Mezuniyet gecesi kiyafetlerinde pişti olmayın

 

Bir okul yılı daha sona ererken bu yıl mezun olacakların aklında da “Ne giyeceğim?” sorusu çoktan belirdi. Bu hayatta gerçekten doya doya kutlanması gereken bir şey varsa o da mezun oluyor olmaktır. Bu yüzden o özel gecede herkes kendini yıldız gibi hissetmek ve özgün bir stile sahip olmak ister. Özgünlük demişken, önemli bir konu da seçtiğiniz elbiseyi bir başkasının üzerinde görmemek. Artık BCBG, Vakkorama ve Derishow gibi mağazalardaki sistem sayesinde “pişti” olma riskiniz ortadan kalkıyor. Bu sistemde mağazalar, siz elbiseyi alırken okulunuzu ve elbiseyi hangi gece giyeceğinizi kaydediyorlar. O geceye katılan başka birine aynı elbiseyi satmıyorlar. Dikkat edilmesi gereken buşka unsurlar da var: Yaşınız ve mezuniyet gecesinin düzenleneceği yer. İlköğretim ya da liseden mezun oluyorsanız, elbise seçiminizi mini etek boylarından ve eğlenceli parti elbiselerinden yana kullanabilirsiniz.
Yıllar sonra mezuniyet fotoğraflarınıza baktığınızda kendinizi tanıyamamak gibi bir durum yaşamak istemiyorsanız abartılı makyaj tuzaklarına düşmeyin. Fazla frapan dekolteler ve ve abartılı saç modelleri de doğal güzelliğinizi örtmekten başka bir işe yaramaz. Mezuniyet kutlamasının bir balo mu, parti mi yoksa sadece yemek mi olacağını öğrenmek de
sizi yanlış bir elbise tercih yapıp komik duruma düşmekten kurtarır. Üniversiteden mezun olacaklar uzun etekli, vücuda oturan elbiselere, volümlü eteklere, ışıltı, pul ve payet detaylı modellere yönelebilir. 2010 yazı romantizmin öne çıktığı bir sezon olduğu için tüm abiye kıyafetlerde de uçuşan kat kat etekler ve fırfır detaylarına sıkça rastlamak mümkün. Elbiselerde pembe, turuncu gibi canlı renklerin yanı sıra siyah, lacivert gibi koyu tonlardaki modeller de mevcut. Desensiz ve düz renkli elbiseler kadar bu yılın romantik ve eğlenceli trendlerini yansıtan çiçek desenleri de oldukça popüler.

Stilinizi kaybetmeyin
 Trendlere ayak uydurmak uğruna mezuniyette kişisel stilinizi arka plana atmak zorunda değilsiniz. Unutmayın, genç olduğunuz için abiye kıyafetlerde bile bir doz eğlence ve çılgınlık hakkınız saklı. Bu hakkı, uçuş uçuş elbisenin altına motorcu botları giyerek bile kullanabilirsiniz.

Tasarımcılar ne diyor?
“Yumuşak ve ince kumaşlar”
Hilal Tunç (İpekyol, Machka, Twist)
Benim önerim sezonun favori renkleri olan pastel ve beyaz tonlarını tercih etmeleri. Mezuniyet kıyafetlerinde asimetrik omuz detaylarını da sıkça göreceğiz. Bunun yanı sıra straplez modeller, kullanıldığı kumaşlar ve formları itibarıyla masum birer ifade sergiliyor. Bu yıl yumuşak ve ince kumaşlar bolca göze çarpıyor.

“Gençler pastel seviyor”
Tuvana Büyükçınar (A46, Tuvanam)
Mezuniyet kıyafetlerinde gençler pastel tonları tercih ediyor. Dantel ve volan detaylarının yanı sıra, uçuşan, sırtı açık fakat masumiyet barındıran tasarımlar da beğeniliyor. Genellikle balık modeli ön planda ve dekolteler birçok bölge yerine tek bir noktada yoğunlaşmış durumda.Nelere dikkat etmeli?
-Yüzlerce elbise arasından doğru seçimi yapmak için alışverişe vücut tipinizi belirleyerek başlayın.
-Boyunuzu daha uzun göstermek istiyorsanız topuklu ayakkabılar dışındaki bir alternatif de robadan kesimli ve tek renk elbiseler olabilir.
-Vücudunuzu saran bir elbise giyecekseniz elbisenin modelinin hafif, likralı materyallerden yapılmış olmasına özen gösterin.
-Topuklu ayakkabılarla yürümeye alışık değilseniz dolgu topuklu modellere yönelebilirsiniz.
-Göğüslerinizi daha küçük göstermek için, drapeli, geniş yaka ya da düşük omuz kesimli elbiselerden kaçının.


Fiyonklu çantalar çok moda
Elbise seçimi kadar önemli olan bir diğer konu da aksesuar tercihleri. Dikkat edilmesi gereken noktalardan biri, elbise ve aksesuarlar arasında denge kurmak. Elbiseniz iddialı ve dikkat çekiciyse, takıları azaltmakta sakınca yok. Kolye, küpe, yüzük ve bilezik dörtlüsünden en fazla ikisini bir arada kullanmak karmaşık bir görüntüyü engelleyecektir.
Çanta konusunda ise elbette geceye yakışacak zarif ve çok büyük olmayan çantalar uygun bir seçim olacaktır. Son birkaç yıldır çanta konusunda hakimiyeti elinde bulunduran portföy çantalarda da üzerinde fiyonk ya da payet gibi zarif detaylar olan modeller mezuniyet gecesi için ideal.

Kaynak:Milliyet

BU KATEGORİDEKİ DİĞER İÇERİKLER

Koton Partywear Koleksiyonu Davetlerin Yıldız Stillerini Belirliyor

Koton, 2018 ilkbahar-Yaz sezonuna sunduğu Partywear Koleksiyonu ile sezonun davet modasını belirliyor. Her vücut tipine ve okazyona uygun zenginlikte hazırlanan Koton Partywear Koleksiyonu, Zeynep Tosun for Koton tasarımlarıyla da dikkat çekiyor.

Columbia PFG Serisi ile Denize Açılıyor

13-16 Eylül tarihlerinde gerçekleşecek Columbia PFG Alaçatı Big Fish Turnuvası’nın ana sponsorluğunu üstlenen Columbia, güneşin zararlı ışınlarından koruyan ve serin tutan teknolojilerin yer aldığı Columbia PFG serisi ile denizde konforlu maceralar için fonksiyonellik sunuyor.

YORUM YAZIN

Oylama:0 puan ( 0 oy )

MARKA VE İŞTİRAKLERİMİZ