gösteriyorlar. (Gülüyor)

* Maçoyu ünlü simalarla birlikte objektif karşısına geçirmeye nasıl karar verdiniz?
Fikir benden çıkmadı. Stüdyoma gelen herkes onunla fotoğraf çektirmek istedi. Mesela en son Aşkın Nur Yenginin yeni albümü için çekim yaptık. Ona, "Senin zaten Maçoyla pozların var, yine onunla çekmeyelim" dedim ama dinletemedim....

* Bu kadar sevilmesinin sırrı ne sizce?
Çok melül bakıyor ve insanlar bakışlarına kanıyor. Paristen defile teklifi dahi aldı!

* Poz vermeyi nasıl öğrendi peki?
Ben öğrettim. Bir kampanya için gözlüklü fotoğraflarını bile çektik. Öğrendiğini yapıyor.

* Ne kadar öğretirseniz öğretin, doğasında yoksa her köpek poz veremez bence...
Bir hayvanın sahibi nasılsa, kendi de öyle oluyor. Benim içimden Maçonun podyuma çıkıp poz vermesi geliyorsa, o mutlaka yapıyor bunu. Ama bazen istemiyorum ve o, ben hiçbir şey söylemeden hissediyor bunu, yapmıyor.

* Bu kadar poz veriyor, ne alıyor?
Karın tokluğuna çalışıyor. (Gülüyor)

ÖZGÜ VE AZRA HAYRANI

* Birlikte objektif karşısına geçtiği ünlülerden en iyi kimle anlaştı Maço?
Kadınlarla, erkeklerden daha iyi anlaşıyor. Özgü Namal çok sevdi Maçoyu. Hatta çekimlerde Özgü top atarken, Maço patileriyle onun üzerine atladı ve göğsünden aşağı tırmıkladı kızı. Ama Özgünün hiç sesi çıkmadı. Biliyor çünkü sevdiğinden yaptığını... Azra Akınla da çok iyi anlaşırlar. Azra ne zaman stüdyoma gelse, daha bana merhaba demeden, "Maço nerede?" diye sorar. Çok uyanıktır bizimki. Kendini sevdirmeyi iyi bilir.

* Ünlüler kaprislidir. Aralarında Maçoya laf eden kimse olmadı mı?
Bir keresinde sol görüşlü bir türkücü geldi; "Ben sevmem böyle pis ülkücü köpeklerini" dedi. Maço adama poposunu dönerek oturdu. Adam bana, "Bu niye böyle oturuyor" diye sordu. "Sana küstü de ondan. Seversen oturuşunu değiştirir" dedim. O da, "Öyle bir şey olursa ben bu köpeği kafamın üstünde taşırım" dedi. Denedik. Söylediğim her şey oldu, çünkü Maço anlıyordu konuştuklarımızı. O adamın alacağı bir ders alacağı varmış. Allah Maço yoluyla verdi bu dersi ona.


Belçim önce çok korktu
Fotoğraf çektirirken korkan bir ünlü oldu mu?
Belçim Erdoğan. Ona, "Benden kork, Maçodan korkma" dedim. Maço gerçekten çok uysal. Belçim iki saat sonra sarılıyordu ona. Stüdyoma, Geçerken Maçoyu bir görmek istedik diye gelenler oluyor.
Şenayın köpeğiyle ilk görüşte aşk
* Maço çapkın bir köpek mi?
Çapkın değil ama çok seçici. Kendisi henüz çiftleşemedi. 6-7 tane kurt köpeğiyle tanıştırdık ama yüzüne bakmadı hiçbirinin. (Gülüyor)

* Eee, tabii Türkiyenin en güzel kadınlarıyla boy boy fotoğrafları çıkmışken, öyle herkesi beğenmiyordur...
Acayip seçici. Genç ve güzel istiyor! Bir keresinde Şenay Akay Rottweiler cinsi köpeğiyle stüdyoya geldi. Gözümüzü açtık kapadık, pozisyon almışlardı. Tabii küçük olduğu ve cinsleri ayrı olduğu için hemen ayırdık bizimkileri. Yolda güzel köpek gördüğümüzde de bizimkini asfalttan kazıyarak çekiyorum. Post gibi yapışıyor yere.

* Romantik de yani Maço...
Evet. İnşallah bir kısmet bulacağız ve evlendireceğiz. Çok da asil bir duruşu var. Kendisini bir şey zannediyor hayvan oğlu hayvan! (Gülüyo
 
Yeşim Bübere kalp masajı yaptı
Ağgül, Maçonun kahramanlıklarından birini şöyle anlattı: "Bir çekim sırasında Yeşim Büber bayıldı. Kızı koltuğun üzerine yatırdık. Maço geldi, Abla hasta olmuş dedim. Bizimki kızın üzerine atladı. Kafasını koltuk altıyla göğüs arasına soktu ve orada biraz durdu. Sonra boynunun oraya koydu, en sonunda da yüzünü yaladı ve aşağı indi. Kız uyandı o arada. İlkyardım da yapıyor yani. Hayat kurtardı
Sabah

BU KATEGORİDEKİ DİĞER İÇERİKLER

Dünya fotoğrafçılarının arasına bir Türk girdi Fotoğraf sanatçısı Murat Esibatır,dünya çapında seçkin fotoğrafçıların yer aldığı Fujifilm X-Photographersa kabul edildi.Fujifilm GFX 50S Orta Format fotoğraf makinesi kullanan fotoğrafçılar arasında Türkiyeden seçilen ilk isim olan Esibatırın 22 adet fotoğrafı sitede sergilenmeye başladı
FOTOĞRAFÇILAR, YAZ DÜĞÜNLERİ İÇİN RANDEVU VERİYOR Niğde’de düğünlerin genelde Haziran-Eylül aylarında yoğun yapılması nedeniyle organizasyon, fotoğrafçı, gelinlikçi, kuaför, düğün salonu gibi birçok esnaf son iki haftadır yoğunluk yaşamaya başladılar. Düğün tarihlerini kesinleştiren çiftler erken  randevu alma zamanı.

YORUM YAZIN


Oylama:0 puan ( 0 oy )

MARKA VE İŞTİRAKLERİMİZ