Marmara Gezilecek Yerler

 

 Marmara Gezilecek Yerler

Marmara Gezilecek Yerler

Marmara Gezilecek Yerler Avrupa ve Asya'yı birbirine bağlayan Marmara Bölgesi, gezilecek yerleriyle de ön plana çıkan bir bölgedir. Türkiye'nin en kalabalık şehri olan ve gezilecek yerleriyle ön plana çıkan İstanbul, Marmara Bölgesi'nde yer almaktadır. Marmara gezilecek yerler listesine bu sayfadan ulaşabilirsiniz.

Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, İstanbul, Kocaeli, Bursa, Balık, Çanakkale, Yalova, Sakarya ve Bilecik ile beraber toplam 11 şehirde Marmara gezilecek yerlerine ulaşabilirsiniz. Yaz turizmi, kış turizmi, doğa turizmi, kültür-tarih turizmi gibi pek çok turizm alanıyla ilgili yerler, Marmara Bölgesi'nde gezilecek yerler arasında bulunmaktadır.

 

Marmara Bölgesi'nde 5 ilin Karadeniz'e kıyısı, 7 ilin Marmara Denizi'ne kıyısı, 3 ilin ise Ege Denizi'ne kıyısı vardır. Bu nedenle yaz döneminde Marmara Bölgesi de hareketli geçen bölgelerimizdendir. Özellikle Çanakkale ve Balıkesir, yaz turizmi konusunda bölgenin gelişmiş şehirleri olarak ön plana çıkarlar.

Marmara Bölgesi, kış turizminde de etkili bir yerdir. Türkiye'nin en prestijli kayak merkezlerinden olan Uludağ Kayak Merkezi, Marmara Bölgesi'nde yer almaktadır. Kartepe Kayak Merkezi, bölgede öne çıkan bir diğer merkezdir.

 

Bizans İmparatorluğu'nun ve Osmanlı İmparatorluğu'nun başkenti olan İstanbul, geçmiş dönemlerden kalan tarihi eserlerle ön plana çıkmaktadır. Ayasofya, Topkapı Sarayı ve Dolmabahçe Sarayı gibi birbirinden önemli eserlerin bulunduğu İstanbul, Türkiye'nin kültür-tarih turizminde ilk sırayı almaktadır. Yine Osmanlı İmparatorluğu için hem kuruluş döneminde hem de ilerleyen dönemlerden önem verilen Bilecik, Bursa ve Edirne gibi şehirler de tarihi anlamda öne çıkmaktadır.

Marmara Bölgesi; Truva Millî Parkı, Kazdağı Millî Parkı, Gala Gölü Millî Parkı, Uludağ Millî Parkı ve Kuş Cenneti Milli Parkı olarak 5 ayrı milli parka sahiptir. Bölge, doğa turizmi açısından da gelişmiştir. Marmara Bölgesi, orman yoğunluğu bakımından ülkemizin 4.sırasındadır.

Kaynak:tatilana.com

BU KATEGORİDEKİ DİĞER İÇERİKLER

MARMARA BÖLGESİNDE KESİNLİKLE GÖRÜLMESİ GEREKEN YERLER

Ülkemizin özel köşelerinden biri olan Marmara'da harika bir tatil keyfi için gerekenler bu yazıda! Birbirinden güzel şehirlerde tarihin ve doğanın keyfini sürmek isterseniz mutlaka okuyun!Marmara Bölgesi, gezilecek yerler bakımından oldukça zengindir.Görülmesi değer birçok yer vardır.

Pabucu dama atıldı sözünün DOĞUM YERİ bulundu Pabucu dama atıldı sözünün DOĞUM YERİ bulundu

YORUM YAZIN


Oylama:0 puan ( 0 oy )

MARKA VE İŞTİRAKLERİMİZ

 • Şirket İsimleri Firma İsimleri Bulma

  Yeni marka ismi, firma, mağaza ve işyeri açmak isteyenler için akılda kalıcı ve orijinal şirket isimleri bulmak için öneri ve örnekleri ile 2021 yılına dair trendleri aşağıda bulabilirsiniz.

  Marka Tescil Ücreti

  2021 yılı Marka Başvuru Ücreti 280, Hizmet Ücretleri 250, Tescil Belgesi Fiyatları 986, Toplam Marka Tescil Ücreti 1.561 TL'dir. (KDV DAHİL)

  Marka sorgulama

  İsim hakkı sorgulama nasıl yapılacağını, tescil kriterlerini uzman görüşün olduğu video anlatımı eşliğinde buradan marka sorgulama yapabilirsiniz.

 • TEK SINIFLI MARKA BAŞVURU

  Tek sınıflı marka başvuru ücreti olan 575 ₺ (KDV DAHİL) kredi kart ile satın alarak anında marka ve logonuzu marka tescil yoluyla koruyabilirsiniz.

  MARKA TESCİL YENİLEME

  Kredi kartı ile Marka Tescil Yenileme Ücreti 1.176 ₺ (KDV DAHİL) Havale/EFT yoluyla ise İNDİRİMLİ marka yenileme ücreti 1.117 ₺’ dir.( KDV DAHİL)

  MARKA DEVİR

  Marka devir ücreti olan 865.36 ₺ + KDV kredi kart ile satın alarak anında marka devir işlemlerinizi yapabilirsiniz.

 • Tasarım Tescil Ücreti

  2021 Yılı başvurudan belgenin teslimine kadar Tekli Tasarım Tescil Ücreti toplamı 599 ₺ (KDV Dahil), Tekli Tasarım Tescil Yenileme Fiyatları 777 ₺ (KDV Dahil), Tasarım Tescil Devir Ücreti 960 ₺ (KDV Dahil)' dir.

  Patent Ücretleri

  2021 Yılı Patent ücretleri, Patent fiyatları, ve Resmi ücretleri ve toplam patent maliyetlerini aşağıdaki tabloda inceleyebilirsiniz

  TEKLİ TASARIM TESCİL

  Başvurudan tescil belgesine teslimine kadar, toplam tekli tasarım tescil ücreti 599 ₺ (KDV DAHİL)