Moda haftasında Hatice Gökçe Jön Türkler, Bahar Korçan ise Dinle isimli koleksiyonlarını tanıttı

Erkek giyiminde yarattığı yeniliklerle tanınan ünlü modacı Hatice Gökçe, IFWnin merakla beklenen defilelerinden Jön Türkleri önceki gün modaseverlerin beğenisine sundu. 19uncu yüzyılda protest gençlik akımını ateşleyen Jön Türkler Hareketinden esinlenen Hatice Gökçe, Yeni koleksiyonumda bu konuyu seçme sebebim; Jön Türkleri sadece tarihçilerin ilgilendiği bir konu olmaktan çıkarmaktı. Özgürlükçü fikirleri savunan ve bunun için çabalayan edebi, siyasi, kültürel anlamda dönemine ciddi katkıları olmuş büyük bir oluşumun döneminin giyimi hakkında bilgili, takipçi olduklarını biliyoruz. Benim için en önemli nokta bu diye konuştu. Defilede, Sema Şimşek, Helen McCusker, Julia Johansen ve Sadie Phelps gibi mankenler podyuma çıktı.
Karma 2 defilesinde ise, Rana-Berna Canok, Niyazi Erdoğan, Nejla Güvenç ve Tuvana Büyükçınar, yeni koleksiyonlarını sundu. Büyükçınarın, Türklerin, Anadoluya yerleştiği döneme kadar geçtikleri bölgelerin kültüründen ilham alarak hazırladığı Zamana Karşı Keşif isimli koleksiyonu, tarihi kutnu kumaşından hazırlandı. Padişahların kaftanlarının dikildiği kutnu kumaşı, koleksiyon için Gaziantepin son kutnu temsilcilerinden Muhittin Eldemir tarafından elde dokundu. Tülin Şahinin de podyuma çıktığı defileyi izlemeye gelenler arasında, Ebru Akel, Sinem Kobal, Seren Serengil, Deniz Berdan, Fulya-Merve-Buse Terim, Etel Baler, Ayşe-Can Ataklı, Meyra Ilıcak ve Pınar Tezcan gibi ünlü isimler vardı.

TASARIMLARINI DİNLETTİ
KOLEKSİYONLARINDA şiirden ve felsefi akımlardan etkilenen ünlü modacı Bahar Korçan, Dinle adlı yeni koleksiyonunu İstanbul Radyo Evinde tanıttı. Alışılagelmiş defilelerden çok, bir art-show olarak tasarlanan gösteride, Korçanın 17 parçadan oluşan koleksiyonu tanıtıldı. Defilenin müziklerini rap müziğin ünlü ismi Fuat ve DJ Mr. Pink üstlendi. Klasik podyum sunumundan farklı bir düzenleme içeren şov, büyük beğeni topladı.

Damat podyumda gelin nerede?
IFWNİN üçüncü gün kapanış defilesini erkek giyim markası Damat ADV yaptı. Defilede, ünlü şovmen Beyazıt Öztürk de podyuma çıktı. Usta mankenlere taş çıkaran Öztürk, yaptığı esprilerle yerli ve yabancı konukları kahkahalara boğdu. Defileye Beyazın sevgilisi Tanem Sivarın katılmaması, ayrılık dedikodularını ayyuka çıkardı. Defilenin ardından İTÜ Taşkışla Kampüsünde after party düzenlendi.

Sayit DURMAZ/AKŞAM

BU KATEGORİDEKİ DİĞER İÇERİKLER

Ünlü moda tasarımcıları İnegölde buluşuyor 26-27-28 Nisan tarihlerinde moda dünyasının ünlü isimlerini İnegöl’de ağırlayacak olan İpekyolu FashionWeek'e katılacak olan moda tasarımcıları ilk kez bir araya geldi.Dünyaca ünlü Hollywood yıldızı Sarah Butler de final defilesinde podyuma çıkacak.
Fashion Week Istanbul heyecanı yarın başlıyor 11. sezonu düzenlenen Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul yarın başlıyor. Moda haftası, 30 Mart’a kadar devam edecek. Her sezon bir tasarımcıyı uluslararası değişim programına katan ‘Mercedes-Benz International Designer Exchange Program’, Fashion Week’te 2. kez düzenlenecek.

YORUM YAZIN

Oylama:0 puan ( 0 oy )

MARKA VE İŞTİRAKLERİMİZ