“Matsuri 2010 İstanbul”, 26 Mart’ta Taksim Meydanı’nda

“2010 Türkiye’de Japon Yılı” etkinlikleri kapsamında Japon Matsuri (Festival) geleneğinden esinlenerek ortaya çıkarılan “Matsuri 2010 İstanbul”, 26 Mart’ta Taksim Meydanı’nda renkli bir şölenle başlıyor.

Beyoğlu Belediyesi desteğiyle “2010 Türkiye’de Japon Yılı” etkinlikleri kapsamında düzenlenecek olan “Matsuri 2010 İstanbul”, 26 Mart’ta Taksim Meydanı’nda renkli bir şölenle start alıyor. Günseli Kato ve Ebru Köktürk Koralı’nın proje yönetmenliğini üstlendiği etkinlik kapsamında Japon matsuri geleneğinin simgesi “yamahako” adlı yapı, Taksim Meydanı’nda kurulacak.

Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan’ın katılımıyla saat 19.00’da gerçekleştirilecek olan etkinlik açılışında Taksim Meydanı’nda bir araya gelecek davetliler ve İstanbullular kortej ve fener alayı eşliğinde Gümüşsuyu’nda yer alan Japonya’nın tarihi İstanbul Başkonsolosluğu binasına yürüyecek. Açılış resepsiyonu ve ödül töreni tarihi konsolosluk binasında yapılacak.

Matsuri 2010 Açılış Programı

Tarih : 26 Mart 2010 Cuma
Saat  : 19.00 - Taksim Meydanı AKM önü buluşma
           19.30 - Fener Alayı eşliğinde Taksim Meydanı’ndan Gümüşsuyu Tarihi Japonya Başkonsolosluk binasına yürüyüş
           20.30 Tarihi Japonya Başkonsolosluk Binası açılış resepsiyonu ve ödül töreni

Kaynak:Milliyet

BU KATEGORİDEKİ DİĞER İÇERİKLER

Melike Şahin Tony Gatlif'le Lyon'da

Kendine özgü yorumuyla alternatif müzik sahnesinde geniş bir dinleyici kitlesi bulunan Melike Şahin; Lyon’da düzenlenen “Les Nuit de Fourvieres” festivalinde ‘Tony Gatlif’s Rembetiko Band’ ile Djam (Aman Doktor) filminin müziklerini çaldıkları bir konser verdi.

Film Müzikleri Konseri’nde Eleni rüzgârı

Sinema filmi, belgesel ve dizi müzikleriyle tanınan Yunan besteci Eleni Karaindrou, İstanbul'da müzikseverlerle buluştu. Cemal Reşit Rey (CRR) Konser Salonu'nda gerçekleştirilen "Film Müzikleri ve Şarkıları" konserinde Karaindrou'ya CRR İstanbul Senfoni Orkestrası eşlik etti..

YORUM YAZIN


Oylama:0 puan ( 0 oy )

MARKA VE İŞTİRAKLERİMİZ