Melike Şahin Tony Gatlif'le Lyon'da

Kendine özgü yorumuyla alternatif müzik sahnesinde geniş bir dinleyici kitlesi bulunan Melike Şahin; Lyon’da düzenlenen “Les Nuit de Fourvieres” festivalinde ‘Tony Gatlif’s Rembetiko Band’ ile Djam (Aman Doktor) filminin müziklerini çaldıkları bir konser verdi.

Melike Şahin, Cannes ödüllü ünlü yönetmen Tony Gatlif’in büyük orkestrası ile “Sevmek Suçsa Suçluyum” ve “Kara Orman” adlı iki orijinal şarkısını da Fransız dinleyicilere sundu.

ÖDÜLLÜ YÖNETMENLE 2. KEZ AYNI SAHNEDE

Konserde Türkçe ve Yunanca şarkılar da seslendiren başarılı sanatçı, daha önce Tony Gatlif’in son filmi “Djam”in film müzikleri albümünde de üç şarkı seslendirmiş ve filmin dünya prömiyeri öncesi konser vermişti.

“Exils” filmiyle 2004 Cannes Film Festivali'nde “En İyi Yönetmen” ödülünü alan Gatlif, Melike Şahin’in son single çalışması “Sevmek Suçsa Suçluyum”un video klibinin de yönetmeni.

BU KATEGORİDEKİ DİĞER İÇERİKLER

Film Müzikleri Konseri’nde Eleni rüzgârı

Sinema filmi, belgesel ve dizi müzikleriyle tanınan Yunan besteci Eleni Karaindrou, İstanbul'da müzikseverlerle buluştu. Cemal Reşit Rey (CRR) Konser Salonu'nda gerçekleştirilen "Film Müzikleri ve Şarkıları" konserinde Karaindrou'ya CRR İstanbul Senfoni Orkestrası eşlik etti..

40 filme 31 milyon lira destek

Kültür ve Turizm Bakanlığı internet sitesinden yapılan duyuruya göre 2018’de 40 sinema filmi projesine 31 milyon 100 bin lira destek sağlanacak.376 film projesinin değerlendirildiği kurul toplantısında, ilk filmini çekecek 12 yönetmen projesine 7 milyon 400 bin, 26 uzun uzun..

YORUM YAZIN


Oylama:5 puan ( 2 oy )

MARKA VE İŞTİRAKLERİMİZ