Moda Haftalarında 2011-2012 ilkbahar-yaz koleksiyonları

Paris ve Lizbon Moda Haftalarında 2011-2012 ilkbahar-yaz koleksiyonları tanıtıldı. Geçtiğimiz yıl hayatını kaybeden ünlü İngiliz modacı Alexander McQueen’den Elie Saab’a kadar birçok tasarımcı koleksiyonunu podyuma çıkardı. Tasarımlarda geometrik formlar ön plandaydı. Koleksiyonları adeta birer Elf kraliçesine benzetilmiş olan mankenler tanıttı.

UÇUŞ UÇUŞ BİR YAZA HAZIR OLUN


Alexander McQueen’in geçen yıl hayatına kaybetmesinin ardından modaevinin başına 14 yıldır ünlü tasarımcı ile çalışan Sarah Burton geçti. Burton son koleksiyonunda uçuşan kumaşları, tavuskuşu tüylerini, kelebekleri kullanmayı tercih etmişti. Tasarımların çoğu 17. yüzyıl Avrupa modasını çağrıştırıyordu. Chanel’in yaz koleksiyonunda da tüylerle tasarlanan elbiseler ön plandaydı. 

TRANSPARAN DETAYLAR

Elie Saab da tasarımlarında uçuşan kumaşlar kullanmıştı. Geometrik formlarla yarattığı koleksiyonunda Dino Alves, transparan detayları kullanmaktan da kaçınmamıştı.

ORGANİK DOKULAR CANLI DESENLER

Farklı etek boyları, alışılmadık ve ferahlatıcı organik dokular, canlı desenler, doğal malzemelerle yaratılan tasarımların sıra dışı özellikleri arasındaydı. Elbiselerde aksesuar olarak kemerler, büyük yüzük ve küpeler dikkat çekiyordu. Ama koleksiyonların ana malzemesi neredeyse her yerde karşımıza çıkan tüydü.

Alexander McQueen koleksiyonunda kadınsılığın ön planda olduğu, hafif bohem tarza sahip tasarımlar ön plandaydı. Karmaşık tonlarla ve kelebeklerle bezeli olan elbiseler, tasarımcının sıra dışı ve dramatik vizyonunu yansıtıyordu.

Destan Harmancı/Vatan

BU KATEGORİDEKİ DİĞER İÇERİKLER

İzmir Fashion Week'in açılışı yapıldı

İzmir'de 1-3 Kasım'da Rönesans Ajans ve Ege Giyim Sanayicileri Derneği, İzmir Büyükşehir Belediyesi işbirliğiyle Ege Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği, İzmir Moda Tasarımcıları Derneği'nin katkılarıyla hayata geçirilen İzmir Fashion Week başladı.

DREAM STYLE AMATÖR MODA TASARIM YARIŞMASI BÜYÜK COŞKUYLA YAPILDI

Ece Türkiye tarafından yönetilen Ankara’nın etkinlikleriyle ünlü alışveriş merkezi AnkaMALL, önceki gün Dream Style Amatör Moda Tasarım Yarışması İç Anadolu Bölgesi Büyük Finali'ne ev sahipliği yaptı.Moda dünyasının kapıları genç tasarımcılar için açıldı...

YORUM YAZIN

Oylama:0 puan ( 0 oy )

MARKA VE İŞTİRAKLERİMİZ